هشدار سانیا به آرسنال در مورد اوبامیانگ

هشدار سانیا به آرسنال در مورد اوبامیانگ

مترجم:Moshtagh Laghaei 388

قرارداد اوبا در تابستان 2010 تمام می شود و صحبت ها بر سر تمدید قرار داد از آغاز فصل جاری متوقف شده است. برای جایگزینی اوبامیانگ آرسنال باید حدودا 150 میلیون پوند هزینه کند. آرتتا گفته است که میخواهد مهاجم 30 ساله اش را به قریمتی که شده مهاجم 30 ساله اش را نگه دارد. اما تاریخ نشان داده است که آرسنال ترجیح می دهد اوبامیانگ را در صورت قبول نکردن تمدید قرارداد، بفروشد تا اینکه اجازه دهد او به صورت بازیکن آزاد از تیم برود.


اما باکاری سانیا که فروش فن پرسی به منچستر را در زمان خود دید، قاطعانه میگوید که آرسنال نباید بگذارد چنین اتفاقی بیفتد. و باید هر چقدر که لازم است به اوبامیانگ دستمزد دهد و او را در تیم نگه دارد. او در مصاحبه با سایت گل میگوید:


"او نمی تواند الان برود. چون آرسنال در مسیر ساختن تیمی قوی است. نمیتوانند اوبا را ازدست دهند. اگر مجبورند که دستمزدش را بیشتر کنند باید اینکار را بکنند. اگر این کار را نکنند برای یک جایگزین با کیفیت اوبا آرسنال باید حدود 150 میلیون پوند هزینه کند. بنابرین به جای 150 میلیون پوند هزینه، فقط 50 میلیون هزینه کنند و به اوبا بدهند. به نظر من دقیقا مثل جریان فن پرسی است و آرسنال باید از آن عبرت بگیرد. اوبا لیاقت دستمزد بیشتر را دارد. این را به خاطر اسم و شهرت او یا به ثمر رساندن چند گل نمیگویم. اوبامیانگ بهترین مهاجم لیگ است."


او در ادامه می گوید: "یک سال قبل کسی از من پرسید که آیا اوبا یک مهاجم در سطح جهانی است و من در پاسخ گفتم نه. خیلی ها از جواب من ناراحت شدند. اما از نظر من او پتانسیل بهتر شدن و بی رحم تر شدن را دارد. اما حالا بعد یک سال می گویم بله او یک مهاجم در سطح جهانی است چون او هر وقت در مقابل دروازه قرار می گیرد گل می زند. حتی حرکات او متفاوت شده است. او بی رحم است. او خطرانک است. هیچ مدافعی نمی خواهد با چنین مهاجمی رو به رو شود."


یک سال از قرارداد اوبامیانگ باقی مانده و آرسنال تو وضعیت مشکلی قرار دارد. درست مثل وضعیتی که سال 2012 برای آرسنال در مورد روبین فن پرسی به وجود آمد. اما سانیا معتقد است که باشگاه با سپردن کاپیتانی به اوبامیانگ میخواهد که او رهبره دوره جدید تیم باشد. حالا اوبا با توجه به علاقه بارسلونا به او، میخواهد دستمزدی که لیاقت آن را دارد باید به او بدهند.

سانیا ادامه می دهد:


"اوبا یک ماشین گل زنی است و برای تیم گل های زیادی به ثمر رسانده است. اگر آرسنال میخواهد تیم جدیدی بسازد باید اوبامیانگ را محور اصلی تیم قرار دهد. دادن بازوبند کاپیتانی به او باعث شده اعتماد به نفس او بیشتر شود. او کاپیتان است. این به این معنی است که باشگاه می خواهد او رهبر تیم باشد. امروز استادیوم باشگاه میدان بازی است. استادیوم همیشه پر است. آن ها از این طرق پول در می آورند. البته راه های دیگر برای پول در آوردن وجود دارد. من ترجیح می ده که به اوبامیانگ پول بدهم و راه حلی برای باشگاه پیدا کنم تا اینکه او را از دست بدهم و زمان زیادی را صرف پیدا کردن بازیکنی جدید باشم. پیدا کردن بازیکنی دیگر خیلی خیلی سخت است. مثل شطرنج بازی کردن است. باید باهوش باشید. او لیاقتش را دارد. پول را به او بدهید."

لینک کوتاه لینک منبع