کرونکه بدهی های استادیوم آرسنال را پرداخت می کند

کرونکه بدهی های استادیوم آرسنال را پرداخت می کند

مترجم:Moshtagh Laghaei 418

باشگاه آرسنال روز پنجشنبه طی اطلاعیه ای در بازار بورس لندن اعلام کرد که سهام خود در ساخت و ساز استادیوم امارت را با وام گرفتن از شرکت ورزشی و تفریحی کرونکه بازخرید می کند. آرسنال از موسسه های مختلفی برای ساختن استادیوم خود وام گرفته و سالهاست که دارد بدهی های خود را پرداخت می کند. باشگاه مجبور بوده که سالانه زیر 37 میلیون پوند ذخیره کند تا مطمئن شود که توانایی مالی برای پرداخت بدهی های خود با سودشان را خواهد داشت.


بحران کرونا جریان مالی باشگاه را تحت تاثیر قرار داده که به درآمد حاصل از بازی ها خلاصه نمی شود. آرسنال ضرر عملیاتی 27.1 میلیون پوند را برای سال گذشته تا 31 می 2019 اعلام کرد. این اولین بار از سال 2002 تا به الان است که آرسنال ضرر عملیاتی داشته و انجمن هواداران آرسنال (The Arsenal Supporters Trust - AST) پیش بینی کرده که اگر بازی های فصل 21-2020 پشت درهای بسته برگزار شوند، ضررهای مالی باشگاه به 144 میلیون پوند خواهد رسید.


خرید بخش عمده بدهی استادیوم باشگاه توسط کرونکه به این معنی است که آرسنال به جای موسسه های مالی باید بدهی‌هایش را به استن کرونکه پرداخت کند. انتظار می رود که نرخ بهره این بدهی کمتر یا حداقل به همان مقدار قبل باشد. توپچی ها در دو سال گذشته در پرداخت بدهی های خود هر سال 20 میلیون پوند سود پرداخت کرده اند. اگر شرکت ورزشی و تفریحی کرونکه برنامه مالی مناسبی برای باشگاه طراحی کند، این هزینه ها پایین تر هم خواهند آمد.


این کار شرکت ورزشی و تفریحی کرونکه باعث می شود که آرسنال نیازی به ذخیره کردن 37 میلیون پوند نداشته باشد همچنین باشگاه پول بیشتری برای حفظ ثبات مالی خود خواهد داشت. انتظار نمی رود که آرسنال در پنجره نقل و انتقالات بودجه خیلی زیادی داشته باشد اما قطعا توان مالی باشگاه برای خریدهای بزرگ بالا خواهد رفت. هدف اصلی این کار کرونکه این است که آرسنال بتواند با آسودگی و ثبات بیشتر در این شرایط اقتصادی سخت فعالیت کند. 

لینک کوتاه لینک منبع