دو بازیکن سابق آرسنال از تیم خود اخراج شدند

دو بازیکن سابق آرسنال از تیم خود اخراج شدند

مترجم:Moshtagh Laghaei 352

ویروس کرونا تمامی لیگ های دنیا را تعطیل کرده و مسئولان سوپر لیگ سوئیس تصمیماتی را برای جلوگیری از ضررهای مالی گرفتند. الکس سانگ و دیورو جزو 9 بازیکنی بودند که توسط اف سی سیون اخراج شدند. از آنها خواسته شده بود به خاطر جریانات کرونا به طور قراردادی بیکار شوند به این معنی که حقوق دریافت نکنند.
همه ی اعضای تیم از طریق واتساپ با مدیر باشگاه  در ارتباط هستند. کنستانتین مدیر باشگاه سیون از بازیکنان خواسته بود که که قراردادی بیکار شده و حقوق دریافت نکنند. مجموع حقوق های دریافتی بازیکنان این باشگاه 9600 فرانک سوئیس است که معادل حدود 80 درصد حقوق ماهانه قانونی در سوئیس است. سانگ و دیورو به همراه 7 بازیکن دیگر این موضوع را نپذیرفتند و از باشگاه اخراج شدند و در حال حاضر در دروان شیوع کرونا و تعطیلی جهانی فوتبال بدون تیم مانده اند.
اتحادیه بازیکنان سوئیس که به SAPF معروف است به این جریان اعتراض کرده و آن را ناعادلانه می داند. این اتحادیه می نویسد: "شما قرارداد های این بازیکنان را بدون هیچ ملاحظه ای با نامه ای در تاریخ 18 مارس 2020 فسخ کرده اید. بدینوسیله ما اعتراض خود را به این فسخ قرارداد ها اعتراض خود را اعلام میکنیم. ما از شما میخواهیم که از این فسخ قرارداد های توهین آمیز سریعا صرف نظر کنید و راه های دیگر را برای حل مشکلات خود در نظر بگیرید."
در آلمان بازیکنان مونشن گلادباخ توافق کرده اند که دستمزد خود را پایین بیاورند تا باشگاه در این دوره ی قرنطینه که هیچ بازی برگزار نمی شود دچار ضرر مالی نشود. از طرفی در انگلیس، مدیران منچستر یونایتد قول داده اند که دستمزد کارمندان خود را بدهد حتی اگر بازی ها به طور دائم تعلیق شوند یا پشت در های بسته برگزار شوند. اما در هر صورت دستمزد ها در یونایتد چه بازی داشته باشند چه نداشته باشند کم خواهد شد.
سیون اولین تیم از لیگ های برتر اروپا است که بازیکنان خود را اخراج میکند بنابراین به نظر می آید که اعلامیه ی پنجشنبه پایان این ماجرا نباشد.

لینک کوتاه لینک منبع