کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با ساوتهمپتون (بخش دوم)

کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با ساوتهمپتون (بخش دوم)

مترجم:Moshtagh Laghaei 155

آیا به گندوزی رفتار و مسئولیت‌هایش به عنوان یک بازیکن را گوشزد خواهید کرد؟


کار من این است که مطمئن شوم بازیکنان رفتاری مناسب با پیراهنی که می پوشند داشته باشند. قطعا اتفاقاتی که در زمین بازی می افتد در زمین بازی باقی می ماند و به راحتی می توان آنها را تغییر داد. اصلا نباید چنین کاری را انجام دهید اما ما ناامیدی خود همانطور که دیدید نشان دادیم که نشان می دهد باخت برایمان مهم است و نمی توانیم شکست را بپذیریم. با این حال من چنین واکنش‌هایی را در طول بازی دوست دارم نه بعد از بازی!


این بازی قدم بزرگی برای امیلیانو مارتینز خواهد بود. درست است؟


او سالهای زیادی را صبر کرده و منتظر چنین فرصتی بوده که حالا این فرصت را بدست آورده است. باید از این فرصت بیشترین استفاده را بکند، لذت ببرد و زمانی که واقعا به او احتیاج داریم به تیم کمک کند، به همین دلیل اینجاست.


چگونه از این فصل برای آینده آرسنال استفاده می کنید؟

وقتی که به اینجا آمدم می دانستم وارد چه کاری می شوم و در سال های گذشته چه اتفاقاتی افتاده همچنین می دانستم که اتفاقی نبوده است. می توانستم به اینجا نیایم و منتظر بمانم تا اگر در تابستان فرصتی بود بیایم یا می توانستم از این زمان استفاده کنم تا پروسه ای را که می خواهم آغاز کنم و ببینم که کجای تیم را باید تغییر بدهم. همین الان هم تغییرات زیادی در باشگاه صورت گرفته و در حال تحول می باشد. حتی نتیجه بازی ها و روحیه بازیکنان قبل از بحران کرونا در حال تغییر بود. نمی توانم همه چیز را کنترل کنم. الان نمی توانم در طول روز هر مدتی که خواستم با آنها کار کنم چون مستقیم به زمین تمرین می آیند و خارج می شوند. این برای کاری که برای باشگاه می خواهیم انجام دهیم کافی نیست اما این توجیه [برای نتایج ضعیفمان] نیست. ما آمدیم که بازی ها را ببریم. این کار وظیفه من است اما داریم خیلی چیزها را ارزیابی می کنیم تا برایمان واضح شود که برای رسیدن به سطح بالاتر به چه چیزی احتیاج داریم چون در حال حاضر این [شرایط] کافی نیست.


محدودیت های قرنطینه کمتر شده‌اند، آیا فکر می کنید که برای فصل بعدی کمتر هم بشود؟
اگر همه چیز خوب پیش برود می توانیم یک محیط امن ایجاد کنیم که [در حال حاضر] مهمترین چیز است. ما منتظریم، البته نه فقط من بلکه بقیه مربی ها و باشگاه های دنیا همچنین بازیکنان منتظر هستند. با توجه به ریتم بازی ها می توانید بفهمید که چقدر متفاوت هستند. با چیزی که قبلا بود خیلی تفاوت دارد اما در شرایط خاصی داریم زندگی می کنیم و باید کنار بیاییم.

از  آخرین اخبار لنو بگویید.
فکر می کردیم که مصدومیتش جدی تر باشد. البته هنوز نمی داند که تا چه حد وخیم است اما حداقل این را می دانیم که رباط صلیبی او آسیب ندیده که ترس ما در اول کار از رباط صلیبی او بود. امروز حال او خوب بوده و درد کمتری دارد که این خبر خوبی است.

وضعیت مارتینلی چگونه است؟
دیروز باز هم در تمرینات اتفاقات بدی افتاد. در آخرین جلسه تمرینی [مارتینلی] با بازیکن دیگری برخورد داشت و از ناحیه زانو دچار آسیب شد. پزشک های تیم در حال برسی وخامت مصدومیت هستند اما اصلا خوب به نظر نمی رسد. نمی دانیم که تا چه مدت از میادین دور خواهد بود اما به نظر می آید که چند ماهی طول بکشد.

آیا این مصدومیت ها دلیل خاصی دارند؟
زمان‌هایی دو بازیکن با هم برخورد می کنند یا اتفاقی که برای پابلو [ماری] افتاد و مصدومیت های زیادی که در چند ماه گذشته داشتیم، همیچکدام مصدومیت های عضلانی نیستند. بیشتر آسیب‌های جراحی بوده اند اما باز هم می گویم که در این باره خیلی بدشانس بودیم و باید با آن کنار بیاییم.

از آخرین اخبار قرارداد های سبایوس، لوئیز، سوارز و پابلو ماری برایمان بگویید.
بله در این برهه زمانی به خاطر مسائل قانونی که وجود دارد خیلی پیچیده شده است. باشگاه در تلاش برای نهایی کردن کار این قراردادها در چند ساعت آینده می باشد. انتخاب دیگری نداریم، حتی به خاطر مصدومیت‌هایی که داشتیم باید انجامش دهیم. تلاش می کنیم که این موضوع را حل کنیم. مطمئنم که می توانیم آنها را نگه داریم.

آیا نبودن در مسابقات اروپایی به نفع آرسنال خواهد بود؟
نمی دانم. قطعا تلاش خواهیم کرد تا بقیه بازی ها را ببریم. نمی خواهم به بعد از آن فکر کنم. ما مثال هایی [از حضور نداشتن در در مسابقات اروپایی] داشتیم که در شرایط سخت به کمک تیم کرده اند اما تضمینی وجود ندارد. می خواهیم بازی ها را ببریم و فصل بعد در اروپا هم بازی کنیم. آرسنال باید این کار را بکند و این وظیفه ماست تا برایش تلاش کنیم.

آیا درست است که قرارداد ماری تمام شده؟
تلاش می کنیم که ماری را نگه داریم چون از عملکرد او راضی هستیم و باشگاه در تلاش است تا کار قرارداد او را نهایی کند. فکر می کنم که باشگاه در اسرع وقت این موضوع را اعلام خواهد کرد. مقداری مسائل قانونی وجود داشت که باید حل شوند اما می خواهیم او را به صورت دائمی نگه داریم.

برنامه شما برای نقل و انتقالات تابستانی چیست؟ درباره خرید توماس پارتی با 50 میلیون زیاد شنیده ایم. آیا امکان این انتقال وجود دارد؟
در حال حاضر پیش بینی اتفاقات نقل و انتقالات غیرممکن است. می توانید ببینید که یک یا دو باشگاه قرارداد هایی می بندند اما خبر دیگری وجود ندارد. همانطور که گفتم باید شرایط مالی، نتایج بازی ها و موقعیت تیم در پایان فصل را ارزیابی کنیم چون این موارد مشخص خواهند که چقدر جا برای خرید بازیکن داریم. فکر می‌کنم که باید چهار تا شش هفته صبر کنیم تا ببینیم که چه کاری می توانیم انجام دهیم.

آیا امیدوار هستید که سدریک سوارز قرارداد دائمی با تیم ببندد؟
از اول هم برنامه همین بود. او خیلی بدشانس بود چون وقتی که به تیم آمد مصدوم شد و بینی‌اش شکست. کلا برای ما بازی نکرده اما باز هم می گویم که معتقدم او بازیکنی است که پیشرفت خواهد کرد و قطعا به کمک تیم خواهد آمد. امیدوارم که بتوانیم او را نگه داریم.

لینک کوتاه لینک منبع