مردم نمی دانند که اوزیل چقدر مهم است

مردم نمی دانند که اوزیل چقدر مهم است

مترجم:Moshtagh Laghaei 86

در چند سال اخیر محبوبیت مسوت اوزیل در آرسنال کم شده است. این مهاجم آلمانی در فصل جاری لیگ جزیره فقط 6 گل زده و 4 پاس گل داده اما لنو معتقد است که ارزش اوزیل فراتر از آمار فردی او می باشد و قدرت دید او به هم تیمی هایش کمک می کند تا فضای بیشتری برای بازی داشته باشند. لنو در مصاحبه ای با Soccer AM می گوید:


" فکر می کنم اوزیل در پاسکاری واقعا بی نظیر است. البته این اواخر زیاد پاس گل نداده اما موقعیت های زیادی خلق کرده تا بازیکنان دیگر پاس گل بدهند و گل بزنند. او برای هم تیمی های خود موقعیت های خوبی می سازد و خیلی از مردم این را نمی بینند. اما وقتی او را هر روز در تمرینات و در زمین بازی می بینم می توانم حس کنم که چقدر بازیکن مهمی است و تا چه حد پاس های او برای تیم مهم است."


برخلاف آمار ضعیف در چند وقت اخیر، اوزیل در 254 بازی برای آرسنال 77 پاس گل داده است. با توجه به اینکه چیزی به اتمام قرارداد اوزیل با توپچی ها باقی نمانده، به نظر می آید که دوره او در آرسنال رو به پایان است. کوین کمپبل بازیکن سابق آرسنال اخیرا توصیه کرده بود که قبل از پایان قرارداد اوزیل باشگاه باید این بازیکن آلمانی را بفروشد و به دنبال جایگزینی جوان تر و پر انرژی تر بگردد. کمپبل در مصاحبه ای با مترو گفته بود:


"آرسنال به یک هافبک که در همه پست ها بتواند بازی کند، نیاز دارد. آرسنال به بازیکنی احتیاج دارد که در میانه میدان نه تنها موقعیت خلق کند بلکه بتواند در بازی حریف اختلال ایجاد کند همچنین دوندگی داشته باشد چیزی که الان نداریم. درباره ی این که آیا آرسنال باید گریلیش و مدیسون را به خدمت بگیرد یا نه باید بگویم اینگونه بازیکن ها برای آرسنال مفید هستند." 


"به مسوت اوزیل بی احترامی نمی کنم ولی او در آرسنال در مسیر بدی قرار گرفته همچنین یک سال از قرارداد او باقی مانده است. ما به بازیکنی احتیاج داریم که خلاقیت و دوندگی داشته باشد. بازیکنی که وقتی بازی خوب پیش نمی رود دست به کار شود و برای برگرداندن ورق بازی تلاش کند."

لینک کوتاه لینک منبع