فن برونکهورست دوست دارد روزی سرمربی آرسنال شود

فن برونکهورست دوست دارد روزی سرمربی آرسنال شود

مترجم:Moshtagh Laghaei 99

جیووانی فن برونکهورست بازیکن سابق توپچی ها اعتراف می کند رویای بازگشت به آرسنال به عنوان مربی را دارد. این مربی هلندی دو سال در آرسنال بازی کرد و زیر نظر آرسن ونگر قهرمان لیگ جزیره و جام حذفی شد. او سال 2003 آرسنال را به مقصد بارسلونا ترک و در سال 2010 خود را بازنشسته کرد تا حرفه مربیگری خود را آغاز کند.


فن برونکهورست با هدایت فاینورد مربیگری خود را آغاز کرد و در حال حاضر سرمربی گوانگژو چین می باشد. او از حضورش در آسیا خوشحال است اما خیلی دوست دارد که به اروپا بازگردد. او در مصاحبه ای با اسکای اسپورت می گوید:


"در حال حاضر از حضور در چین خوشحال هستم اما هم به عنوان بازیکن و هم مربی جاه طلبی های خود را داشته و دارم. از نظر من برای مربیگری، لیگ جزیره بهترین لیگ در دنیا است و آرزوی مربیگری در این لیگ ر ا دارم. همیشه گفته ام که بزرگترین رویای من مربیگری در تیم هایی است که قبلا بازیکن آنها بوده ام."


میکل آرتتا بازیکن و کاپیتان سابق توپچی ها در حال حاضر هدایت توپچی ها را بر عهده دارد. این اولین تجربه سرمربیگری آرتتا می باشد. او قبلا کمک مربی پپ گواردیولا در منچسترسیتی بود. فن برونکهورست می گوید که بیشترین تاثیر را از گواردیولا گرفته است. او می گوید:


"در سال قبل به مدت پنج ماه کار منچسترسیتی را از نزدیک دیدم و مدت زیادی در منچستر کنار پپ بودم. او ذهن خیلی بازی داشت. درباره جلسات تمرینی با من صحبت کرد. می توانستم تمرینات آنها را ببینم و با اعضای تیم صحبت کنم. در زمان تمرین می توانید او را واقعا در عمل ببینید. مربی بسیار خاصی است. در زمانی که در منچستر بودم خیلی چیز ها را فهمیدم که قبلا نمی دانستم و این باعث شد که در مربیگری پیشرفت کنم."

لینک کوتاه لینک منبع