ونگر امیدوار است که آرتتا فرهنگ آرسنال را بازگرداند

ونگر امیدوار است که آرتتا فرهنگ آرسنال را بازگرداند

مترجم:Moshtagh Laghaei 77

تابستان 2018 دوره 22 ساله آرسن ونگر در آرسنال پایان رسید و اونای امری سرمربی وقت پی اس جی که فصل خوبی را پشت سر گذاشته بود، جایگزین ونگر شد. متاسفانه امری نتوانست شکوه را به توپچی ها بازگرداند. آرسنال در پایان فصل گذشت در رده پنجم جدول لیگ قرار گرفت همچنین در فینال لیگ اروپا شکست سنگینی از چلسی خورد.


بی ثباتی آرسنال در نیم فصل اول فصل 20-2019 همچنان ادامه داشت و هیئت مدیره باشگاه تصمیم گرفت تغییراتی در تیم مربیگری بدهد. اونای امری در پایان ماه نوامبر اخراج شد. فردی لیونگبرگ موقتا تا پایان دسامبر هدایت توپچی ها را به عهده گرفت تا باشگاه یک سرمربی خوب برای تیم پیدا کند. روز 20 دسامبر میکل آرتتا را که قبلا زیر نظر ونگر کاپیتان توپچی ها بوده، هدایت توپچی ها را به عهده گرفت.


آرتتا زیر نظر گواردیولا به عنوان کمک مربی در منچستر سیتی کار کرده بود اما وقتی سرمربی آرسنال شد افراد زیادی از کافی بودن تجربه آرتتا مطمئن نبودند. با این حال آرتتا با گرفتن نتایج بسیار خوب، کسانی که به او شک داشتند را ساکت کرد. او هنوز در سال 2020 در بازی های لیگ جزیره شکست نخورده است.


ونگر همچنان هوادار پر و پا قرص توپچی ها می باشد و درباره حضور آرتتا در آرسنال خوشبین بوده همچنین امیدوار است که این سرمربی اسپانیایی شکوه را به آرسنال بازگرداند. ونگر در مصاحبه ای با تاک اسپورت می گوید:


"معتقدم که فوتبال بازی کردن در آرسنال یک فرهنگ خاصی دارد. می خواهم به آن احترام گذاشته شود و امیدوارم که آرتتا این فرهنگ را به آرسنال بازگرداند."


به غیر از آرسنال، چلسی و یونایتد هم شاهد سیر صعودی لیورپول در لیگ جزیره بوده اند همچنین به نظر می آید که منچسترسیتی هم نمی تواند به لیورپول برسد. لیورپول با اختلاف 25 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و فقط به دو برد دیگر نیاز دارد تا بعد از 30 سال دوباره قهرمان لیگ جزیره شود.


پیشنهاد شده که اگر فصل جاری در تابستان نتواند ادامه پیدا کند، باید باطل شود اما ونگر معتقد است که لیورپول شایسته قهرمانی این فصل است. ونگر می گوید:


"یورگن(کلوپ) کار فوق العاده ای کرده چون لیورپول 30 سال است که نتوانسته قهرمان لیگ شود. وقتی که به اختلاف امتیاز زید لیورپول با تیم دوم نگاه کنیم می بینیم که بسیار عظیم است. هر تصمیمی که انگلیس بگیرد مهم نیست، به نظرم همه قبول دارند که لیورپول قهرمان است."

لینک کوتاه لینک منبع
صحبت درباره کاپیتان شدن تیرنی زود است اوبامیانگ بهترین بازیکن فصل به انتخاب هواداران لنو دومین بازیکن برتر فصل به انتخاب هواداران آنری، غایب بزرگ در لیست بهترین هم بازی های پیرس مارتینز از احتمال رفتن به تیم سابقش می گوید قوانین جدید یوفا در رابطه با ضربات پنالتی تیرنی عطش و انگیزه دویدن در کل روز را دارد ویلشر: اگر جای اوبامیانگ بودم می ماندم بیانیه باشگاه آرسنال پیرامون مسائل مالی پس از کرونا ساکا سومین بازیکن برتر فصل به انتخاب هواداران توماس پارتی، کلید حل مشکل توپچی‌ها بازگشت آرسن ونگر به دنیای مربیگری آرسنال باید اوزیل، سوکراتیس و موستفی را بفروشد ژاکا: آرتتا قانعم کرد که در آرسنال بمانم اوزیل در آرسنال می ماند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از قهرمانی در جام حذفی هفتادمین سال حضور کن فرایر در آرسنال آرتتا: با ونگر درباره هر چیزی می شود صحبت کرد اوبامیانگ باید به جایی که هست افتخار کند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از فینال جام حذفی