کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با تاتنهام

کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با تاتنهام

مترجم:Moshtagh Laghaei 305

روزهای اضافی این هفته را چگونه گذراندید؟


ما بلافاصله بعد از بازی یک جلسه تمرینی داشتیم و بعد یک روز استراحت کردیم. مدت زیادی بود که یک روز برای استراحت نداشتیم. حالا دو روز دیگر وقت داریم تا برای بازی آماده شویم. امیدوارم که بازیکنان برای این بازی بزرگ آمادگی و تمرکز داشته باشند.


به بازیکنان جوان درباره این بازی چه می گویید؟


آنها می دانند که رسانه ها چه واکنشی نشان می دهند و هواداران چه انتظاری دارند. جای تاسف دارد [که هواداران نمی توانند به استادیوم بیایند] چون استادیومی که ساخته اند واقعا زیباست. نبودن هواداران دربی را عجیب خواهد کرد.


این دربی با دربی های دیگر چه فرقی دارد؟


هر دربی با توجه به نتیجه بازی متفاوت است که آن را خاص می کند. چند نتیجه خوب در امارات داشتیم و آنها را بردیم پس خاطرات خوبی از آن دارم. اگر به رقابت در فوتبال مثبت نگاه کنیم، انرژی و هیجان می آورد و [مردم] یک شهر را به هم نزدیک می کند. خیلی زیباست. ما تیم های خوبی در این شهر داریم و خیلی حیف است که هواداران را نداریم تا با ما لذت ببرند.


نظر شما در با مایکل الیور که به عنوان داور بازی انتخاب شده چیست؟


من هیچ وقت درباره تصمیم داور نگران نیستم. این روزها آنها خیلی حرفه ای هستند و تحت فشار و انتقاد شدیدی قرار دارند. می دانم آنها سعی شان را میکنند که بهترین تصمیم را بگیرند. شرایط آنها به خاطر سرعت بازی، سرعتی که باید برای واکنش داشته باشند و فشاری که از سیستم جدید کمک داور ویدئویی به آنها وارد می شود، پیچیده تر هم می شود. ما اینجاییم که از آنها حمایت کنیم، ما به آنها نیاز داریم. الان که ما هواداران را نداریم شکایت می کنیم و می فهمیم آنها چقدر مهم هستند. شاید روزی داور هم نداشته باشیم و بگوییم که چقدر حضور آنها در بازی ضروری است. پس باید از آنها حمایت کنیم.


الان برای روبرو شدن با تیم خوزه زمان مناسبی است؟


شرایط دربی با فرم تیم ها متفاوت است. من احترام زیادی برای خوزه قائلم و میدانیم برای اینکه بازی را ببریم باید همه چیزمان عالی باشد. انتظار بازی خیلی سختی دارم.


برای حضور در جایگاه پنجم باید این بازی را ببرید؟


از زمان شروع مجدد بازیها گفتم که ما باید تک تک بازی‌ها را ببریم. متاسفانه نتوانستیم اینکار را بکنیم اما در روند خوبی هستیم و سعی میکنیم سه امتیاز این بازی را بگیریم.


درباره وضعیت تیم بگویید.


خیلی زود بچه ها را خواهم دید امیوارم که حال همه آنها خوب باشد.


درباره تصمیمات کمک داور ویدئویی درباره هری کین و برونو فرناندز چه نظری دارید؟


بعضی روزها بعد از بازی بیشتر از آنچه که باید، صحبت کرده ام. آماده نظر دادن درباره هر تصمیم داوری نیستم.


درباره تصمیمات اشتباه کمک داور ویدئویی (VAR) چه باید کرد؟


همانطور که قبلا گفتم بعضی از آنها خیلی پیچیده است. ما نمی دانیم آنها چطور صحنه را قضاوت می‌کنند اما می دانیم نیتشان خیر است. فکر می کنم آخر فصل باید در این مورد بحث کرد. باید روی چند اصل که می خواهیم اعمال شود، توافق کنیم که حداقل هر تصمیمی با همان درجه از قطعیت همراه باشد.


درباره تاتنهامی که این فصل مورینیو ساخته چه نظری دارید؟


آنها فراز و نشیب داشته اند اما به وضوح می‌توان دید که او چه چیزی به باشگاه آورده. او انرژی و تحرک هر باشگاهی را که در آن بوده مدیریت و یک تفکر قوی در همه آنها ایجاد کرده. مطمئن می شود که برنده است و در تک تک باشگاه هایی که در آن بوده هم برنده شده. قطعا شرایط و زمانی که او آمد با شروع یک پروژه جدید از تابستان متفاوت است اما مطمئنم او موفق خواهد شد چون او همیشه راه موفقیت را پیدا می کند. کمی زمان می برد ولی مطمئنم او اینکار را خواهد کرد.


خوزه مورینیو هنوز مربی کلاس جهانی است؟


البته.


برنامه تاکتیکیتان برای برد برابر تاتنهام چیست؟


متاسفانه نمیتوانم این را به شما بگویم!


خوزه مورینیو چه کاری را با تاتنهام انجام دهد؟


سبک بازی و مربیگری او خیلی واضح است. فکر می کنم کلین شیت مورد اصلی ای است که او می خواهد به دست بیاورد اما فراموش نکنید که تیم های او همیشه گل های زیادی می زنند و واقعا موفق هستند به همین دلیل توانسته جام ببرد. فکر می کنم او به مدت طولانی مصدوم زیاد داشته و نتوانسته ثبات داشته باشد که این نقطه ضعف بزرگی است. می دانم که قبلا هم اینکار را کرده. کسانی که با او کار کرده اند را می شناسم. او همیشه راهی برای موفق بودن پیدا میکند و مطمئنم دوباره اینکار را انجام خواهد داد.


یکشنبه بازی پرگلی خواهد بود؟


اصلا نمی شود درباره دربی چیزی گفت چون وقتی در یک بازی کنترل شده احساسات غالب می شود، اتفاقات زیادی ممکن است بیفتد و احتمال دارد بازی به کلی تغییر کند. باید بتوانیم این را مدیریت کنیم. من در چند بازی با این شرایط بوده ام پس همیشه سورپرایز وجود دارد.


مسوت اوزیل یا متئو گندوزی بازی خواهند کرد؟


نه، شرایط آنها تغییری نکرده.


درباره بازی های ذهنی مربیان دیگر چه نظری دارید؟


صادقانه بگویم خیلی این را ندیدم اما فکر می کنم موفقیت خوزه به خاطر کنفرانس های مطبوعاتی اش نیست بلکه به خاطر شیوه بازی تیمش در زمین و تعداد بازی هایی است که می تواند ببرد. کنفرانس یک موضوع اضافه است که طبیعتا باید بدانی چطور با آن کنار بیایی اما موضوع اصلی کاری است که در زمین بازی انجام می دهی.


قبل این هفته با گواردیولا صحبت کرده اید؟


نه.


درباره هری کین چه نظری دارید؟


او مقابل ما خیلی موفق بوده و خودش را به عنوان یکی از بهترین مهاجمان لیگ مطرح کرده، آمارش خیلی خوب بوده. از باقی ماندن در این سطح در طول چند سال و ثباتش سورپرایز نشدم. این سخت‌ترین چیز در فوتبال است.


از جام نگرفتن کین و تاتنهام شوکه شدید؟


بله، اما آنها خیلی نزدیک بوده اند و مسیر طولانی ای را به عنوان یک باشگاه طی کرده اند و در لیگ قهرمانان اروپا با تیم های تاپی رقابت کرده اند که چیز مهمی است.


استخدام مورینیو توسط تاتنهام حرکت درستی بود؟


قطعا. احتمالا او را به این دلیل آورده اند که تجربه اش در چنین شرایطی بالاست و برای تیم برنده بودن برتری دارد.

لینک کوتاه لینک منبع

Tottenham 2 - 1 Arsenal

Tottenham Hotspur - Premier League

یکشنبه ۲۲ تیر - ۲۰:۰۰

منوی بازی