صحبتهای سانلهی درباره کاهش دستمزد و نارضایتی توپچی ها

صحبتهای سانلهی درباره کاهش دستمزد و نارضایتی توپچی ها

مترجم:Moshtagh Laghaei 231

سانلهی به بازیکنان آرسنال گفته بود که اگر لیگ جزیره همین جا به اتمام برسد کاهش دستمزد بیشتری خواهند داشت. همچنین به بازیکنان تیم اصلی گفت که اگر با کاهش 12.5 درصدی دستمزد هایشان از آوریل 2020 تا مارس 2021 موافقت نکنند برای بستن قرارداد جدید در پایان قراردادشان به مشکل بر خواهند خورد. باشگاه میگوید مذاکرات همچنان ادامه دارد و هنوز توافقی صورت نگرفته است و البته شروع خوبی نداشته اند.


بازیکنان تیم اول پیشنهاد باشگاه را چون از آن راضی نیستند فعلا نپذیرفته اند که این موضع باعث می شود در صورت ناتمام ماندن فصل 20-2019 به مذاکرات بیشتری نیاز داشته باشند. آرسنال و 19 تیم دیگر لیگ جزیره در تلاش هستند که از این دست مشکلات جلوگیری کنند که اگر وارد این مشکلات شوند، باید 750 میلیون پوند به پخش کننده بازی ها بدهند در حالی که همچنان مشخص نیست چه وقت بازی ها شروع می شوند.


باشگاه آرسنال موظف است تا پایان ماه آوریل دستمزد بازیکنان و کارمندانش را بدهد. بازیکنان آرسنال میخواهند به همکارانشان در باشگاه کمک کنند. هکتور بلرین که نماینده اتحادیه بازیکنان حرفه ای در تیم است از طرف بازیکنان تیم اعلام کرده است که بازیکنان حاضرند  دستمزدهایشان را به تعویق بیاندازند اما از مدیران باشگاه میخواهند که هر چه پول جمع شده است به کارکنان باشگاه داده شود. 


بعضی از بازیکنان از این نگران هستند که باشگاه میخواهد از موقعیت فعلی برای جبران درآمدی استفاده کند که به خاطر حضور نداشتن در لیگ قهرمانان از دست داده است. در تابستان گذشته هم کرونکه گفته بود: "همه می دانند که در حال حاضر لیگ قهرمانان در لایحه بودجه لیگ اروپا به ما حقوق می دهد."

 

احتمال اینکه آرسنال بتواند دوباره از لیگ قهرمانان درآمد کسب کند بسیار کم است. اگر مسابقات ادامه پیدا کنند آرسنال باید 8 امتیاز اختلاف با چلسی را جبران کند تا بتواند سهمیه لیگ قهرمانان را کسب کند. البته آرسنال تا پایان فصل یک بازی بیشتر از چلسی دارد. اگر شاگردان آرتتا بتوانند سهمیه لیگ قهرمانان را بدست آورند باشگاه میتواند ما به تفاوت دستمزد های کاهش یافته را پرداخت کند. البته درآمد حاصل از لیگ اروپا 7.5 درصد کاهش خواهد یافت.

 

منابع نزیدک به آرسنال میگویند که بازیکنان از پیشنهاد باشگاه سورپرایز شده اند و به نظر می آید که توافقی صورت نگیرد یا احتمال ان بسیار کم باشد. منابع مالی آرسنال دیگر مثل گذشته نیست. تا 31 مه 2019 همه چیز خوب بود تا اینکه در این روز تیم از چلسی در فینال لیگ اروپا شکست خورد و متحمل ضرر 27.1 میلون پوندی شد. بعد از آن با حذف از لیگ اروپا توسط المپیاکوس باشگاه ده ها میلیون پوند ضرر کرد.

لینک کوتاه لینک منبع