کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با ساوتهمپتون (بخش اول)

کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با ساوتهمپتون (بخش اول)

مترجم:Moshtagh Laghaei 137

به نظر شما ساوتهمپتون تا چه حد قوی است؟


خیلی سبک آلمانی بازی می کنند. آنها زیر نظر مربی خود سبک پرسینگ کار می کنند. تیمشان بسیار تهاجمی است. در کانتر پرس [بازپس‌گیری سریع توپ] و انتقال توپ به نقاط مختلف زمین خیلی خوب هستند. می دانند که چه کاری انجام می دهند. به نظر می آید همه آنها[بازیکنان] به او[مربی] متعهدند و تیم بسیار خطرناکی می باشند.
 


دو بازی خود در بازگشت لیگ باخته‌اید. حس می کنید که شغل سختی دارید؟


می دانستم چالش بزرگی خواهد بود اما منصفانه بگویم اتفاقات زیادی از زمان آمدنم افتاده و شرایط ما اینگونه است. در چند هفته گذشته سختی های زیاد همچنین در داخل تیم مصدومیت هایی داشته ایم اما باید با این شرایط کنار بیاییم. سخت‌ترین چیز در فوتبال بدست آوردن زمان است. به شدت به کاری که می کنیم باور دارم. نسبتا می دانم که موفق می شویم اما باید در بازی ها نتیجه بگیریم و ببریم. باید روی این موضوع تمرکز کنیم.


گری نویل گفت که شما باید تغییرات اساسی در خط دفاع خود بدهید. آیا این حرف را قبول دارید؟


در حال حاضر نمی توانیم کاری بکنیم. با بازیکن هایی که داریم بازی می کنیم. کار می این است که بهترین بازی را از این بازیکنان بگیرم. این بازیکنان زیرنظر من در بازی های زیادی دروازه خود را بسته نگه داشتند و در 12 بازی شکست نخوردند. عملکرد خوبی داشتند. دوست ندارم که موقع شکست، بازیکنان را قضاوت کنم اما در کل می دانم که کجای تیم را می توانیم تقویت کنیم . البته یک سری از بازیکنان ما بسیار با ارزش هستند که زیر نظر من عملکرد خوبی داشته اند و به آنها اعتماد دارم.


چه انتظاری از تیم خود در بازی روز پنجشنبه دارید؟


فکر می کنم که انگیزه زیادی دارند و خیلی سخت تلاش می کنند. خیلی ناراحت بودم چون چون وقتی که بازی های 100 دقیقه الان که وقت استراحت برای نوشیدن آب و تعداد زیاد بازیکنان روی نیمکت ذخیره  را تجربه می کنیم، باید تمرکز روی بازی حفظ شود. از باختن بازی هایی که تحت کنترل داریم و مستحق برد هستیم، متنفرم. همه چیز به شور و اشتیاق، دوندگی، نحوه پرس کردن، اهمیت دادن بستگی دارد که همه این ها در تیم تغییر کرده و از این موضوع خوشحالم. در آن بازی برای برد همه کار کردیم اما در آخر، در این سطح، به حریف فرصت دادیم. بعضی از وقت ها پشت سر هم بردن بازی ها سخت است.


به نظر شما تیم می تواند به چهار تیم اول جدول برسد؟

حالا باید واکنش [بازیکنان] را ببینیم. وقتی که دو یا سه بازی پشت سر هم می برید، آسان است اما وقتی یک بازی را می بازید کمی سخت تر می شود و وقتی دو بازی خیلی سخت و پشت سر هم را می بازید، ارزیابی آن کاملا متفاوت است. می خواهم واکنش [بازیکنان] را ببینم. می خواهم ببینم که چقدر برای برد مصمم هستند و چه واکنشی هم به عنوان تیم و هم فرد خواهند داشت تا بازی را ببرند.

سطح روحیه و اعتماد به نفس بازیکنان را چگونه ارزیابی می کنید؟
موضوع اعتماد به نفس نیست، تیم الان ناراحت می باشد چون می دانند باخت تقصیر خودشان بوده که به نظرم این آزاردهنده تر است. بنظرم بازیکنان انگیزه زیادی برای بازی پنجشنبه دارند و می خواهند که بازی را ببرند تا همه چیز بهتر شود. در عین حال به عنوان یک گروه باید در طول فصل با این شرایط کنار بیاییم. وقتی یک یا دو بازی را مفتضحانه شکست می خورید. واکنش شما چیست؟

سختی دیگری در بازی با ساتهمپتون وجود دارد؟
می دانم که [سن ماری] زمین سختی برای بازی است. کیفیت تیم ساوتهمپتون را توضیح دادم. آنها تیم خیلی خطرناکی هستند. ترسی ندارند و برای برد بازی می کنند. آنها به کاری که می کنند باور دارند. خیلی خوب در طول فصل رقابت کرده اند بنابراین باید آماده باشیم. برای بازی پنجشنبه آماده هستیم.

سوکراتیس و ژاکا ممکن است برای بازی با ساوتهمپتون حضور داشته باشند؟ 
هنوز نمی دانیم. تمرین کامل با تیم نداشته اند. باید ببینیم که فردا می توانند در ترکیب برای بازی با ساوتهمپتون حضور داشته باشند یا نه اما هنوز آماده نیستند.

لینک کوتاه لینک منبع