صحت حرف های ونگر درباره فیرپلی مالی

صحت حرف های ونگر درباره فیرپلی مالی

مترجم:Moshtagh Laghaei 117

منچسترسیتی به خاطر نقض فیرپلی مالی از طرف یوفا متهم شده بود که این باشگاه به شدت این اتهام را رد می کرد. حالا محرومیت این تیم برداشته شده و می تواند بدون هیچ مشکلی در لیگ قهرمانان فصل بعد حضور داشته باشد. البته لغو محرومیت سیتی از طرف یوفا ثابت می کند چیزی که آرسن ونگر سرمربی سابق توپچی ها سال 2015 گفت درست بود.


آرسن ونگر عنوان کرده بود که در حال حاضر باشگاه ها بدلیل داشتن قدرت مالی، از جایگاه قوی تری نسبت به مسئولین برای تغییر تصمیمات دارند. سال 2015 بعد از اینکه منچسترسیتی و پی اس جی محدودیت هزینه و تعداد خرید بازیکن برایشان برداشته شد، ونگر گفت که این دو باشگاه به خاطر قدرت مالی خود توانستند که تصمیمات را به نفع خود برگردانند. او گفت:


این باشگاه‌ها تهدید کردند که نه فقط دادگاه های ورزش بلکه به دادگاه مدنی خواهند رفت. این موضوع باعث تزلزل در تصمیم گیری های یوفا شد بنابراین آنها قوانین را کمی راحت تر کردند. آخرین تصمیم در جولای درباره پی اس جی و بعد از آن منچسترسیتی بود که راه را کاملا برای آنها باز کرد.
 


ونگر درباره اینکه آن تصمیم، آرسنال را در چه شرایطی قرار می دهد، گفت:


در همان شرایطی که هست. ما به تجارت خود با همان منابعی که به وجود آوردیم ادامه می دهیم. همیشه می توانیم منابعی را دوباره به وجود آوریم و آنها [باشگاه های دیگر] صد یا دویست تا روی آن می گذارند. همیشه همین گونه بوده. شاید روزی در اینجا تغییر کند. [این شرایط] به خاطر کمبود پول نیست. در حال حاضر خاطر این شرایط یک مانع برای ماست چون منابع را داریم اما به اندازه کافی بازیکن نداریم.
 

لینک کوتاه لینک منبع
بیانیه باشگاه آرسنال پیرامون مسائل مالی پس از کرونا ساکا سومین بازیکن برتر فصل به انتخاب هواداران توماس پارتی، کلید حل مشکل توپچی‌ها بازگشت آرسن ونگر به دنیای مربیگری آرسنال باید اوزیل، سوکراتیس و موستفی را بفروشد ژاکا: آرتتا قانعم کرد که در آرسنال بمانم اوزیل در آرسنال می ماند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از قهرمانی در جام حذفی هفتادمین سال حضور کن فرایر در آرسنال آرتتا: با ونگر درباره هر چیزی می شود صحبت کرد اوبامیانگ باید به جایی که هست افتخار کند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از فینال جام حذفی آرتتا هشت تا از بازیکنانش را نمی خواهد عشق پنجاه ساله پیرس مورگان به آرسنال کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با واتفورد امیل اسمیت رو وارث اوزیل و پست شماره 10 آرسنال آرسنال به یک شماره 10 مثل روسیچکی یا کازورلا نیاز دارد احتمال بازگشت دنیس برگکمپ به آرسنال اوزیل دیگر جایی در آرسنال ندارد کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با واتفورد