کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با منچسترسیتی

کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با منچسترسیتی

مترجم:Moshtagh Laghaei 101

آیا از نقاط ضعف سیتی استفاده خواهید کرد؟


این کاری است که تا حد ممکن می خواهیم انجام دهیم. آنها مثل تیم های دیگر نقاط ضعفی دارند که البته هدف اصلی این است که نگذاریم از نقاط قوت خود استفاده کنند. بحث سیتی نیست. مقابل همه تیم ها این بخشی از گیم پلن تیم خواهد بود. فردا هم دقیقا همین کار را خواهیم کرد.


به نظر شما گواردیولا تا چه مدت دیگر در سیتی می ماند؟


نمی دانم. او چهار سال در سیتی بوده که مدتی زیادی به حساب می آید و موفقیت های زیادی با این تیم کسب کرده. پپ در سیتی واقعا خوشحال است و افراد خیلی خوبی در اطراف او هستند. حس می کند که بازیکنان، سبک و هویتی که خلق کرده متعلق به خودش است. رابطه خوبی با هواداران دارد. اما نمی دانیم. این سوال را باید از خودش بپرسید.


دوست دارید دنی سبایوس را نگه دارید؟


در حال صحبت با باشگاه درباره آینده او هستیم. من از پیشرفت و تعهدش به باشگاه واقعا راضی هستم. همیشه او را مثال می زنم که یک بازیکن قرضی است اما مواقعی که تیم گل زنی می کند خوشحالی او دیدنی است. از تمرینات و اهمیت دادنش واقعا راضی هستم.


آیا قهرمانی در جام حذفی روی فصل و رسیدن شما به مسابقات اروپایی تاثیر دارد؟


قطعا تاثیر زیادی دارد. البته، دلایل زیادی دارد اما این رقابت بخشی از تاریخ باشگاه است که در 10 سال اخیر بیشتر هم شده. فرصت خوبی است که جام بگیریم. برای فردا خیلی هیجان داریم که یک قدم رو به جلوی دیگر برداریم.


آیا مسوت اوزیل در ترکیب قرار دارد؟


هنوز ترکیب را مشخص نکردم ولی او در تمرینات هست.


آیا شیوه بردتان مقابل لیورپول برای بازی مقابل منچسترسیتی هم اجرا خواهد شد؟


ما واکنش خوبی به گل خورده داشتیم. این ساده نیست چون آنها همیشه به بازی مسلط هستند. از نتیجه ای که گرفتیم کاملا راضی هستم. بازی های متفاوتی حین آن بازی بود و فردا هم همین اتفاق خواهد افتاد. نمی توانم انتظار داشته باشم که 90 دقیقه صاحب توپ و میدان باشیم و نمی خواهم 90 دقیقه در دفاع فرو برویم. بازی های کوچک زیادی در دل بازی وجود دارد که باید آنها را خوب بازی کنیم. می دانید که درست تصمیم گرفتن در این رقابت و بازی های بزرگ چقدر مهم است. انتظار بازی مشابهی ندارم ولی دوباره بازی خیلی سختی خواهم داشت.


برای خرید بازیکن حتما باید بازیکن بفروشید؟


نمی دانم. در حال حاضر با عدم قطعیت زیادی رو به رو هستیم. ویروس کووید 19 تمام باشگاه ها را تحت تاثیر خودش قرار داده. با بعضی بازیکنان هم قطعیت نداریم. نمی دانیم فصل را چگونه تمام می کنیم و چقدر در بودجه تاثیرگذار خواهد بود. باید در آخر فصل ببینیم که چه کاری می توانیم انجام دهیم اما طی چند ماه گذشته با باشگاه کار کردیم تا چند برنامه مختلف داشته باشیم و عدم قطعیت را به حداقل برسانیم.


آیا ترکیب را فقط به دلایل فوتبالی انتخاب می کنید؟ چرا به اوزیل و گندوزی بازی نمی‌دهید؟


کاملا دلایل فوتبالی دارد. تصمیمات من همیشه همینطور هستند. من می‌خواهم بهترین ترکیب را در زمین بگذارم که بهترین تعادل ممکن را در داخل و خارج زمین به تیم بدهند و بیشترین شانس را برای بردن داشته باشند.


آیا درباره نقاط ضعف سیتی چیزی می دانید؟


خب سیتی تیم متفاوتی است و ما هم تیم متفاوتی هستیم. نقاط قوت، انعطاف پذیری و چیزی که می خواهند برایش تلاش کنند را می دانم. با این حال بعضی وقت ها متوقف کردن آنها سخت است. می خواهم روی هدفمان تمرکز کنم. بازیکنان نباید بفهمند که چقدر نگران مقابله با سیتی هستم.ابن کاری است که باید بکنیم تا بتوانیم بازی را ببریم و در طول 90 دقیقه به بهترین نحو رقابت کرده و برای آنها مشکلات زیادی درست کنیم. این کاری است که خواهیم کرد. این همیشه گیم پلنی خواهد بود که در هر بازی مقابل هر تیمی خواهیم داشت.


آیا از اینکه سیتی در هفت بازی اخیر با شما پیروز بوده، نگران هستید؟


بله. اگر به روندی که قبل از بازی با لیورپول داشتیم و بازی های یک یا دو سال گذشته آنها نگاه کنید، می بینید که چقدر ناراحت کننده است. الان باید به بازیکنان انرژی بدهم و آنها را به این باور برسانم که این بازی در جام حذفی هست و ما خیلی در آن تجربه و سابقه زیادی داریم. بیایید برایش تلاش کنیم.


آیا در صحبت هایی که بعد از بازی لیورپول درباره خریدها داشتید، پیامی به مالکان دادید؟


نه. اشتباه برداشت شد. قصد من این نبود. ما با همه افراد باشگاه کار می‌کنیم تا برنامه ای برای جلو بردن باشگاه تنظیم کنیم. همه ما در این باشگاه کنار هم هستیم. اگر الان از من بپرسید که می دانم می خواهیم چه کاری انجام دهیم باید بگویم نمی دانم چون سوالات زیادی هست چه از نظر مالی چه از این نظر که نمی دانیم به اروپا می‌رویم یا نه و بازیکنانی داریم که نمی دانیم چه اتفاقی برایشان می افتد. واقعیت همین است. بحث فرستادن پیام نیست. ما همه یک هدف داریم که برگرداندن باشگاه به رقابت با تیم های کشور و اروپا در سریع‌ترین زمان ممکن است.


آیا با کرونکه ها یا رائول سانلهی صحبت می کنید؟


با آنها صحبت صحبت می کنم و ارتباط خوب و نزدیکی با آنها دارم برای همین از سوالتان غافلگیر شدم چون نیازی به این کار ندارم. می توانم با آنها تماس بگیرم و با آنها صحبت کنم. آنها از روز اول از من کاملا حمایت کردند و در تصمیم برگرداندن من به باشگاه موثر بودند همانطور که در آوردن رائول و وینای و ادو هم موثر بودند. هیچ مشکلی بین ما نیست.


آیا ضمانت هایی که به شما موقع گرفتن این شغل داده اند، تغییر کرده؟


شرایط تغییر کرده. هیچ کس نمی دانست که کووید19 چگونه خواهد بود. نمی دانستیم که تیم را به کجا می توانیم برسانیم. تیم در شرایط خیلی سختی بود. بعضی وقت ها فقط به محدوده سقوط در از لیگ نگاه می کردیم و با خود می گفتیم "خدایا از 13 بازی فقط یکی را برده ایم." می خواهیم  که به جلو حرکت کنیم. اهداف بزرگ زیادی دارم چون فقط می توانم به این فکر کنم که این باشگاه در یک مسیر حرکت می کند و من با تمام توانم در این مسیر به آنها کمک خواهم کرد. شغل من در درجه اول انجام این کار با بازیکنانی است که در تیم هستند. البته بحث فقط بازیکنان نیستند. باید اعضای کادر تیم را هم بهتر کنیم و تلاش می کنم کسانی که بیشتر از کاری که باید انجام می‌دهند را به تیم بیاوریم. اولین کار پیشرفت بازیکنانی است که داریم. به نظرم این کار را کرده ایم و می تواند وارد مرحله بعدی شویم. اما بعضی وقت های به شفافیت بیشتری نیاز داریم تا باشگاه در ان شرایط به حرکت خود ادامه دهد.
 

لینک کوتاه لینک منبع

Arsenal 2 - 0 Manchester City

Wembley - FA Cup

شنبه ۲۸ تیر - ۲۳:۱۵

منوی بازی