کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با واتفورد

کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از بازی با واتفورد

مترجم:Moshtagh Laghaei 192

آیا عملکرد بازیکنان در این بازی روی حضورشان در ترکیب ومبلی تاثیر خواهد داشت؟


قطعا. آنها هر روز در تمرین هم همین کار را می کنند اما می خواهم در روز آخر مقابل چلسی بازیکنانی را به زمین بفرستم که در بهترین وضعیت و ذهنیت برای تاثیرگذاری در بازی باشند.


برای متعادل شدن ترکیب چگونه تصمیم می گیرید که به کدام بازیکنان استراحت دهید و کدام بازیکنان را در ترکیب قرار دهید؟


من به ترکیب نگاه می کنم که هر کسی چطور ریکاوری کرده چون می خواهم بهترین ترکیب ممکن را بازی بدهم. باید به چند تیمی که برای بقا در لیگ مبارزه می کنند، احترام بگذاریم. ما هم در این مبارزه تاثیرگذار هستیم.


در باره اینکه اونای امری مربی ویارئال شد چه نظری دارید؟


اول از همه به خاطر شغل جدید به او تبریک میگویم. او به عنوان مربی در اسپانیا خیلی تجربه دارد و در آنجا خیلی موفق بوده. برای او آرزوی بهترین ها را دارم. افراد زیادی اینجا هستند که برای او احترام زیادی قائل هستند و او را دوست دارند. من هم از او به خاطر تلاشی که روی پیشرفت تیم و بازیکنان داشت تشکر می کنم.


آیا بازیکنان از 100 درصد توانشان برای برد در این بازی استفاده خواهند کرد؟


ما همین گونه برای بازی آماده می شویم. باید بدانیم با پوشیدن پیراهن تیم چه مسئولیتی در قبال باشگاه های دیگر و خودمان داریم. باید با ذهنیت بردن بازی برای ان آماده شویم. اگر با ذهنیت برد به بازی نرویم و تعهد کامل 100 درصدی نداشته باشیم، به مشکل بر می خوریم.


از آرتتا درباره اخراج نایجل پیرسون و اتفاقات اخیر در باشگاه واتفورد سوال شد که او در جواب گفت:


نمی دانم پشت پرده این تصمیم چه بوده و چه اتفاقاتی افتاده بنابراین نمی توانم در این مورد نظر بدهم.


دیدن آرسنال در رده دهم جدول حس عجیبی دارد. به نظر شما تغییر این وضعیت چقدر طول می کشد؟


فکر می کنم جدول لیگ بعد از 38 بازی و 10 ماه کاملا واضح است. امیدوارم فصل بعد خیلی متفاوت باشد. ما چالش زیبا ولی سختی پیش رو داریم. باید این باشگاه را به همانجا که تعلق دارد یعنی بین بهترین تیم های کشور و اروپا برگردانیم. برای اینکار باید تصمیمات درست زیادی بگیریم.


انتظار داشتید در نبرد برای بقا در لیگ اینقدر تعیین کننده باشید؟


وقتی به هفته های آخر نزدیک می شدیم اوضاع اینطور دیده می شد. باید کاری را که لازم است انجام دهیم اما فقط می توانیم به عملکرد و هدفمان در بازی فکر کنیم. موقعیت در جدول انعکاس عملکرد طی 10 ماه است و نه یکی دو بازی پس فکر می کنم همه در این نبرد بقا تاثیر دارند.


درباره جوایز فردی مثل کفش طلا که اوبامیانگ به دنبال آن است، چه حسی دارید؟


به نظر من برای بازیکنانی که این جایزه را می برد خوب است. این یک جایزه فردی است اما این در واقع جایزه تیمی هم هست چون همه در آن مشارکت داشته اند. اگر بتوانیم به اوبا کمک کنیم که این جایزه را بگیرد خوشحال می شویم اما تیمی بودن آن همیشه مهم‌تر است.


آیا اوبا می تواند مقابل واتفورد هت تریک کند و برنده کفش طلا شود؟


نمی دانم. اول از همه باید فیکس باشد و بعد از آن خواهیم دید چه می شود.از مصدوم‌های تیم خبری جدید ندارید؟


نه خبر جدیدی نیست.


آیا به خاطر حرف‌هایی که تونی دینی چند فصل قبل گفت، باعث سقوط واتفورد شدن برای انتقام خواهد بود؟ 


نه. فکر می کنم انتقام گرفتن یا به خاطر حرف کسی اذیت شدن به این دلیل است که حس می کنید آن شخص حرف درستی زده. اگر آن حرف درست نباشد یا روش بازی شما را تعیین نکند بنابراین روی شما تاثیر نمی گذارد. فکر می کنم این موضوع خیلی شخصی است.


آیا فکر می کنید دینی نباید آن حرف را می زد؟ (3 سال پیش دینی گفته بود آرسنال جرئت بردن واتفورد را ندارد!)


نمی دانم. هر بازیکن آزاد است هر حرفی می خواهد بزند. نمی توانم درباره هر حرفی نظر بدهم.


چرا آرسنال این فصل نتایج کمتر از حد انتظار ظاهر شد؟


چون ثبات نداشتیم. چون در پس زمینه اتفاقات زیادی افتاد و مشکلات زیادی وجود داشت. در نهایت ما آنقدر خوب نبودیم که بین تیم های بالای جدول باشیم. این حقیقت است و نشان می دهد چقدر نیاز به بهبود داریم. اختلاف با تیم های بزرگ زیاد است و هرچه سریعتر باید این اختلاف را کمتر کنیم تا بتوانیم این تیم ها را به چالش بکشیم.


گفتن این حرف‌ها دردناک است؟


بله خیلی دردناک است. قبلا گفتم این چالشی زیبا خواهد بود منظورم این است که این چالش باشگاه را به جایگاه قبلی خود برمی‌گرداند. می دانم این چالش چقدر سخت است چون بقیه تیم ها را می بینم که طی فصول اخیر چطور بوده اند. من فکر می کنم می توانیم به سرعت در این مسیر حرکت کنیم.


به احتمال قوی فینال جام حذفی مهم‌ترین بازی شما باشد. طبیعتا بازیکنان شما هم همین گونه فکر می کنند. درست است؟


بله اما روش آماده شدن برای فینال این است که روی بازی بعدی کاملا متمرکز باشیم، اعتماد به نفس را برگردانیم، انرژی بالایی داشته و از نظر فیزیکی آماده باشیم. اگر این کار ها را نکنیم به مشکل بر می خوریم. باید آماده باشیم.


آیا اوزیل یا گندوزی می توانند بازی کنند؟


اوزیل و گندوزی برای بازی آماده هستند.


برای حضور موستفی در فینال جام حذفی امیدی هست؟


باید ببینیم طی روزهای آینده وضعیتش چطور خواهد شد. در حال حاضر شک دارم به بازی برسد.


آرتتا در واکنش به انتقاد پپ گواردیولا از او و آرسنال(پپ گفته بود برای کارهای آرسنال در خارج زمین احترامی قائل نیست) گفت: 


ببخشید. در این باره نظری نمی دهم.


آیا این احساس وظیفه نسبت به لیگ جزیره را دارید که باید جلوی واتفورد با تمام قدرت بازی کنید؟


فکر می کنم این وظیفه ماست. با تمام قدرت بازی کردن به این معنی نیست که اگر از بازیکنانی که با تمام قدرت بازی نکرده اند، قدردانی نمی شود. از نظر من روش بازی و بردن در زمین مهم است. نباید پنجاه پنجاه باشیم یا بدون شور و اشتیاق بازی کنیم.


با شکست واتفورد به رده هشتم صعود خواهید کرد. آیا قهرمانی در جام حذفی و رتبه هشتم در لیگ برای آرسنال خوب خواهد بود؟


نه. به نظر من این باشگاه لیاقت بهترین ها را دارد و باید برای هر جامی بجنگد. بعد اتفاقاتی که افتاده اگر جام حذفی را ببریم و به اروپا صعود کنیم می توان گفت نسبتاً قابل قبول بوده. اما این باشگاه نباید در این سطح باشد.

لینک کوتاه لینک منبع

Arsenal 3 - 2 Watford

Emirates - Premier League

یکشنبه ۵ مرداد - ۱۹:۳۰

منوی بازی