مرته‌ساکر می گوید آرتتا شکوه سابق را به آرسنال بازمی‌گرداند

مرته‌ساکر می گوید آرتتا شکوه سابق را به آرسنال بازمی‌گرداند

مترجم:Moshtagh Laghaei 82

پر مرته‌ساکر کار آرتتا را به اندازه کافی از نزدیک دیده و معتقد است که این مربی اسپانایی شکوه سابق را به آرسنال بازمی گرداند. مرته‌ساکر مربی آکادمی آرسنال پنج سال با آرتتا هم بازی بود. هر دوی آنها در سال 2011 به آرسنال آمدند. آرتتا کاپیتان توپچی ها بود و دو بار قهرمان جام حذفی شد. او خود را در سال 2016 بازنشسته کرد و به منچسترسیتی رفت تا زیر نظر گواردیولا به مربیگری مشغول شود.


از زمانی که آرتتا به عنوان مربی به آرسنال برگشت وضعیت باشگاه تغییر کرد و در 13 بازی فقط یک بار شکست خورد اما به خاطر بحران کرونا همه چیز متوقف شد. مرته‌ساکر که بعد از آرتتا کاپیتان دوم آرسنال بود معتقد است این مربی اسپانیایی تخم های بازگشت به اوج را کاشته است. او می گوید:


"رهبری آرتتا بی نظیر است. من خودم این را حس کرده ام. بعد از آرتتا کاپیتان دوم تیم بودم و از او یاد گرفتم که چگونه در موقعیت های مختلف کار درست را انجام دهم، چطور یک کاپیتان قوی باشم و این را نشان بدهم. همچنین یاد گرفتم که با مردم همدل باشم و برایشان دلسوزی کنم. خیلی چیز ها از او یاد گرفتم. فقط می توانم بگویم که رابطه کاری و شخصی ما عالی است و آینده ای بسیار عالی را برای هر دوی ما می بینم."


باشگاه آرسنال به شدت با وضعیت اوبامیانگ به مشکل بر خورده چون یک سال از قرارداد این بازیکن باقی مانده و او مایل به تمدید کردن با آرسنال نیست. مشکل دیگری که باعث شده آرسنال در تنگنا قرار بگیرد این است که اتلتیکو به دنبال خرید لاکازت است اما مرته‌ساکر اعتقاد دارد که ادو مدیر فنی باشگاه با آرتتا همکاری خواهد کرد تا بازیکنان مدنظر برای تقویت تیم خریداری شوند. او درباره رابطه کاری آرتتا و ادو می گوید:


"آرتتا رابطه خوبی با ادو برقرار کرده بنابراین فکر می کنم که در موقعیت خوبی هستیم. ما هیچ قول قطعی نمی دهیم. الان باید سخت تلاش کنیم و مطمئن شویم که به جایی که تعلق داریم باز می گردیم. جایی که به آن تعلق داریم حضور در لیگ قهرمانان و داشتن بازیکنان با تجربه و بازیکنان جوان سطح بالا در تیم می باشد."


آرسنال در رده نهم جدول می باشد و سه امتیاز برای کسب سهمیه بازی های اروپایی کم دارد همچنین در یک چهارم نهایی جام حذفی هم با شفیلد یونایتد باید بازی کند. در صورتی که بازی های لیگ ادامه پیدا کند یا همین جا تمام شود، مرته‌ساکر و دیگر کارکنان باشگاه می توانند آرسنال را به یک تیم همیشه برنده تبدیل کنند. مرته‌ساکر می گوید:


"ما می خواهیم تیم را به اصل خود که در تاریخ توسعه یافته بازگردانیم. بنابراین نباید تاریخ و شکوه باشگاه خود را فراموش کنیم. ما وارثین این تیم و فرزندان افراد بزرگی که آرسنال را به شکوه رسانده اند هستیم. بنابراین مسئولیت بزرگی داریم که نه تنها بر دوش من بلکه بر دوش میکل، ادو و بقیه ی رهبران تیم می باشد."

لینک کوتاه لینک منبع