کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با شفیلدیونایتد

کنفرانس مطبوعاتی آرتتا بعد از بازی با شفیلدیونایتد

مترجم:Moshtagh Laghaei 112

آرسنال امروز بعدازظهر به مصاف شفیلدیونایتد رفت و با نتیجه 1-2 پیروز شده و به نیمه نهایی جام حذفی صعود کرد. گل های آرسنال را په‌په از روی نقطه پنالتی و دنی سبایوس به ثمر رساندند. تک گل شفیلدیونایتد روی اشتباه کولاشیناچ در دفع توپ به ثمر رسید. صحبت های آرتتا بعد از بازی به شرح زیر است.


از عملکرد بازیکنان راضی بودید؟


از نتیجه خیلی راضی هستم. نتیجه گرفتن در این ورزشگاه سخت است. بعد از گلی که در اواخر بازی خوردیم، واکنشی که داشتیم بعضی مواقع راحت نیست. برای جبران نتیجه تلاش کردیم. گل زدیم و دوباره در مسیر ومبلی قرار گرفتیم.


دو برد در دو بازی آخر داشتید. آیا بازیکنان شروع مجدد بد خود را فراموش کرده اند؟


باید در نظر بگیریم که چهار بازی خارج از خانه داشته ایم که فکر می کنم ما تنها تیمی بودیم که این کار را کرده ایم. بازی با سیتی و اتفاقاتی که افتاد و بعد از آن در بازی برایتون و شکستی که خوردیم خیلی متفاوت بود اما امروز خوشحالم. هیچوقت تلاش های بازیکنان را زیر سوال نمی برم. خیلی خوشحالم. فقط ببینید که بازیکنان هجومی چگونه در کارهای دفاعی شرکت می کردند. همچنان در بعضی از قسمت ها باید بهتر شویم اما واقعا خوشحالم.


زدن گل پیروزی‌بخش تیم لحظه فوق‌العاده‌ای برای سبایوس بود. درست است؟


بله. باید از ذخیره های خود هوشمندانه استفاده کنیم چون خیلی مشتاق برد بودیم و [برد] داشت دور از دسترس می شد. امروز ذخیره ها وارد زمین شدند و کاری را که باید می کردند، انجام دادند.


دلیل رضایت شما از عملکرد بازیکنان چه بود؟


از ذهنیت و تعهد تک تک بازیکنانی که در بازی حضور داشتند و به دنبال فرصت بودند، راضی هستم. آنها عالی کار کردند و همه چیزهایی که خواستم انجام دادند همچنین نحوه مهار بازی تیم شفیلدیونایتد توسط بازیکنان فوق‌العاده بود. آنها [شفیلد] در کاری که می کنند عالی هستند. نحوه متعهد کردن افراد به مسیر تیم همچنین نحوه بازی آنها در فاز هجومی و حمله به دروازه حریف فوق‌العاده است. می دانستیم که در بعضی مقاطع اذیت خواهیم شد. خوشحالم که از پس آن بر آمدیم.


موفقیت در جام حذفی تا چه حد برای ساختن دوباره تیم مهم است؟


هر برد کمی اعتبار و حاشیه‌ای بیشتر به شما می دهد و آنها [بازیکنان] را تشویق می کند. در نهایت این نتیجه بازی است که سطح روحیه و خوشحالی تیم را نشان می دهد. دو برد پشت سر هم نسبت به اتفاقی که در بازی برایتون افتاد، [برای روحیه بازیکنان] خیلی بهتر است بنابراین می توانیم امیدوارانه به کار خود ادامه دهیم. حالا می توانیم در خانه هم بازی کنیم اما خیلی وقت است که اینکار را نکرده ایم بنابراین امیدواریم که روند خود را حفظ کنیم.


مشکل داوید لوئیز چه بود؟


مچ پای او آسیب دیده و فردا [شدت مصدومیتش] بررسی می شود اما درد زیادی داشت.


تا چه حد از کیران تیرنی بعد از قرنطینه راضی هستید؟


او در مدت بحران کووید 19 به شدت تمرین می کرد. آمدن به شهر و باشگاهی متفاوت بعد از شش ماه خیلی سخت بوده است اما او ذهنیت فوق‌العاده‌ای دارد. برای یادگیری و گذاشتن تمام توانش خیلی انگیزه دارد. قلب بسیار بزرگی دارد و خیلی خوشحالم که او را دارم. او جوانی است که در حال پیشرفت می باشد.


بعد از اینکه گل خوردید، تا چه حد برای جبران آن تلاش می کنید؟


تا آخرین لحظه بازی تلاش می کنیم. مهم نیست که چه اتفاقی افتاده، ما تلاش خود را می کنیم و همیشه می خواهیم که ببریم. این تنها هدف تیم و دیدگاه همه بازیکنان تیم است.


آیا از کاری که په‌په می تواند در فصل بعد و آینده بکند هیجان زده هستید؟


خیلی زیاد. توانایی او و عملکردش در این فصل مرا هیجان زده می کند. فکر می‌کنم که یک تلنگر ایجاد کرده است. می داند که باید چه کاری انجام دهد تا تیم صاحب توپ شود. امروز خیلی راضی هستم. دیدید که در کارهای دفاعی چقدر فوق‌العاده بود همچنین کار با توپ او، خلاقیت را تیم می آورد. په‌په دقیقا بازیکنی است که ما و تیم های بزرگ نیاز داریم. وقتی که توپ را در اختیار دارد به هیچ عنوان اتفاقات بعدی را نمی شود پیش بینی کرد. بنابراین فکر می کنیم که در مسیر درستی قرار دارد.


آیا په‌په در پروژه شما قرار دارد؟ 


همیشه او را دوست داشتم. شخصا او را نمی شناختم اما فکر می کنم بازیکنی است که پتانسیل زیادی دارد. باید در بازی ها مصمم و در همه لحظات تمام حواسش به بازی باشد. وقتی که کمی از تیم جدا می شود نمی تواند این کار را بکند. من به سختی تلاش می کنم تا این تغییر را در او بدهم چون وقتی که در بهترین شرایط آمادگی‌اش باشد می تواند در نتیجه بازی تغییر ایجاد کند.


آیا با په‌په زیاد صحبت کرده اید؟ آیا این بیشتر یک تلنگر روان‌شناختی است؟ 


قطعا. خیلی مهم است که بازیکن را بشناسید و بفهمید که چه حسی دارد. باید بدانید که چقدر سخت است که با یک کشور جدید و زبانی که آن را نمی فهمد و فقط با دو یا سه نفر از هم تیمی هایش می تواند حرف بزند، وفق پیدا کند. با این حال خیلی انگیزه دارد و پسر خوبی است. همیشه می خندد و با همه خوب برخورد می کند. کمی سرخود است اما عیبی ندارد. به شخصیت های مختلف در تیم نیاز داریم. حالا او دارد تعهدش را به ما نشان می دهد.


آیا په‌په در آرسنال احساس راحتی می کند؟


نمی دانم قبلا چه احساسی داشته است. ما به تازگی محیط مناسبی را برای بازیکنان به وجود آورده ایم و با آنها درباره نیازهای شخصی‌شان صحبت کرده ایم. امیدواریم که با نیکو [په‌په] در مسیر درستی قرار داشته باشیم. او می تواند حمایت کامل ما را حس کند. تنها هدف ما این است که او پیشرفت کند و برای [هدف] تیم مصمم باشد.

لینک کوتاه لینک منبع

Sheffield United 1 - 2 Arsenal

Bramall Lane - FA Cup

یکشنبه ۸ تیر - ۱۶:۳۰

منوی بازی