کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با لیورپول

کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با لیورپول

مترجم:Moshtagh Laghaei 127

چگونه بعد از شکست در دربی تیم را جمع و جور کردید؟


سخت بود. آنها می دانند که این گونه بازی ها چقدر برای همه مهم است. احساس نا امیدی می کردند چون با توجه به روند بازی حس می کردند شایستگی بیشتری داشتند اما همانطور که در بازی دیدید، ما شکست خوردیم. با این حال بازیکنان آماده هستند. می دانند که بازی های پیش رو برای ما و فصل بعد بسیار مهم است. انگیزه زیادی برای تلاش دوباره و تعهد به تیم دارند.


آیا بازی نیمه نهایی جام حذفی در چیدن ترکیب برای بازی با لیورپول تاثیر خواهد داشت؟


باید بازی به بازی پیش برویم. امروز به خوبی می دانیم که بازیکنان چگونه ریکاوری کرده اند. از وقتی که فصل مجددا شروع شد، بعضی از بازیکنان درخواست های زیادی داشته اند و دقایق زیادی بازی کرده اند. می توانید ببینید که در جدول زمانی بازی های لیگ جزیره که هر دو و نیم روز بازی داریم بازیکنان چگونه ریکاوری کرده اند. ما بازیکنان را امروز و فردا ارزیابی خواهیم کرد و کسانی که بهترین شرایط ممکن برای رقابت و بردن بازی هستند را در ترکیب قرار می دهیم.


چگونه ضعف های خط دفاع را مدیریت خواهید کرد؟


فوتبال یک بازی تیمی است اما باز هم اشتباهات فردی زیادی در بازی ها وجود دارد که باعث سلسله اتفاقاتی در طول 95 دقیقه بازی‌هایمان می شوند. اشتباهات فردی جزئی از فوتبال است. ممکن است اتفاق بیفتند و بعد از آن اتفاقی نیفتد و کسی به آنها توجه نکند اما وقتی بعد این گونه اشتباهات، تیم گل بخورد، همه توجهات به آنها جلب می شود. نگران اشتباهات فردی نیستم چون آنها را مدیریت خواهیم کرد. مدیریت اشتباهات فردی، واکنش به آنها، ادامه دادن به تلاش، حفظ ذهنیت بازگشت به بازی و درست کردن شرایط برای بردن بازی سخت است. موقع اینگونه اشتباهات، نه فقط بازیکنی که اشتباه کرده بلکه بقیه بازیکنان باید واکنش نشان دهند و به بازیکنی که اشتباه کرده کمک کنند. بله ما تاوان بزرگی در بازی قبل دادیم و باید از آن درس بگیریم. البته تیم ها گاهی اوقات انتظار اشتباه از ما دارند، اما نباید هیچ فرصتی به آنها بدهیم.


بازی های بدون تماشاگر چقدر نسبت به قبل متفاوت هستند؟


بازی ها کاملا متفاوت شده اند. هواداران تاثیر زیادی روی شرایط بازی دارند. آنها وقتی تیم در خانه بازی می کند، اجازه نمی دهند بازیکنان بعضی از رفتار ها را در طول بازی داشته باشند چون در حین بازی همیشه در استادیوم از بازیکنان می خواهند که درست رفتار کنند. این کار آنها بازیکنان را وقتی که صاحب توپ هستند همچنین وقتی که توپ را در اختیار ندارند تحت فشار قرار می دهد و البته به کل بازی انرژی متفاوتی می دهد. شور و اشتیاق تیم و لحظاتی که قبل از بازی گرم می کنند کاملا متفاوت شده. امیدواریم که بتوانیم هواداران را در یک محیط بسیار امن در کنار خود داشته باشیم. می دانم که این کار برای آنها خیلی طول می کشد اما امیدواریم که به این هدف برسیم.


درباره فیرپلی مالی چه نظری دارید؟


هیچ بحثی در اتفاقی که افتاد نیست. آنها کاملا مستحق حضور در لیگ قهرمانان بودند چون کاری که در بازی ها انجام داده اند غیرقابل انکار است. قانونگذارها مسئله را بررسی کردند و به این نتیجه رسیدند که آنها[سیتی] کار اشتباهی انجام نداده اند. بنابراین آنها دو وجهه مشخص و شفاف دارند. آنها به خاطر کاری که در داخل و خارج از زمین بازی انجام داده اند، در لیگ قهرمانان حضور خواهند داشت.


آیا از مالکیت توپ خوبی که در دربی داشتید راضی هستید یا به خاطر باخت برایتان اهمیت ندارد؟


مالکیت توپ خیلی برایم مهم نیست. نحوه حمله به محوطه جریمه حریف، خلق موقعیت برای گلزنی، تسلط به بازی، بازپس‌گیری سریع توپ مخصوصا نزدیک به دروازه حریف مهم‌تر هستند. این نشان می دهد که چقدر تلاش کرده ایم که بتوانیم این کارها را خارج از خانه و مقابل یکی از بزرگترین رقیب‌های خود انجام بدهیم. این شخصیت و هدف تیم را نشان می دهد که قرار است بخش بزرگی از هویت تیم ما باشد. [از این به بعد] ما مقابل هر حریفی که جلو بیفتیم، با اطمینان به خود و با کنترل و تسلط، بازی را با برد به پایان خواهیم رساند و سه امتیاز آن را بدست خواهیم آورد.


آیا کاری که شما برای ساختن آرسنال می خواهید بکنید مثل کاری است که یورگن کلوپ در لیورپول انجام داد؟


بله. کاری که آنها کرده اند خارق‌العاده است. البته دو سال اول را به بازسازی ترکیب و به وجود آوردن یک فرهنگ، یک فلسفه و یک الگوی بازی متناسب با تفکرات مربی‌شان پرداختند. بعد از آن متناسب با تیم خود بازیکن خریدند که فکر می کنم در این کار خیلی هوشمندانه عمل کردند. برای هر پستی که بازیکن لازم داشتند خریدند. با پشتوانه مالی خوب خود چند خرید بزرگ داشتند که به نظر من کلا باشگاه را تغییر داد.


لیورپول همچنان به دنبال رکورد امتیاز لیگ جزیره است. آیا این موضوع رویکرد شما را تغییر می دهد؟


بله. اگر به آخرین بازی آنها، نحوه بازی و ترکیب بازیکنان نگاه کنید می بینید که آنها با تعهد کامل به اینجا خواهند آمد تا سه امتیاز بازی را بدست آورند. نتیجه ای که مقابل سیتی گرفتند با توجه به بازی ممکن است متفاوت باشد و نمی شود ذهنیت و انرژی این تیم را در هیچ بازی و لحظه ای زیر سوال برد. این [ذهنیت و انرژی آنها] ممکن است تنها چزی غیرقابل بحثی باشد که آنها دارند و می توان در هر بازی این را مشاهده کرد.


آیا شغل فعلی شما با وقتی که کلوپ به لیورپول آمد یکسان است؟


اگر این سوال را چهار سال دیگر همینجا از من بپرسید و من بتوانم بگویم "بله توانستم این کار را انجام دهم" خیلی خوشحال خواهم شد. اما میدانم که برای رسیدن به چنین چیزی چقدر باید تصمیمات درست بگیرم، چقدر باشگاه و اطرافیان باید از من حمایت کنند و چقدر باید با هواداران ارتباط برقرار کنم تا از من حمایت کنند. شرایط الان با چهار سال قبل متفاوت است و توانایی باشگاه برای بازسازی تیم محدودتر است اما قطعا ما باید به کاری که آنها کردند، نگاه کنیم چون الگوی خیلی خوبی است. با این حال باید بدانیم که باید این کار را با روش و منابع خودمان انجام بدهیم و یادمان باشد که شرایط الان متفاوت است اما ما می خواهیم که بهترین باشیم. این ماموریت من در این باشگاه است. باید راهی برای این کار پیدا کنیم.


نگرفتن سهمیه مسابقات اروپایی از نظر مالی چه تاثیری بر روی تیم خواهد گذاشت؟


قطعا مسابقات اروپایی منابع مالی تیم را بیشتر می کند. ما به تلاش خود تا پایان فصل ادامه می دهیم تا سهمیه را کسب کنیم. بعد از آن شرایط خود را بررسی خواهیم کرد تا ببینیم که چه بازیکنانی را باید بخریم و چه بازیکنانی را در تیم نگه داریم همچنین باید ساختار تیم را حفظ کنیم و از آنجا به جلو حرکت کنیم.


آیا به بعضی از بازیکنان مقابل لیورپول استراحت می دهید تا در مقابل سیتی آماده باشند؟


معتقدم که داشتن انرژی و تحرک در بازی های مهم بسیار اهمیت دارد و برای این کار باید بازی به بازی پیش برویم. امروز و فردا شرایط بازیکنان را بررسی خواهیم کرد تا ببینیم که در چه وضعیتی هستند. قطعا بعضی از آنها برخوردهایی در بازی ها داشته اند و بعضی ها تا به الان دقایق خیلی زیادی بازی کرده اند همچنین باز هم هر دو روز و نیم بازی داریم. ما سعی می کنیم که از قوی ترین ترکیب ممکن در بازی بعد و همچنین بازی شنبه قرار دهیم. برای این کار باید بدانیم ک هر بازیکن بعد از هر بازی چقدر ریکاوری کرده است.


آیا آمادگی و عملکرد امی مارتینز شما را غافلگیر کرده؟


خب به شخصیت و توانایی دروازه‌بانی امی کاملا اطمینان داشتم. تمرینات روزمره، رفتاری که از زمان آمدنش به باشگاه داشته و دارد واقعا شگفت انگیز است. چون تجربه لیگ جزیره و فشار بازی ها را نداشت، از او مطمئن نبودم اما او نشان داد کاملا برایش آماده است. حالا او جایگاه خود را در تیم بدست آورده و خیلی خوب کار می کند همچنین در بازی ها اعتماد به نفس بالایی دارد. در لحظات کلیدی واقعا به تیم کمک کرده و باید به این کار ادامه دهد. این کار مثل یک ماراتن و دوی طولانی است. چنین باشگاهی از چنین بازیکنی می خواهد که همیشه در این سطح بماند. برای همین باید به کارش ادامه دهد.


آیا حس می کنید که در جدول زمانبندی بازی ها باید به آرسنال بیشتر وقت استراحت داده شود؟


ما یازده بازی انجام داده ایم و فقط برای یک بازی فرصت استراحت داشتیم که مقابل تاتنهام بود. در بقیه بازی ها، تیم های دیگر بین 24 تا 48 ساعت بیشتر از ما فرصت استراحت داشته اند. اما به بچه های ما نگاه کنید. آنها همچنان با انرژی کامل به بازی کردن ادامه می دهند. نمی توانیم از این شرایط ایراد بگیریم چون اهمیتی ندارد. قرار نیست آن [جدول زمانبندی بازی ها] را تغییر دهند. جدول زمانبندی بازی ها مشخص شده بنابراین ما به کار خود ادامه می دهیم و تمام تلاش خود را خواهیم کرد.


آیا بازی فردا بدون گل خواهد بود؟


نمی دانم بازی فردا چگونه خواهد بود! ولی وقتی به مهاجم ها نگاه کنیم می بینیم که قطعا بازی گل خواهد داشت. البته فوتبال بسیار غیرقابل پیش بینی است. باید ببینیم چه می شود. ما تلاش می کنیم که دروازه خود را بسته نگه داریم و تا آنجا که می توانیم گل بزنیم. این تنها کاری است که می توانیم انجام بدهیم.


آیا مسوت اوزیل در بازی های باقی مانده بازی خواهد کرد؟


شرایط مسوت همچنان تغییری نکرده و مثل قبل است.


آیا آرسنال می تواند کاری که لیورپول کرد را انجام دهد و در چهار سال آینده برای قهرمانی رقابت کند؟


نمی خواهم درباره چهار سال در فوتبال صحبت کنم. تقریبا غیرممکن است. باید یک روند را پیش گرفت، حرکت کرد و دید که آیا این مسیر درست است و پیشرفت حاصل می شود یا نه. در آخر فصل باید همه جوانب تیم را ارزیابی کنیم و ببینیم که چه هدف و انگیزه ای داریم. برای این کار، یا هدف و انگیزه برابر است یا واقع‌بینانه نیست یا خیلی واقع‌بینانه است. این چیزی است که باید روی آن کار کنیم.


آیا دوست داشتید که آرسنال تلاش بیشتری برای نگه داشتن الکس اوکسلید چمبرلین انجام می داد؟


گفتنش در حال حاضر آسان است ما باید شرایط آن موقع را بدانید. نمی دانم هدف الکس در آن موقع چه بوده. در جریان شرایط باشگاه و چگونگی مذاکراتی که شد نبودم. اطلاعات کافی در این باره ندارم. ما می توانستیم پتانسیل الکس و وسعت پیشرفتش را ببینیم. او باشگاه فوق‌العاده‌ای را برای رفتن انتخاب کرد و بعد از سالها حضور در آرسنال، به دنبال چالش جدیدی بود. باید این را بپذیریم و برای او بهترین ها را آرزو می کنیم چون با اینکه بازیکن خیلی خوبی است، در اینجا بازیکنان، کادر باشگاه و هواداران خیلی او را دوست داشتند.


آیا اوزیل شانس بازی در دوباره در این فصل را دارد یا نه؟


نمی دانم. در حال حاضر شرایط او مثل سابق است. خواهیم دید که این شرایط تغییر خواهد کرد یا نه.

لینک کوتاه لینک منبع

Arsenal 2 - 1 Liverpool

Emirates - Premier League

چهارشنبه ۲۵ تیر - ۲۳:۴۵

منوی بازی