مشکل آرسنال آرتتا چیست؟

مشکل آرسنال آرتتا چیست؟

مترجم:میثاق لقایی 884

هیچ‌کس در باشگاه آرسنال، از جمله خود میکل آرتتا، تصور نمی‌کرد که مسیر بازسازی تیم هموار باشد. تیمی که گروه بازیکنانش، به خاطر تلاطم‌های مداوم سه سال اخیر در خارج زمین، وحشتناک نامتوازن است. شاید حتی موفقیت زودهنگام آرتتا در مستحکم‌کردن دفاع و فتح جام حذفی، کار او را آسان‌تر از آن‌چه هست، جلوه داد.


حالا آرتتا در تاریک‌ترین روزهای حضورش در آرسنال و در عمل، تاریک‌ترین لحظات حرفه‌ی سرمربی‌گری خود است.  حتی یک‌شنبه شب از او پرسیده شد آیا نگران حفظ شغلش هست یا نه. آرتتا در پاسخ گفت وقتی مربی شده می‌‌دانسته روزی بالاخره ممکن است اخراج شود یا استعفا دهد، و نگران این موضوع نیست.


در وضع فعلی، به احتمال زیاد، باشگاه آرسنال، به خروج نصف بازیکنان تیم اصلی می‌اندیشد تا اخراج یک سرمربی دیگر. راستش، بخش بزرگی از "پروژه"ای که روی محور آرتتا آغاز شد، خود آرتتاست. او هنوز در مخمصه نیفتاده، گرچه شکی نیست اوضاع باید سریعا بهبود یابند، این بدترین شروع آرسنال در ۱۰ بازی اول لیگ از فصل ۸۱-۸۲ است.


در هفته‌های اخیر، آرتتا به سبک بازی کم‌تر محتاطانه‌ای روی آورده، و همین باعث شده حفاظ دفاع دوباره خدشه‌دار شود. گذاشتن اوبامیانگ در پست مهاجم نوک، و استفاده از جو ویلاک به عنوان یک شماره‌ی ۱۰ فرصت‌طلب، با شکست مواجه شده‌اند. بدیهی است آرسنال به فرم خوب لکزت نیاز دارد تا حمله را متصل کند. در طول این فصل، لکزت به نظر فاقد اعتمادبه‌نفس می‌آید هرچند تلاش خاصی هم برای تثبیت خود در ترکیب اصلی نکرده است.


هم‌چنین تیم به توماس پارتی وابسته است تا حفره‌های مرکز زمین را بپوشاند و مهاجم‌ها را آزاد کند. او در اولدترافورد فوق‌العاده بود ولی حالا چند هفته مصدوم است. پارتی در طول ۵ فصل در اتلتیکو، فقط ۶ بازی را از دست داد. تا الان، ۳ بازی آرسنال را از دست داده و احتمالا ۳-۴ بازی دیگر هم نباشد. چه‌طور به شانس اعتقاد ندارید؟


دربی شمال لندن هفته‌ی آینده، فرصتی برای آرسنال است که یک پیروزی دگرگون‌کننده را به‌دست بیاورند. البته تاتنهام در صدر جدول قرار داد و حریف آسانی نخواهد بود.


فشار روی آرسنال در حال شکل‌گیری است و سئوالات و تردیدها مطرح شده‌اند. آرتتا و بازیکنانش باید به آن‌ها پاسخ بدهند.

لینک کوتاه لینک منبع

Arsenal 1 - 2 Wolverhampton

Emirates - Premier League

یکشنبه ۹ آذر - ۲۲:۴۵

منوی بازی