لاکازت قربانی هم تیمی هایش در آرسنال شده است

لاکازت قربانی هم تیمی هایش در آرسنال شده است

مترجم:Moshtagh Laghaei 265

الکساندر لاکازت در فصل 19-2018 بهترین بازیکن فصل آرسنال شد. او حالا به خاطر کم گل زدن مورد انتقاد قرار گرفته است. بعد از این که لاکازت حدودا بین ماه دسمابر تا فوریه هیچ گلی به ثمر نرساند نیمکت نشین شد. حتی بعد از اینکه در 4 بازی پشت سر هم 3 گل به ثمر رساند باز هم در سه بازی آخر لیگ از روی نیمکت بازی ها را دنبال کرد.


اما با وجود این که ادی انکتیا به لاکازت ترجیح داده شد، بعد از این که لاکازت گل پیروزی بخش آرسنال را در مقابل وستهم به ثمر رساند آرتتا از او تمجید کرده است.  آرتتا گفت:


"من همان لحظه که داشتم با او حرف می زدم آن را دیدم. داشتم به او دستور العمل های لازم را می دادم. او گوش به زنگ بود. متمرکز بود و میتوانستم در صورتش ببینم که او تصمیم دارد وارد زمین بشود و گل بزند که همین طور هم شد."


حالا باکاری سانیا که هفت سال در سلهای 2007 تا 2014 در آرسنال بازی می کرد، از لاکازت میگوید و از هموطن خود حمایت می کند:


"لاکازت بازیکنی پر انرژی و پویا است. او بازیکنی است که همه چیزش را برای تیم می دهد. البته همه اول کسی که گل را به ثمر می رساند می بینند مانند اوبامیانگ که یک ماشین گل زنی است. اما زحمتی که لاکازت میکشد شگفت انگیز است. طوری که توپ را نگه می دارد و برای حفظ آن می جنگد و مدافعان را پرس میکند شگفت انگیز است. این کاری است که به چشم خیلی ها نمی آید. اما برای سیستم آرسنال  و سبک بازی آنها، لاکازت فوق العاده است."


انتقادی که از لاکازت می شود به خاطر کم گل زدن است مخصوصا که اوبامیانگ که وینگ چپ است از لاکازت که مهاجم نوک است بیشتر گل زده است. او حدود یک سال می شود که خارج از ورزشگاه امارات گل نزده است. آخرین باری که او در بازی های خارج از خانه گلزنی کرده به فوریه سال 2019 و برد 2-1 مقابل هادرسفیلد بر می گردد. با این وجود سانیا به شدت معتقد است که لاکازت نباید به خاطر تعداد گل قضاوت شود. سانیا ادامه می دهد:


"او می تواند گل های زیادی بزند. در برابر دروازه او یک قاتل بی رحم است. اما بیشتر اوقات گل نمی زند. وقتی توپ را دریافت می کند سعی میکند توپ را حفظ کند و به بازیکنان دیگر برساند. او قربانی هم تیمی های خود می شود به همین دلیل از نظر من او برای سیستم آرسنال مهم و حیاتی است. او زیاد میدود. میدانید که دویدن زیاد و پرس از روبرو چقدر خسته کننده است؟ آنقدر خسته کننده است که مردم نمی توانند درکش کنند. با این همه دوندگی و پرس و خستگی باید گلزنی هم کرد. مردم فقط می خواهند گل بزنند چون فقط زننده گل در یاد ها می ماند. اما لاکازت خیلی زحمت می کشد."

لینک کوتاه لینک منبع