پست جدید بوکایو ساکا در تیم آرتتا

پست جدید بوکایو ساکا در تیم آرتتا

مترجم:Moshtagh Laghaei 56

یکی از نکات مثبت آرسنال در این فصل پیشرفت و عملکرد بوکایو ساکا بوده است. البته اوبامیانگ هم یک بار دیگر کلاس گل زنی خود را نشان داد. برند لنو هم در این مدت تعداد سیو های زیادی داشت اما پیشرفت ساکا بزرگترین نکته مثبت آرسنال به شمار می رود. ساکا اوایل فصل قبل وارد تیم اصلی شد و کمتر کسی تصور می کرد که او 29 بازی برای تیم اصلی انجام دهد.


ساکا بعد از مصدومیت تیرنی و کولاشیناچ در تیم آرتتا فیکس شد و در دو پست دفاع چپ و وینگ چپ عملکرد فوق‌العاده ای داشت. او تا الان 2204 دقیقه بازی کرده که در 1310 دقیقه دفاع چپ و در بقیه دقایق وینگ چپ بوده است. او در این مدت ثابت کرده که توانایی خلق موقعیت زیادی دارد و تا به الان 9 پاس گل داده است. ماه قبل آرتتا از این بازیکن خیلی تعریف کرد و گفت:


او دارد یاد می گیرد که بتواند با تیم هماهنگ شده و برای آن فداکاری کند. اگر بازیکنی بگوید: "بله، اگر من به انداز کافی خوب بازی نکنم، دلیل خوبی دارم چون در پست خودم بازی نمی کنم." این کاملا اشتباه است. بازیکن باید تلاش کند تا یاد بگیرد، پیشرفت کند و برای تیم مفید باشد.


در بازی دوستانه آرسنال با بنتفورد که به شکست با نتیجه 3-2 منتهی شد، آرتتا پست جدیدی را برای ساکا در نظر گرفت. آرسنال با ترکیب 3-3-4 بازی می کند. دنی سبایوس در مرکز خط هافبک قرار دارد و دو بازیکن پست شماره 8 یعنی جو ویلوک و بوکایو ساکا در کناره های خط هافبک هستند. آرتتا ترجیح می دهد که در نبود مسوت اوزیل از این ترکیب استفاده می کند.


ساکا اولین بار زیر نظر اونای امری در مقابل شفیلد یونایتد برای تیم اصلی آرسنال به میدان رفت. او در بین خط دفاع و هافبک یعنی مدافعان میانی و هافبک های وسط بازی کرد و در نیمه دوم به مدت 15 دقیقه در پست وینگ چپ قرار گرفت. ساکا توانایی حرکت در میان خطوط مختلف تیم و پاس‌کاری دقیق را دارد. به علاوه حرکت سریع بین خطوط تیم، توانایی حفظ و کنترل توپ در فضاهای کوچک را نیز دارد.


با شروع مجدد لیگ، همه منتظرند تا ببیند آرتتا از چه ترکیبی استفاده می کند. آرتتا ترجیح می دهد که از اوبامیانگ در جناح چپ استفاده کند همچنین تیرنی هم آماده بازی است و انتخاب اول آرتتا برای دفاع چپ خواهد بود. بنابراین انعطاف پذیری و توانایی ساکا در این پست ها باعث می شود که به خوبی با اوبا و تیرنی جفت و جور شود. 

لینک کوتاه لینک منبع
کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با لسترسیتی اخبار جدید درباره قرارداد سبایوس از زبان آرتتا عصبانیت آرتتا از گندوزی و محرومیت این بازیکن تعریف و تمجید مارتینز از آرتتا توصیه سول کمپبل به اوبامیانگ قبل از تصمیم‌گیری صحبت‌های آرتتا درباره آینده لاکازت کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با لسترسیتی آرسنال باید خونسردی خود را حفظ کند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با وولوز اوبامیانگ باید در آرسنال بماند کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با وولورهمپتون قسمت دوم کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با ولورهمپتون قسمت اول واکنش مارتین کئون به تمدید قرارداد بوکایو ساکا بیانیه آرسنال درباره تمدید نکردن سالیبا با سن اتین مصاحبه اوبامیانگ درباره رکوردشکنی و قراردادش کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با نورویچ مارتینز خوشحال از داشتن فرصت بازی برای آرسنال! دفاع جیمی ردنپ از متئو گندوزی! کنفرانس مطبوعاتی میکل آرتتا قبل از بازی با نورویچ‌ آرسنال نیازمند حمایت هواداران!