نگاهی به شروع فصل جدید لیگ برتر با بازی مقابل فولام

نگاهی به شروع فصل جدید لیگ برتر با بازی مقابل فولام

مترجم:امیر کریمی 430

در روزی ‌که رقابتی‌ترین لیگ فوتبال دنیا هیجان را دوباره به فوتبال دوستان برمی‌گرداند، میکلِ دوست داشتنی و تیم متحول شده‌اش درحالی تا ساعاتی دیگر در بازی افتتاحیه به مصاف فولام می‌روند که ترکیبی از هیجان و استرس توجه آرسنالی‌ها در سرتاسر دنیا را به این بازی معطوف کرده است. عملکرد کم فروغ چند فصل اخیر حوصله هواداران پرحوصله آرسنال را کم‌کم به سرآورده و لغزیدن در گام اول می‌تواند جو مثبت روز‌های اخیر قرمز‌های لندن را متشنج کند‌.  


اما تا چه حد می‌توان از توپچی‌ها انتظار نمایشی امیدوار کننده در بازی اول لیگ را داشت؟


آرسنال فصل نسبتا ناموفق خود را با خاطراتی خوش همراه با جام و شکستن شاخ غول‌های بزرگ لیگ به پایان رساند و حالا به دنبال شروعی مقتدرانه در فصل جدید است. تیم تمرینات خود را به خوبی پشت سر گذاشته و به جنوب غربی لندن سفر می‌کند تا در اولین بازی فصل جدید کلبه نشینان لندنی را شکست دهد. اگرچه گمانه‌زنی‌ها برای ترکیب اصلی بالا گرفته، به نظر می‌رسد آرتتا عناصر لازم برای شکست دادن فولام در کریون کاتج را داشته باشد. 


درحالی که دغدغه اصلی این روزهای هواداران جذب توماس پارتی هافبک تنومند اتلتیکو مادرید و آئوار ستاره جوان و آینده دار المپیک لیون است، تب‌و‌تابِ بعد از ظهر روز شنبه سروصدای نگرانی‌ها را برای ساعاتی خاموش و تمرکز هوادارن را متوجه بازی افتتاحیه خواهد کرد. دیداری که سربلند بیرون آمدن از آن اعتماد و امیدواری به آرتتا و پروژه‌اش را بیش از پیش بالا می‌برد. شاید عیار واقعی آرسنال پس از پایان پنجره نقل‌و‌انتقالات و روشن شدن تکلیفِ خرید‌های نهایی این فصل مشخص شود، اما در حال حاضر ۳ امتیاز خارج از خانه و به هدف خوردن اولین توپِ توپچی‌ها قدمی‌ است که باید با موفقیت پشت‌ سر گذاشته شود.


صحبت‌ها درباره چینش احتمالی آرتتا برای بازی امروز رسانه‌ها را درگیر خود کرده‌. آیا میکل به دفاع ۴ نفره اعتماد می‌کند؟ آیا به گابریل و ویلیان فرصت به میدان رفتن داده می‌شود؟ شانس اوزیل برای حضور در لاین‌آپ اصلی چقدر است؟ دو ضلع همراه اوبا در مثلث هجومی پپه و لاکازت هستند؟ سوالاتی که ژورنالیست‌ها و هواداران به طور مفصل در فضای مجازی به آن‌ها پرداخته‌اند.  


در این دیدار که به میزبانی سفید‌پوشان فولام برگذار می‌شود، آرسنالی‌ها به دنبال تکرار خاطرات خوش از آخرین سفر خود به کروین کاتج در سال ۲۰۱۸ و پیروزی شیرین ۵_۱ در برابر قدیمی‌ترین تیم لندنی هستند. در طرف دیگر اما، فولامی‌ها در شرایط روحی مناسبی به سر می‌برند و صبورانه به درخشش الگزاندر میتروویچ مهاجم فیزیکی و فرصت طلب خود چشم می‌دوزند.


آیا شاگردان اسکات پارکر با بازگشت دوباره به سطح اول فوتبال انگلستان می‌توانند گریبان‌گیر توپچی‌ها شوند یا اوبا و هم تیمی‌هایش در ادامه نتایج خوب خود فولام را به زانو در می‌آورند؟


همه چیز تا ساعاتی دیگر مشخص خواهد شد.

لینک کوتاه لینک منبع

Fulham 0 - 3 Arsenal

Craven Cottage - Premier League

شنبه ۲۲ شهریور - ۱۶:۰۰

منوی بازی