رئیس سازمان لیگ جزیره از بازگشت لیگ در ژوئن اطمینان دارد

رئیس سازمان لیگ جزیره از بازگشت لیگ در ژوئن اطمینان دارد

مترجم:Moshtagh Laghaei 88

ریچارد مسترز مدیر اجرایی لیگ جزیره می گوید که سازمان لیگ درباره از سر گیری بازی ها از ماه ژوئن کاملا اطمینان دارد. بازی های فوتبال به خاطر بحران کرونا از 13 مارس به تعلیق در آمدند و در این مدت 36 هزار نفر در بریتانیا به خاطر ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.


روز 12 ژوئن برای از سرگیری بازی های فوتبال تعیین شده و ریچارد مسترز معتقد است که پیشنهاد این روز برای شروع بازی ها بسیار معقول می باشد. باشگاه ها روز دوشنبه هم موافقت کردند تا به تمرینات گروهی بازگردند. مسترز در مصاحبه ای با بی بی سی اسپورت متذکر شد که تاریخ شروع بازی های لیگ جزیره قابل تغییر خواهد بود. او می گوید:


"جنبشی به وجود آمده است. ما قدم اول را برداشته ایم. اگر از به وجود آوردن یک محیط امن برای بازیکنان مطمئن نمی شدیم، قدم اول از سرگیری بازی ها که بازگشت به تمرینات می باشد را بر نمی داشتیم. این قدم اول است و برای تمرینات جمعی با ارتباط مستقیم باید مطمئن شویم که همه مراحل (امن سازی محیط) را انجام داده ایم."


با وجود اختلافات در شروع مجدد بازی ها مثل تروی دینی کاپیتان واتفورد که به تمرینات بازنگشته، مسترز اطمینان دارد که بازیکنان امنیت کافی و لازم را دارند. او می گوید:


"ما با پزشکان باشگاه ها کامل و به دقت مشورت کرده ایم. هر کاری که در توانمان بود انجام دادیم تا بازگشت به تمرینات تا جای ممکن امن باشد. فکر می کنیم که بازگشت به تمرینات امن است. به تصمیم بازیکنانی که به تمرینات برنگشته اند احترام می گذاریم. من مشکلی برای بازگشت به تمرینات ندارم."


همچنین بحث هایی درباره انجام بازی ها در استادیوم های خانگی تا حد امکان، برخلاف ترس هواداران برای تجمع در بیرون استادیوم، نیز وجود دارد. مسترز ادامه می دهد:


"با مقامات دولتی در این باره صحبت خواهیم کرد. معتقدم که می توانیم از هواداران بخواهیم که خارج از استادیوم ها تجمع نکنند یا بدون توجه به دستورالعمل های دولت به خانه های یکدیگر بروند و بازی ها را تماشا کنند."


با اینکه بازی های فوتبال در سراسر دنیا حدودا دو ماه است که به تعلیق درآمده اند، بسیاری از لیگ ها قصد دارند تا در ماه ژوئن بازی های خود را از سر بگیرند که البته بازی های بوندسلیگای آلمان هفته گذشته دوباره شروع شدند.

لینک کوتاه لینک منبع