سالیبا، ترکیبی از فن دایک و واران

سالیبا، ترکیبی از فن دایک و واران

مترجم:Moshtagh Laghaei 536

باشگاه آرسنال استعداد جوانی به اسم ویلیام سالیبا را در اختیار دارد که با مدافعان بزرگ دنیا از جمله ویرجیل فن دایک و رافائل واران مقایسه می شود. این بازیکن سال گذشته با 27 میلیون پوند از سنت اتین به آرسنال آمد و فصل گذشته را به صورت قرضی در همان سن اتین سپری کرد. حالا که به آرسنال برگشته انتظار می رود که به حل مشکلات خط دفاعی آرسنال، که سال هاست حل نشده باقی مانده، کمک کند.


صحبت های ژان وانوچی، مربی سن اتین درباره سالیبا، آرتتا را دلگرم خواهد کرد. وانوچی در مصاحبه با تلگراف گفت:


اولین چیزی که از سالیبا دیدم این بود که او بزرگترین بازیکن نسل خودش است. او با بقیه بازیکنان تفاوت خیلی زیادی داشت. وقتی که توپ را در اختیار می گرفت و به میانه میدان حرکت می کرد، هیچ کس نمی توانست جلوی او را بگیرد. در مقایسه با بقیه بازیکنان مثل یک هیولا بود. با این که خیلی جوان است، بازی کردن در سن اتین برای او عادی بود.


سالیبا با فقط 18 سال سن کاپیتان سن اتین شد. او در 5 رده سنی مختلف جوانان فرانسه هم کاپیتان تیمش بود. سالیبا با فرم خوبش همه را تحت تاثیر قرار داد. در فصل گذشته در 12 بازی لیگ و 3 بازی جام حذفی به میدان رفت. عملکرد او باعث شده که مورد تحسین قرار بگیرد. وانوچی اعتقاد دارد که سالیبا ترکیبی از ویرجیل فن دایک و رافائل واران است. وانوچی می گوید:


ترکیبی از دو سبک است. به خاطر سرعت و قدرتش به واران شباهت دارد و به خاطر جاگیری در زمین و قطع توپ هایش به فن دایک شبیه است.

لینک کوتاه لینک منبع