در میان توپچی ها الننی بیشترین شباهت را به ویرا دارد

در میان توپچی ها الننی بیشترین شباهت را به ویرا دارد

مترجم:Moshtagh Laghaei 203

گیلبرتو سیلوا می گوید در میان بازیکنان آرسنال محمد الننی بیشترین شباهت را به پاتریک ویرا دارد. سیلوا معتقد است که به این هافبک مصری فرصت کافی داده نشده تا خود را به عنوان یک قهرمان شکست ناپذیر ثابت کند. توپچی ها در اوج شکوه خود با هدایت آرسن ونگر اقتدار خود را به رخ تیم های پر ستاره کشیدند. ویرا یکی از مهمترین اعضای این تیم افسانه ای بود. این بازیکن فرانسوی کاپیتان تیم شکست ناپذیر آرسنال بود. 


پیدا کردن یک جانشین مناسب برای ویرا همیشه سخت بوده و توپچی ها تلاش زیادی برای یافتن چنین بازیکنی کرده اند. خیلی ها تلاش کردند که جا پای ویرا بگذارند اما تعداد کمی توانستند به سطح کیفیت او نزدیک شوند. الننی یکی از همین بازیکن ها است اما فعلا در تیم بشیکتاش ترکیه به صورت قرضی بازی می کند. سیلوا معتقد است که علی رغم 89 بازی برای آرسنال، باشگاه باید فرصت بیشتری به الننی بدهد. او در مصاحبه با فرانس فوتبال می گوید:


" در چند سال اخیر آرسنال در موقعیت سختی قرار گرفته است. مشخصات هافبک های تیم به هم شبیه است اما هیچکدام به ویرا و حتی من شباهت ندارند. تنها بازیکنی که می توان گفت به ما شبیه است محمد الننی می باشد که او هم کم بازی کرده است. بازیکنان زیادی در تیم نیستند تا بتوانند پست هافبک دفاعی را پوشش دهند. سبک بازی آرسنال همیشه روبه جلو بوده و بیشتر حمله می کند. پیدا کردن بازیکنی که در بازی تهاجمی توانایی داشته و در عین حال بتواند در کارهای دفاعی شرکت کند، مشکل می باشد."


آرسنال چند سال قبل با الننی قرارداد بست، با این حال توپچی ها همچنان در بحران پسرفت و انزوا هستند. آرتتا به تیم آمده تا ورق را برای آرسنال برگرداند. سیلوا معتقد است که تیم می تواند دوباره به روزهای خوب خود بازگردد اما شکست رقبا و برگشت به اوج در فوتبال انگلیس ساده نخواهد بود. سیلوا ادامه می دهد:


"رسیدن به آن مرحله ساده نخواهد بود چون جدا از مسیری که آرسنال برای پیشرفت دارد، بقیه رقبا مانند لیورپول و سیتی هم عملکرد خوبی دارند، اما فکر می کنم که باشگاه توانایی پیشرفت و بازگشت به اوج را دارد. امیدوارم زود تر این کار را بکنند. در حال حاضر این کار ساده نیست چون هیچ کس نمی تواند عملکرد خود را نشان دهد. اما فکر می کنم به زمان احتیاج دارند که نتیجه گرفته و فوتبال زیبایی ارائه دهند تا جام های زیادی بگیرند."  


لینک کوتاه لینک منبع