چراغ سبز باشگاه ها برای فاز دوم پروژه شروع مجدد

چراغ سبز باشگاه ها برای فاز دوم پروژه شروع مجدد

مترجم:Moshtagh Laghaei 75

باشگاه های لیگ جزیره همگی با تمرینات تماسی موافقت کرده اند که این موضوع قدم رو به جلوی بسیار بزرگی برای پروژه شروع مجدد می باشد. بعد از شروع تمرینات در گروه های کوچک با رعایت فاصله اجتماعی در روز سه شنبه، بازیکنان و مربی های 20 تیم لیگ جزیره برای شروع تمرینانت تماسی موافقت کردند.


توافق باشگاه ها برای تمرینات تماسی بعد از موافقت سازمان لیگ جزیره برای شروع مجدد بازی ها از اواسط ماه ژوئن، صورت گرفت. در بیانیه سازمان لیگ آمده است که:


"سهامداران لیگ جزیره همگی با شروع تمرینات تماسی موافقت کردند و قدمی دیگر در راستای شروع مجدد فصل جاری لیگ در زمان مطمئن، برداشتند. حالا بازیکنان می توانند به صورت گروهی تمرین کنند و در عین حال از هر گونه تماس نزدیک غیر ضروری خودداری کنند. اولیت سازمان لیگ جزیره سلامت همه اعضا می باشد."


"پروتکل های درمانی شدیدی تهیه شده تا در زمین های تمرین محیطی امن داشته باشیم همچنین بازیکنان و کارکنان هر دو هفته یک بار تست ویروس کووید 19 خواهند داد. پروتکل مرحله دوم بازگشت به تمرینات در طی مشورت با باشگاه ها، بازیکنان، مربی ها، اتحادیه فوتبالیست های حرفه ای، انجمن مربیان لیگ و دولت به تایید رسید. بحث و مشورت در راستای شروع مجدد فصل در شرایط مناسب، ادامه دارد."


گفته می شود که سازمان لیگ با شرکت تکنولوژی ورزشی STATSport صحبت هایی داشته و از این شرکت خواسته تا در تشکیل جلسات تمرینی به صورت تماسی کمک کند. باشگاه ها تا به حال تمرینات بدون تماس و در گروه های کوچک داشتند اما در حال آماده سازی برای فاز بعدی هستند.


شرکت STATSport می تواند اطلاعات لازم برای حرکت بازیکنان و نحوه تماس با یکیدیگر در حین تمرینات را تهیه کند که به باشگاه ها کمک می کند تا خطرات جنبه های مختلف تمرینات را ارزیابی کنند. شان اوکانر یکی از بنیان گذاران STATSport در مصاحبه ای با دیلی میل گفت:


"ما جلسات تمرین قبل از بحران کرونا را بررسی کردیم و دایره ای فرضی با شعاع دو متر از پاهای هر بازیکن ترسیم کرده ایم. این گونه می توان تعیین کرد که هر بازیکن چند بار با بازیکنان دیگر برخورد داشته بنابراین با بررسی دوره قبل کرونا میانگین حدود 3 ثانیه برخورد را ثبت کردیم." 


"مردم نمی دانستند که مدت زمان برخورد تا این حد کوتاه است. ما گزارشی رسمی منتشر کردیم و سازمان لیگ را از کارهایی که انجام می دادیم آگاه کردیم. آنها خیلی هیجان زده بودند چون این گزارش به آنها اطلاعات و داده های سیاه و سفید داده تا بتوانند یک پروتکل مرحله بندی شده برای تمرینات تهیه کنند. بنابراین آنها می توانند تاثیرات هر جلسه و نحوه تشکیل جلسات تمرینی سازنده که تاثیرات تاکتیکی، فیزیکی و امنیت کافی دارد را بفهمند." 


"کاری که می توانستیم انجام دهیم این بود که با سازمان لیگ جزیره همکاری کنیم تا تمرینات قبل از بحران کرونا را بررسی کنیم و بفهمیم که در چه نوع تمریناتی برخورد بیشتری صورت می گیرد. برای مثال یکی از زمان های پر برخورد در تمرینات، وقتی است که بازیکنان برای استراحت به کنار زمین می آیند تا آب بنوشند و از نزدیک با هم صحبت می کنند." 


"میانگین مدت زمان برخورد در دوران قبل از بحران کرونا حدود 3 ثانیه در وقت استراحت، تمرینات تاکتیکی و بازی تمرینی در گروه های کوچک می باشد. ما رویکردی را برای حذف کردن عواملی که باعث برخورد بیشتر می شود را اتخاذ کرده ایم بنابراین در تمرینات پیش رو برخوردهای کمتری را شاهد خواهیم بود."

لینک کوتاه لینک منبع