ویلشر: اگر جای اوبامیانگ بودم می ماندم

ویلشر: اگر جای اوبامیانگ بودم می ماندم

مترجم:Moshtagh Laghaei 100

آرسنال با دو گل اوبامیانگ توانست چلسی را در فینال جام حذفی شکست دهد و برای چهاردهمین بار قهرمان این رقابت‌ها شود. این دو گل اوبا را در تمام رقابت های این فصل 29 گله کرد. با این حال آینده این این بازیکن با داشتن کمتر از 12 ماه قرارداد با آرسنال، در هاله ای از ابهام قرار دارد. گفته می شود که اگر اوبامیانگ در همین تابستان با توپچی‌ها تمدید نکند، آرسنال این مهاجم گابنی را خواهد فروخت. جک ویلشر در مصاحبه با تاک اسپورت درباره شایعات ماندن یا رفتن اوبا از آرسنال گفت:


ماندن اوبا برای باشگاه خیلی مهم خواهد بود. می توانید ببینید که چه چیزی برای باشگاه آورده. وقتی که اوبا به آرسنال آمد من هم آنجا بودم و در اولین جلسه تمرینی با هم بودیم. می دانستم که بازیکن سطح جهانی است. او هم با پای راست و هم پای چپ گل می زند و می تواند هر کسی را شکست دهد. خوش شانس بودم که با تعدادی از این گونه بازیکن‌ها هم بازی بودم اما اوبا یکی از بهترین‌هاست. آرسنال باشگاه بزرگی است. اوبا کاپیتان این تیم است. هواداران عاشق او هستند و مورد احترام همه اعضای باشگاه است. اگر جای او بودم می ماندم اما گفتن این برای من آسان است. همانطور که گفتم نگه داشتن اوبا مهم است چون او بهترین بازیکن و رهبر آنهاست. وقتی تیم به مشکل خورده، همه به اوبا نگاه می کنند تا نجاتشان دهد و او هم انتظارات آنها را برآورده می کند.


ویلشر اعتراف می کند که سال 2018 وقتی آرسنال برای خرید اوبامیانگ هزینه زیادی کرد از این کار باشگاه غافلگیر شده بود. او می گوید:


من فقط 6 ماه با اوبامیانگ بازی کردم. خیلی شوکه کننده بود چون آرسنال معمولا 60 میلیون پوند برای یک مهاجم سطح بالا هزینه نمی کرد. شایعات خرید مهاجم وجود داشت و یک دفعه اتفاق افتاد و اوبا به آنجا آمد. اوبا در اولین بازی خود مقابل اورتون گل زد. می دانستیم که بازیکنی خاصی است. قطعا سطح بالایی دارد.

لینک کوتاه لینک منبع