موستافی از تاثیرات آرتتا در آرسنال می گوید

موستافی از تاثیرات آرتتا در آرسنال می گوید

مترجم:Moshtagh Laghaei 88

شکودران موستافی مدافع آرسنال می گوید آرتتا از وقتی که سرمربی تیم شده "شگفت انگیز" بوده اما اعتراف می کند که بعضی از بازیکنان همیشه راضی نیستند. آرتتا دسامبر گذشته بعد از برکنار شدن اونای امری سرمربی تیم شد و گفته می شود که تعدادی از بازیکنان کلیدی تیم نسبت با روش های او سازگار نیستند. 


توپچی‌ها زیر نظر آرتتا پیشرفت چشمگیری داشتند اما این روند فعلا با تعلیق بازی های فوتبال به خاطر بحران کرونا، متوقف شده است. موستافی در مصاحبه با وبسایت رسمی باشگاه می گوید که آرتتا لایق قدردانی می باشد. او می گوید:


"آمدن آرتتا برای تک تک ما منفعت داشته است. او هویت و ایده مشخصی که برای فوتبال بازی کردن دارد را به تیم آورده اما به بازیکنان هم این فرصت را می دهد تا تصمیمات خودشان را بگیرند چون آنها در زمین بازی هستند و می دانند که مربی دقیقا از آنها چه می خواهد." 


"فکر می کنم که او به صحبت های بازیکنان در رختکن گوش می دهد تا بفهمد چرا قبلا کار تیم به خوبی پیش نمی رفت. گاهی اوقات درک نمی کنیم که مربی بودن چقدر سخت است چون یک مربی تعداد زیادی بازیکن در اختیار دارد که باید کاری کند که آنها از دستوراتش پیروی کنند." 


"بعضی وقت‌ها بازیکنان راضی هستند و گاهی اوقات بازیکنانی که بازی نمی کنند خوشحال نیستند بنابراین خیلی سخت است که همه بازیکنان را در تیم خود داشته باشید و آنها با ایده‌ها و روش های شما موافق باشند. با این حال آرتتا موفق شده این کار را انجام دهد و در این مدت کوتاه این کار بسیار سخت بوده اما او انجامش داد، به همین دلیل ما توانستیم پیشرفت کنیم و در مسیر درست قرار بگیریم."


شکودران موستافی قبل از آمدن آرتتا در شرف ترک آرسنال بود اما بعد از سرمربی شدن آرتتا در ترکیب تیم فیکس شد و حالا به نظر می آید که می‌خواهد به مدت طولانی در آرسنال بماند. موستافی ادامه می دهد:


" آمدن و سرمربیگری آرتتا برای من خیلی فایده داشت. وقتی شما 28 ساله هستید فکر می کنید که همه چیز را می دانید اما یک مربی می آید و شما هنوز  چیزهایی یاد می‌گیرید که اصلاَ نمی دانستید. آرتتا از وقتی که آمده شگفت انگیز بوده و روحیه خود را نشان داده است. شخصیت او نشان می دهد از اینکه به نظر او فوتبال باید چگونه باشد و تیمش چگونه باید بازی کند اطمینان دارد. بازیکنان هم با او موافق و غرق در یادگیری هستند."

لینک کوتاه لینک منبع
تیرنی عطش و انگیزه دویدن در کل روز را دارد ویلشر: اگر جای اوبامیانگ بودم می ماندم بیانیه باشگاه آرسنال پیرامون مسائل مالی پس از کرونا ساکا سومین بازیکن برتر فصل به انتخاب هواداران توماس پارتی، کلید حل مشکل توپچی‌ها بازگشت آرسن ونگر به دنیای مربیگری آرسنال باید اوزیل، سوکراتیس و موستفی را بفروشد ژاکا: آرتتا قانعم کرد که در آرسنال بمانم اوزیل در آرسنال می ماند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از قهرمانی در جام حذفی هفتادمین سال حضور کن فرایر در آرسنال آرتتا: با ونگر درباره هر چیزی می شود صحبت کرد اوبامیانگ باید به جایی که هست افتخار کند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از فینال جام حذفی آرتتا هشت تا از بازیکنانش را نمی خواهد عشق پنجاه ساله پیرس مورگان به آرسنال کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با واتفورد امیل اسمیت رو وارث اوزیل و پست شماره 10 آرسنال آرسنال به یک شماره 10 مثل روسیچکی یا کازورلا نیاز دارد احتمال بازگشت دنیس برگکمپ به آرسنال