کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با ساوتهمپتون

کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با ساوتهمپتون

مترجم:Moshtagh Laghaei 84

برد خوبی بود. تا چه حد خیالتان راحت شد؟


ما دو هفته سخت با اتفاقات زیاد را پشت سر گذاشتیم. بعد از اینکه بازی با برایتون را واگذار کردیم نگران بودم. آن بازی خیلی روی تیم تاثیر گذاشت. در فوتبال اعتماد به نفس همه چیز است. باید روحیه بازیکنان را بالا می بردیم. البته دیروز دیدم که بازیکنان واکنش مثبتی داشتند. روحیه‌شان خوب بود و فقط می خواستم که در کنار هم بازی کنند، از رقابت با هم لذت ببرند و تا حد امکان از هم دفاع کنند تا بتوانند موفق شوند. این برد برای ما مهم بود.


ژاکا به تیم برگشته، آیا درست است وقتی که او نیست، دلتان برایش تنگ می شود؟


او حضور و نمایش خوبی داشت. او بازیکنی است که مخفی نمی شود و قوانین و ارزش های مشخصی برای خود دارد که در زمین بازی به آنها پایبند است. وقتی به بازی می آید فوق‌العاده است. بنظرم می تواند الگوی خوبی برای بقیه بازیکنان باشد اما دوست ندارم که فقط درباره یک بازیکن صحبت کنم. امروز ترکیب اصلی، ذخیره ها و بازیکنانی که از آنها استفاده نکردم همگی انرژی خوب، تعهد و انگیزه کافی در زمین بازی داشتند.


می توانید بگوید که چرا متئو گندوزی در ترکیب نبود؟


به دلایل فنی در ترکیب نبود.


چقدر نتیجه این بازی روی رسیدن به بازی های اروپایی تاثیر دارد؟


نمی خواهم درباره جدول لیگ صحبت کنم. نگرانی من تمریناتی که هر روز انجام می دهیم و نحوه آمادگی‌مان برای هر بازی است. ما دو بازی متفاوت با سیتی و برایتون داشتیم. مقابل سیتی دو بازیکن را در 20 دقیقه اول بازی از دست دادیم و 45 دقیقه 10 نفره بازی کردیم. مقابل برایتون کنترل بازی کاملا دست ما بود و در هفت دقیقه آن را از دست دادیم. می دانستم که این تیم چه کارهایی می تواند انجام دهد اما فقط در زمانی که تیم 100 درصد متمرکز و به کاری که انجام می دهیم تعهد داشته باشد. در غیر اینصورت یک تیم معمولی هستیم. امروز نشان دادیم که اگر اینگونه باشیم [صد درصد متمرکز و متعهد باشیم] شکست دادنمان سخت خواهد بود و در هر بازی می توانیم پیروز شویم.


آیا مدیرت کردن بازی دلیل برد شما بود؟


قطعا. ما باید به عنوان تیم پیشرفت کنیم و خیلی چیزها را بهبود بخشیم، شناسایی کنیم و احتمالا به روشی منفی از آنها یاد بگیریم. البته تیم خیلی انگیزه دارد. نحوه ای که دستورات ما را انجام می دهند عالی است. به هیچ وجه از تلاش و انگیزه یادگیری آنها انتقاد نمی کنم. کمی درباره نحوه رقابتمان و فرصت دادن به برایتون، سخت گیر بودم که به خاطر دلسردی بود. جزئیات ریزی وجود دارد. می دانم که تیمی بسیار جوان و بی تجربه هستیم اما در لیگ جزیره باید بعضی لحظات را مدیریت کنیم. نمی توانید 100 دقیقه یکنواخت بازی کنید. اصلا امکان ندارد.


آیا قبل از شروع مجدد بازی ها با ترکیب سه دفاعی تمرین کرده بودید؟ آیا باز هم چنین ترکیبی خواهیم دید؟


ما با توجه به تاکتیک تهاجمی خود همچنین نحوه مهار حریف و کنترل بهتر نقاط قوت آنها، برنامه بازی خود را تغییر می دهیم. همچنین با بازیکنانی که داریم، با توجه به مناسب ترین پست برای هر بازیکن که بتواند راحت تر باشد و عملکرد بهتری باشد ترکیب تیم را می چینیم. در حال حاضر آن انعطافی را که برای تغییرات بیشتر می خواهم در تیم نداریم اما همین [انعطاف کم] بخشی از این روند است.


چقدر مهم بود که قبل از بازی با شفیلد یونایتد در جام حذفی، ببرید؟


خیلی مهم بود چون اعتماد به نفس در ورزش همه چیز است. البته وقتی که یک ورزش تیمی انجام می دهید، مهمتر خواهد بود چون باید تاثیر، احساس و انرژی بازی ها را با هم تیمی ها به اشتراک بگذارید. برد برای بازیکنان، باور آنها و ادامه دادن روندی که گفتیم مهم است همچنین چون به خاطر همه اتفاقات و مصدومیت هایی که اتفاق می افتد، تیم اذیت می شود، برد مهم است. هضم این همه اتفاق در یک بازه زمانی کوتاه واقعا سخت است اما آنها [بازیکنان] خیلی انگیزه دارند.


آیا عدم حضور گندوزی به خاطر حرف هایی است که به بازیکنان برایتون زد؟


هر مشکل داخلی که داشته باشیم، خودم خصوصی آن را حل می کنم. توضیحی را که می توانستم بدهم، دادم. همین!


بردن بازی بدون قراردادن اوزیل و گندوزی، گرفتن دوباره این تصمیم را تقویت می کند؟


دوست ندارم با تصمیماتم پیغامی را برسانم. پیام هایی که به تیم یا تک تک بازیکنان می فرستم به خاطر احساسی که دارم کاملا مشخص و واضح هستند. مهمترین چیز برد است و وقتی که می برید حالتان خوب است.


نظرتان را درباره عملکرد ادی انکیتا بگویید.


بلوغ و شخصیتی که ادی در بازی‌اش دارد فوق‌العاده است. همیشه از مهاجمانم می خواهم که حریف را تحت فشار بگذارند که این کار را انجام دادند. بیشتر گل هایی که می زنیم به خاطر اشتباهاتی است که ما باعث می شویم حریف مرتکب شود. در این شرایط دنبال کردن بازیکنان و تحت فشار گذاشتن آنها، بعضی وقت ها کار خوبی نیست اما وقتی اشتباهی مرتکب شدند و شما گل زدید، این اشتباهات می تواند بیشتر شده و به گل های بیشتری منجر شود. این موضوع واقعا مهم است. این کار باعث به وجود آمدن باور به کاری که می کنند و گرفتن نتیجه از تلاش هایشان می شود. از ادی و نحوه بازی‌اش در بازی امروز راضی هستم. البته از تیم، ذخیره ها و آمدنشان به زمین همچنین کمک کردنشان به تیم و البته رفتاری که نشان دادند، راضی هستم.


نظرتان را درباره عملکرد بوکایو ساکا بگویید. آیا ماندن او در تیم مهم است؟


به خودش بستگی دارد. مربی‌اش کاملا به او باور دارد، باشگاهش او را حمایت می کند و هم تیمی هایش او را تحسین می کنند. پسر خوب و باهوشی است که انگیزه زیادی برای یادگیری دارد. می خواهد که بهترین باشد و برای آن هر روز تمرین می کند. می توان او را در پست های مختلف گذاشت که خیلی سریع با این پست ها وفق پیدا می کند. با تصمیمات و ریسک هایش در بازی امروز می توانست به راحتی سه گل برای ما بسازد. بلوغی که از خود نشان می دهد عالی است.

لینک کوتاه لینک منبع