سانسوم مدافع سابق آرسنال در بیمارستان بستری شد

سانسوم مدافع سابق آرسنال در بیمارستان بستری شد

مترجم:Moshtagh Laghaei 79

کنی سانسوم مدافع سابق انگلیس و آرسنال در بیمارستان بستری شده اما گفته می شود که بیماری اش ربطی به ویروس کرونا ندارد. در پیامی در حساب توییتر سانسوم تایید شده که او تقریبا مداوا شده اما جزئیات بیشتری وجود ندارد با این حال تایید شده که به خاطر کووید 19 بستری نمی باشد. در این توئیت آمده است که:


"در حال حاضر کنی در بیمارستان بستری است. او به خوبی پروسه درمان را طی می کند و بیماری اش ربطی به کووید 19 ندارد. خانواده کنی و دوستان نزدیکش محترمانه از رسانه خواسته اند تا به حریم خصوصی او و همچنین کادر درمانی که کنی را معالجه می کنند، احترام بگذارند."


سانسوم 394 بازی در همه رقابت ها بین سال های 1980 تا 1988 برای آرسنال انجام داد. سال 1987 با آرسنال قهرمان جام اتحادیه شد و به مدت هشت فصل در بهترین تیم سال اتحادیه فوتبالیست های حرفه ای حضور داشت. او برای تیم ملی انگلیس 86 بازی انجام داد و در دو جام جهانی 1982 و 1986 حضور داشت.


سانسوم سال 1958 در لندن به دنیا آمد و فوتبالش را از باشگاه کریستال پالاس شروع کرد. او مدافع چپ و کاپیتان تیم جوانان پالاس در سال 1977 و کاپیتان تیم ملی جوانان انگلیس بود. از اواسط تا پایان دهه 70 میلادی در تیم جوانان و تیم اصلی پالاس بازی کرد و تابستان سال 1980 به آرسنال رفت. او در سال های 1977 و 1979 بهترین بازیکن سال کریستال پالاس شد.


سانسوم سال 1981 بهترین بازیکن سال توپچی ها شد. او هشت فصل در آرسنال حضور داشت. سرانجام در سال 1988 نایجل وینتربورن و لی دیکسون به آرسنال آمدند و سانسوم به نیوکاسل پیوست، البته نتواسنت به رکورد 400 بازی برای آرسنال برسد. او بعد از نیوکاسل به تیم هایی نظیر کوینزپارک رنجرز، کاونتری، اورتون، برنتفورد و واتفورد رفت.


در دوره حضورش در آرسنال، همراه با پیتر شیلتون با 84 بازی به رکورد بیشترین بازی ملی در انگلیس رسید. در حالی که تیم ملی انگلیس به طور کلی در تورنومت های بزرگ ناموفق بوده، سانسوم با سه شیرها در سال های 1982 و 1983 قهرمان مسابقات قهرمانی ملت های بریتانیا (British Home Championship) شد.


متاسفانه سانسوم بعد از بازنشستگی اش در فوتبال، با مشکلات قماربازی و مشروبات الکلی دست و پنجه نرم کرده و در سال 2015 افشا کرد بعد از اینکه این مشکلات باعث شد بی خانمان شود تصمیم گرفته بود خودشی کند.

لینک کوتاه لینک منبع