فیفا افزایش تعداد تعویض ها را تصویب خواهد کرد

فیفا افزایش تعداد تعویض ها را تصویب خواهد کرد

مترجم:Moshtagh Laghaei 84

فیفا قانون افزایش تعویض ها به 5 بار در هر بازی را، زمانی که بازی های فوتبال از سر گرفته شوند، تصویب خواهد کرد. نیکولا ریتزولی رئیس داوران می گوید فیفا درخواست فدراسیون های فوتبال را برآورده می کند. با افزایش تعداد تعویض ها احتمال مصدومیت و خستگی بیش از حد بازیکنان به خاطر فشردگی بازی ها کاهش می یابد. 


بازی ها به دلیل اینکه در تابستان (بعضی لیگ ها مانند انگلیس از ماه جون شروع می شوند) برگزار می شوند، با گرمای هوا مواجه هستند. ریتزولی در مصاحبه ای با اسکای ایتالیا می گوید:


"معتقدم که فیفا اجازه 5 تعویض را به تیم ها می دهد. در مرحله ای از بازی ها که به صورت فشرده در گرمای تابستان برگزار می شوند، باید برای کمک به همه قدم بر داریم."


ریتزولی همچنین می گوید که تغییراتی در کار داوران نیز داده خواهد شد. تعداد افرادی که در اتاق VAR حضور دارند کاهش می یابد همچنین حتما باید ماسک و دستکش بپوشند و بهداشت را رعایت کنند. ریتزولی می گوید:


"باید متفاوت عمل کنیم. برای جلوگیری از خطر پخش بیماری فاصله اجتماعی را رعایت کنیم همچنین باید یک حرکت فرهنگی انجام دهیم که امیدوارم برای همه مفید باشد. ما با یوفا و لیگ های بزرگ در حال همکاری هستیم تا قوانین رفتاری را مشخص کنیم. همچنین در تلاش هستیم تا میزان خطر را به حداقل برسانیم. معمولا در اتاق VAR  چهار نفر قرار دارند اما به سه نفر کاهش پیدا می کنند و همه آنها ماسک و دستکش خواهند پوشید."

لینک کوتاه لینک منبع