ویلشر حس می کرد که لیاقت حضور در آرسنال را نداشت

ویلشر حس می کرد که لیاقت حضور در آرسنال را نداشت

مترجم:Moshtagh Laghaei 103

جک ویلشر درباره ورودش به تیم اصلی آرسنال صحبت کرده و اعتراف می کند که حس می کرده لیاقت حضور در آرسنال را ندارد. او همچنین درباره نقش فابرگاس در پیشرفت هایش می گوید. ویلشر بعد از امضای اولین قرارداد حرفه ای خود با آرسنال در سال 2009 و سن 17 سالگی تبدیل به یکی از ستاره های تیم شد. 


این هافبک خیلی زود به سختی و سرعت فوتبال لیگ جزیره عادت کرد و در تیم اصلی آرسن ونگر فیکس و به دنبال آن، به تیم ملی انگلیس دعوت شد. ویلشر داشت در هر دو تیم آرسنال و تیم ملی انگلیس به یک ستاره بزرگ تبدیل می شد اما نتوانست از تمام قابلیت هایش استفاده کند.


مصدومیت های زیاد بین سال های 2011 تا 2016 باعث شد که نتواند آن طور که باید، پیشرفت کند. این بازیکن در سال 2016 به بورنموث قرض داده شد. در سال 2018 توپچی ها به بعد از اتمام حضور ویلشردر بورنموث، پیشنهاد تمدید قرارداد به او دادند اما ویلشر قبول نکرد و در نهایت به وستهم رفت تا چالش جدیدی را شروع کند.


ویلشر 28 ساله می گوید شک داشته که بازیکن مناسبی برای آرسنال بوده و همچنین فابرگاس به او کمک کرده بود تا اعتماد به نفسش را به عنوان یک بازیکن جوان به دست آورد. او در مصاحبه ای با پادکست رسمی باشگاه می گوید:


"سسک (فابرگاس) همیشه مرا نصیحت می کرد. کیران گیبز تازه به تیم آمده بود و رمزی هم  بعد او آمد. در بازی های پیش فصل خیلی با هم صمیمی شدیم چون هر سه خیلی جوان بودیم و بازیکنان جوان وقتی که وارد تیم اصلی می شوند سعی می کنند کنار هم باشند. من در آن زمان کاملا ساکت بودم. عجیب به نظر می آید اما واقعا احساس می کردم که لیاقت حضور در آنجا را نداشتم." 


"حس می کردم که یک بچه کوچک هستم و تیم مصدوم زیاد دارد برای همین به من شانس بازی کردن داده شده است. سسک خیلی خوب بود. او مرا نصیحت می کرد چون در آن زمان من در تیم اصلی بودم و بعد وارد تیم رزرو می شدم. سسک همیشه به من می گفت که بازی تو را در تیم رزرو دیده ام و خیلی خوب بازی کردی." 


ویلشر درباره عملکرد فوق العاده اش در برابر بارسلونا که آرسنال بازی را 2-1 برد، صحبت کرد و این حس را داشته که در این بازی خیلی خوب نبوده است. او می گوید:


"راستش را بخواهید فکر نمی کنم که عملکرد مناسبی داشته ام. به نظرم فقط کمی خوب بودم. تا پایان نیمه اول چند حرکت نسبتا خوب داشتم اما حس می کردم که آنها (بارسلونا) به بازی مسلط بودند و کاری می کردند که حس کنم بدون دلیل دور خودم می چرخم. آنها درخط هافبک پاس های کوتاه می دادند و ما نمی دانستیم که باید پرس کنیم یا به عقب برگردیم و منتظر حمله آنها باشیم." 


"من تا بعد بازی نفهمیدم که چقدر خوب بازی کردم. پل اکر به من گفت "اینستا و ژاوی را توی جیبت گذاشتی" و من گفتم "امکان ندارد" اما او گفت "مطمئن باش" و در نهایت من بهترین بازیکن زمین شدم. در حین بازی خیلی سخت است که بدانید خوب بازی کرده اید و اینکه مردم درباره بازی چه فکری می کنند." 


"چند روز بعد از آن به یاد دارم که نصری به من گفت" تو الان چند سطح بالاتر رفتی و باید در همین حالت بمانی. هر هفته باید در همین سطح بازی کنی." اگر دیگران چنین چیزی بگویند عادی است اما وقتی هم تیمی شما این را بگوید معنای بیشتری دارد."

لینک کوتاه لینک منبع