سالیبا به آرسنال باز می گردد

سالیبا به آرسنال باز می گردد

مترجم:Moshtagh Laghaei 441

لیگ 1 فرانسه به خاطر بحران کرونا بدون انجام بازی های باقی مانده به اتمام رسید و پی اس جی به عنوان قهرمان این فصل معرفی شد همچنین قرارداد قرضی ویلیام سالیبا مدافع آرسنال با سن اتین به اتمام رسید. سن اتین توانست در لیگ 1 بماند و به دسته پایین تر سقوط نکند. سالیبا هم در طول فصل مصدومیت هایی را پشت سر گذاشت. البته هنوز باقی ماندن سن اتین در لیگ 1 قطعی نیست و هنوز یک سری چالش ها وجود دارند.


هم تیمی های سالیبا در سن اتین هنوز مطمئن نیستند که در لیگ 1 باقی خواهند ماند یا نه اما این موضوع دیگر برای سالیبا اهمیتی ندارد چون او قراردادش با این تیم تمام شده و به آرسنال باز می گردد. سالیبا برای بازگشت به آرسنال خیلی هیجان دارد و چون لیگ فرانسه تمام شده چند ماه دیگر می تواند برای آرسنال بازی کند.


آرتتا برای فصل بعد سالیبا 19 ساله را در میان بازیکنانش خواهد داشت همچنین با خرید های تابستانی، خط دفاع آرسنال قوی تر می شود. با اینکه سالیبا جوانترین گزینه برای خط دفاع تیم آرتتا است، این بازیکن چیزی دارد که بقیه ندارند و آن آمار فوق العاده ای است که ثبت کرده است.


به نقل از اوپتا، سالیبا تنها بازیکنی در اروپا است که در 900 دقیقه بازی در این فصل هیچ خطایی مرتکب نشده است. به طور میانگین، سالیبا در هر بازی آمار 1.5 تا 2 تکل را دارد و 80 درصد تکل های او صحیح بوده و فقط یری مینا بازیکن اورتون آمار بهتری نسبت به او دارد.


تابستان گذشته آرسنال سالیبا را با 27 میلیون پوند از سن اتین خرید و به مدت یک فصل به همین تیم قرض داد. حالا این بازیکن به آرسنال بازمی گردد تا بتواند در لیگ جزیره بدرخشد.

لینک کوتاه لینک منبع