رئیس اتحادیه فوتبال میگوید امکان ادامه فصل نیست

رئیس اتحادیه فوتبال میگوید امکان ادامه فصل نیست

مترجم:Moshtagh Laghaei 333

گرگ کلارک رئیس اتحادیه فوتبال انگلیس اقرار می کند که ادامه رقابت های فصل 20-2019 به خاطر شیوع در حال پیشرفت ویروس کرونا امکان پذیر نیست. ارزیابی سران ورزشی و دولتی در دنیا باعث به وجود آمدن قرنطینه عمومی شد. همچنین رقابت های فوتبال در دنیا متوقف شدند. و حتی تاریخ ادامه ی رقابت ها هنوز مشخص نیست. بسیاری از مدیران ورزش اعلام کرده اند که در صورت آرام شدن وضعیت و بازگشت به روال عادی خواستار ادامه بازی ها و به پایان رساند فصل جاری هستند. 


سران لیگ جزیره و لیگ فوتبال انگلستان از جمله کسانی هستند که معتقدند باید به نتایج بدست آمده بازی ها احترام گذاشته شود و بازی ها ادامه پیدا نکنند با اینکه هنوز تعدادی از بازی ها باقی مانده است و همچنین هنوز برای قهرمانی رقابت وجود دارد. کلارک میگوید  ادامه بازی ها به عنوان دستور کار در اتحادیه فوتبال در اولویت است. اما اعتراف می کند که به خاطر اینکه سلامت افراد اولویت اصلی است رقابت ها احتمالا باید همین جا به یک پایان زودرس برسند.


کلارک در بیانه ی وبسایت اتحادیه فوتبال انگلیس میگیود:


"ما در زمان نامطمئنی هستیم و اولویت ما حمایت از فعالیت های خدمات درمانی دولت است. سلامت همه ما، مخصوصا کسانی که آسیب پذیر تر هستند باید مرکز توجه ما باشد و دستورعمل های دولت مبنی بر فاصله اجتماعی، راه ما به سوی امنیت است. اما همانطور که پیروی اکید از راهنمای سلامت عمومی مهم است، توجه به تاثیرات اقتصادی برای فوتبال مهم است. فوتبال مانند بخش های دیگر اقتصادی متحمل ضربه سخت اقتصادی شده است. از رقابت های محلی گرفته تا بازی های نیمه حرف ای و حرفه ای همه ی باشگاه ها تعطیل شده اند، بازی ها به تعلیق در آمدند. جایگاه تماشاچی ها خالی شده است و رکود مالی صورت گرفته است."


"دیروز مارک بولینگهام مدیر اجرایی اتحادیه فوتبال انگلیس اعلام کرد که برنامه هایی که اتحادیه تصویب کرده با لغو بازی ها که جریان درآمد اصلی ما است می تواند  ما را به ثبات مالی برساند. اتحادیه فوتبال ضرر های مالی زیادی را به خاطر شیوع ویروس کرونا متحمل شده است. این ضرر مالی در طول دو سال آینده می تواند به چیزی حدود 150 میلیون پوند برسد. کاهش دستمزد ها و ترخیص کردن فعلا تا مدتی به ما زمان می دهد تا زمانی که بفهمیم این دوره قرنطینه و تاثیرات اقتصادی آن تا چه زمانی طول می کشد."


" درباره نامطئن بودن باید بگویم که هیچکس نمیداند که قرنطینه تا کی ادامه دارد و تا چه حد فاصله گذاری اجتماعی باقی ماند حتی در زمان هایی که آمار مبتلایان در روز کاهش می یابد.  دولت ما به درستی آگاه است که زندگی آدم ها در خطر است و احتیاط کردن تنها گزینه منطقی است. ما متعهد شده ایم تا فصل فوتبال حرفه ای را به پایان برسانیم تا تکلیف قهرمان، تیم های صعود کننده و سقوط کننده مشخص شوند. اما ممکن است که نتوانیم فصل را پایان برسانیم چرا که اولست ما فوتبال نیست بلکه زندگی آدم ها است. ما تابع دستورات دولت هستیم تا این اوضاع به پایان برسد. در رقابت های پایین تر لیگ ها خواستار کوتاه شدن فصل شدند و این تصمیم به عهده ی شورای اتحادیه فوتبال است." 


"فوتبال با چالش های اقتصادی دور از تصوری رو به رو شده است. شیوع ویروس عواقب اقتصادی را به همراه دارد و همه بخش های تجاری را در بر می گیرد. ما با سقوط مالی با خطر از دست دادن باشگاه ها و لیگ ها هستیم. بسیاری از جوامع ممکن است باشگاه ها را در قلب خود با امید کمی برای دوباره زنده شدن از دست دهند.  در مقابله با این سختی های بی سابقه، تمام سهامداران اعم از بازیکنان، هوادارن، باشگاه ها، مدیران و مالکان باید پا پیش بگذارند و این مشکلات را به اشتراک به گذارند تا بتوان فوتبال را زنده نگه داشت."


" همه باید بدانند که باشگاه های لیگ جزیره در برابر این تاثیرات اقتصادی آسیب پذیر هستند. آنها در حد خود صدمه مالی می بینند. صدمه مالی کلی فوتبال بسیار عظیم است. ما باید برنامه ریزی کنیم تا مطئن شویم که فوتبال انگلیس کمرنگ نشود، اگر فصل جاری از دست رود و فصل بعدی از این کمرنگ تر شود. امیدواریم که نیازی به این برنامه نباشد   و طبق برنامه تعیین شده فصل به پایان برسد. اما اگر این برنامه احتمالی را نداشته باشیم اشتباه بزرگی کرده ایم. کسانی باشگگاه خود را از دست می دهند چون فوتبال انگلیس در مقابل این چالش ایستادگی نکرد کاملا حق دارند که ما را به سختی قضاوت کنند."

لینک کوتاه لینک منبع