پروفسور آرتتا اوزیل و بقیه تیم را متحد کرده است

پروفسور آرتتا اوزیل و بقیه تیم را متحد کرده است

مترجم:Moshtagh Laghaei 84

شکودران موستافی از آرتتا تمجید و او را "پروفسور" خطاب می کند چون توانسته توپچی ها را با هم متحد کند همچنین اوزیل هم به این رویکرد جدید ملحق شده است. در ابتدای فصل 20-2019 آرسنال روندی رو به عقب و بی ثبات داشت. اونای امری که جانشین آرسن ونگر شده بود، برخلاف بودجه خوبی که برای نقل و انتقالات به او داده شد نتوانست نتیجه مطلوب را بگیرد. 


زمانی که امری برکنار شد آرتتا جایگزین او شد. کاپیتان سابق آرسنال، در اولین تجربه اش به عنوان سرمربی عملکرد خیلی خوبی داشته همچنین موستافی معتقد است با وجود آرتتا آینده روشن تری در انتظار توپچی ها خواهد بود. موستافی در مصاحبه ای با اسکای اسپورت می گوید:


"او کمی شبیه به یک پروفسور است. دقیقا می داند که که بازیکنانش را در زمان در اختیار داشتن مالکیت توپ چگونه در زمین بچیند و در صورت از دست دادن توپ بازیکنان چگونه باید عکس العمل نشان دهند. خیلی خاص است. وقتی که پاس می دهم معمولا به این فکر می کنم که در صورت از دست دادن توپ در کجای زمین قرار بگیرم اما او از من می خواهد که در کارهای تهاجمی هم همکاری کنم. بنابراین همیشه باید برای بازیکن صاحب توپ یک گزینه تعیین کنیم. من 28 ساله هستم و در کشور های مختلف زیر نظر مربی های دیگر بازی کرده ام. فکر می کردم که دیگر همه چیز را می دانم اما بعد آرتتا آمد و حالا چیزهایی وجود دارد که قبلا آنها را نمی دانستم."


آرتتا همه را در آرسنال متحد کرده و حتی بازیکنانی مثل مسوت اوزیل هم این رویکرد تازه را پذیرفته و با آرتتا همراه شده اند. موستافی می گوید: 


"گاهی اوقات نمی فهمیم که مربیگری چه کار سختی است. از 25 بازیکن 20 نفر آنها با روش مربی موافق هستند و پنج نفر دیگر هنوز فکر می کنند که باید روش های دیگر را انتخاب کنیم. از وقتی که میکل آمده همه 25 بازیکن با او همراه شده اند اما این چیزی نیست که به راحتی به دست بیاید. همه او را درک می‌کنند چون هر چیزی که می‌گوید منطقی به نظر می‌رسد. یچیزی وجود ندارد که بتوانیم از آن شکایت کنیم. همه اعضا حتی مسوت از برنامه آرتتا سود می برند."


آرسنال الان منتظر شروع دوباره بازی های متوقف شده به خاطر بحران کرونا می باشد همچنین موستافی مشتاق است بازی های بوندسلیگا که آخر این هفته دوباره آغاز می شوند را تماشا کند. موستافی می گوید:


" صحبت ها و نظرات زیادی در این باره وجود دارد اما من فقط می خواهم دوباره بازی کنم. آلمان با این وضعیت خوب کنار آمده به همین دلیل می توانند دوباره بازی ها را شروع کنند اما توضیح آنچه که فکر می‌کنم بسیار دشوار است. من فرق بین برگزاری بازی ها در آلمان و انگلستان را نمی‌دانم. بعضی ها می گویند خوب است و بعضی ها مخالفند. از نظر من مهمترین چیز در نظر گرفتن امنیت است."

لینک کوتاه لینک منبع