فابرگاس هنوز هم آرسنالی است

فابرگاس هنوز هم آرسنالی است

مترجم:Moshtagh Laghaei 97

سسک فابرگاس در هر دو تیم آرسنال و چلسی بازی کرد و دوران درخشانی داشت اما اعتراف می کند که دوره فوتبالش در آرسنال همیشه برای او خاص بوده است. فابرگاس که محصول لاماسیا(آکادمی بارسلونا) بود سال 2003 در سن 16 سالگی به آرسنال آمد و تبدیل به جوان ترین بازیکن ترکیب اصلی آرسنال در تاریخ این باشگاه شد. او اولین بازی خود را در رقابت های جام اتحادیه در برابر روتردام انجام داد.


فابرگاس هشت فصل زیر نظر آرسن ونگر کار کرد و بیش از 300 بازی برای توپچی ها انجام داد. او در فصل 05-2004 جام حذفی انگلیس را بالای سر برد. بعد از هشت فصل دوباره به بارسلونا بازگشت سپس به چلسی رفت. فابرگاس با چلسی و بارسلونا قهرمانی لیگ جزیره و لالیگا را بدست آورد اما با هم تیمی سابقش تیری آنری که گفت رنگ لباس او همییشه قرمز است، کاملا هم نظر می باشد. آنری در مکالمه ای اینستاگرامی با فابرگاس گفت: 


"وقتی به تو فکر می کنم در ذهنم تو را با لباس قرمز می بینم. می دانم که مردم می گویند تو با چلسی قهرمان لیگ و اسطوره آنها شدی اما تو یک آرسنال هستی."


فابرگاس در جواب گفت: "من آرسنالی هستم و این باشگاه تا آخر عمر بخشی از وجود من خواهد بود. من هرگز فکر نمی کردم که احساسات مختلطی برای این دو تیم داشته باشم اما به آن تیم رفتم و با آدم های زیادی آشنا شدم. جام هایی زیادی بردم، به بازیکن مهمی تبدیل شدم و درنهایت عاشق باشگاه شدم."

 

"حق با تو است. نمی توانم فراموش کنم که از کجا آمده ام. من از آکادمی بارسلونا آمدم و این را فراموش نمی کنم اما وقتی که در آرسنال بودم به بالاترین سطح خود رسیدم و آن را از یاد نخواهم برد. خیلی خوش شانس بودم که در آن زمان به آرسنال آمدم و با تو، اشلی(کول)، رابرت(پیرس)، پاتریک(ویرا) و سول(کمپبل) آشنا شدم. سرمربی تیم به من فرصت زیادی برای رهبری داد و همه چیزی که برای ستاره شدن لازم داشتم در اختیارم گذاشت." 


"همیشه می گویم که از صمیم قلب آرسنالی هستم. در فوتبال تغییر تیم زیاد اتفاق می افتد اما هیچوقت رابطه ام با هواداران و عشقم به آرسنال و چلسی را فراموش نمی کنم. هیچوقت نشنیده و نخواهید شنید که من از آرسنال بد بگویم حتی زمانی که به چلسی رفتم و قهرمان لیگ شدم هم همینگونه بود."


فابرگاس 33 سالهبعد از ترک چلسی در سال 2019 به  لیگ 1 فرانسه و باشگاه موناکو رفت و همچنان در این تیم بازی می کند.

لینک کوتاه لینک منبع