کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از فینال جام حذفی

کنفرانس مطبوعاتی آرتتا قبل از فینال جام حذفی

مترجم:Moshtagh Laghaei 128

از احساسات خود درباره این بازی بگویید:


خیلی هیجان زده هستیم، روز خاصی در انگلیس و این رقابت است. ما باشگاهی هستیم که به خاطر تعداد قهرمانی هایمان با این جام خاطره زیادی داریم و دوباره می خواهیم آن را ببریم. برای من هم خاص است که در اولین فصل مربیگری ام به این جا رسیدیم. بازیکنان هم مشتاق بازی فردا هستند.


فینال ۲۰۱۴ با این فینال چه تفاوتی دارد؟


آن سال مدت زیادی بود که باشگاه هیچ جامی نبرده بود و فشار را احساس می کردیم. بازی کمی فراز و نشیب داشت ولی پایانش فوق العاده بود. از آن سال به بعد به روند خوبی در این جام رسیدیم.


چقدر خاطره فینال 2014 خاص است؟ هنوز از آن فینال یاد می‌کنید؟ 


بله عکس و خاطرات خیلی خوبی از آن فینال دارم. باید شرایط آن موقع را درک کنیم که فکر می کنم باشگاه ۹ سال بود جام نگرفته بود. می خواستیم برای همه، برای باشگاه، هواداران جام را ببریم و البته برای آرسن هم بود که شرایط را خیلی خوب کنترل می کرد‌‌. می دانستیم این جام چقدر برای او مهم است و او ارتباط خوبی بین باشگاه، بازیکنان و هواداران ایجاد کرده بود. روز بعد قهرمانی هم فوق‌العاده بود که با هواداران جشن گرفتیم. خاطرات خوبی بود.


به نظر می آید شانس چلسی برای قهرمانی بیشتر است. در این باره چه نظری دارید؟


نمی دانم. این یک فینال است. تمام تمرکز و هدف ما قهرمانی است. دو باشگاه بزرگ روبروی هم قرار می گیرند. چلسی در روند خیلی خوبی است و در سطح خوبی بازی می کند. ما برای قهرمانی می رویم.


درباره قرار گرفتن داوید لوییز و الیویر ژیرو مقابل تیم های سابقشان بگویید؟


این لحظات همیشه خاص هستند. می بینید که اُلی در چند ماه اخیر چطور بازی می کند و چقدر گل زده. ما او را می شناسیم، او در فینال ها باتجربه است. برای داوید هم روز خاصی خواهد بود که مقابل تیم سابقش بازی می کند و امیدوارم همان عملکردی را داشته باشد که مقابل سیتی از خود نشان داد.


آیا زمانی که ژیرو در آرسنال بود و با مهاجمان بزرگ مقایسه می شد، هواداران او را دست کم می گرفتند؟


نمی دانم. سطح انتظارات از مهاجم‌ها بالاست اما فکر می کنم که هواداران همچنین باشگاه و بازیکنان همان موقع از اولیویر قدردانی زیادی کردند.
 


فردا به خاطر تاثیر اقتصادی روز مهمی برای رفتن به لیگ اروپاست. شما چه نظری دارید؟


بله همینطور است. نمی خواهم خیلی در این مورد حرف بزنم اما قطعا از نظر اقتصادی خیلی به نفعمان خواهد بود. از نظر ورزشی هم خوب است چون حضور در اروپا برای این باشگاه ضروریست و شانس هردو را فردا داریم.


چون مقابل گواردیولا قرار نمی گیرید بازی ساده تری است؟


نه. فکر می کنم که این یک فینال است و فشار و احساسات خودش را دارد که بازی را ساده تر نمی کند. یک حریف خیلی خوب مقابل خودمان داریم.


چه چیزی از دوران بازیگری لمپارد به یاد دارید که در دوران مربیگری‌اش هم می بینید؟ گفته می شود که او گواردیولا یا کلوپ بعدی خواهد بود...


به عنوان یک بازیکن تاپ بود. ثباتی که او طی سالهای زیاد در پستش در باشگاه بزرگی که بازی می کرد فوق العاده بود. به خاطر این کار به او تبریک می گویم. از وقتی به دربی کانتی رفته هم به عنوان مربی نشان داده چه شخصیتی و انگیزه هایی دارد. این فصل هم کار خیلی خوبی انجام داده. ما هر دو جوان هستیم و هر دو به دنبال پیدا کردن جایمان در باشگاه هستیم پس به دنبال مقایسه او با کلوپ و گواردیولا نیستم.


این بازی فینال Heads Up FA Cup است. چقدر مهم است که از نظر روانی برای چنین بازیهایی آماده باشید؟ و کدامیک از مربی های شما اینکار را برای شما انجام داد؟ (فینال جام حذفی حدود یک ماه قبل از Emirates FA Cup به Heads Up FA Cup به افتخار کمپین سلامت روانHeads Up  [سرها بالا] تغییر اسم داد.)


اول از همه بگویم که کاری که این کمپین انجام داده فوق العاده است. مردم خیلی در این مورد صحبت نمی کنند اما شاید از جنبه فیزیکی بازی هم مهم‌تر باشد چون خیلی تاثیر زیادی دارد. باعث می شود که با ذهن باز به میدان برویم. از این نظر مربیان زیادی داشته ام و دیده ام که با تجربه و جام هایی که برده اند چطور برای چنین فینال‌هایی آماده می شوند. اگر بخواهم از مربی های خودم مثال بزنم قطعا پپ و آرسن جزو آنها خواهند بود.


صحبت های قبل بازی در رختکن شما در بازی فردا چگونه خواهد بود؟


باید بدانم در چه شرایطی هستیم و آن را حس کنم. گاهی اوقات فی‌البداهه حرف می زنم و گاهی اوقات حرف هایی از قبل آماده می کنم. بعضی وقت‌ها که حرف‌هایی آماده کرده‌ام متناسب با شرایط نیست پس آن حرف ها را نمی زنم. فردا باید ببینم در چه وضعیتی هستیم و چه چیزی به آنها بگویم.


چه حسی دارد که  می شنوید بازیکنان عاشق کار کردن زیر نظر شما هستند؟ چرا لذت بخش است؟


این مهمترین بخش شغل من است که وقتی بازیکنان زیر نظر من کار می کنند، از کارشان لذت ببرند و به آنها کمک کنم که حس کنند خوش شانس هستند که در این باشگاه هستند و فوتبال ما را بازی می کنند. به این ارتباطات نیاز داریم. در نهایت ما انسان هستیم و ارتباط گرفتن با یکدیگر کلید ماجراست. باید بازیکنان مربی را حمایت کنند و بهترین عملکردشان را برای مربی و همدیگر به نمایش بگذارند. از اینکه این چیزها را می شنوم خیلی خوشحالم و من هم نسبت به آنها چنین حسی دارم.


آداما ترائوره قبل از بازیها به خودش روغن بچه می مالد، آیا بازیکنان شما هم باید بخاطر اینکه جورجینیو بازوی آنها را می گیرد این کار را بکنند؟


نه. او بازیکن باهوشی است و این هم بخشی از رقابت است.


احساساتتان قبل از فینال با دوران بازیگری متفاوت است؟


فقط منتظر رسیدن روز بازی و انجام بازی هستیم. چون طی آماده سازی در هتلی نزدیک ومبلی هستیم و  وقتی اتمسفر آن  و مردم را می بینیم، فقط می خواهیم به زمین برویم و بازی را شروع کنیم و جام را هرچه سریعتر بالا ببریم. می خواهم هرچه زودتر فردا بشود و جام را ببریم.


بردن جام در اولین فصلتان در روند پیشرفت تیم چقدر مهم است؟


بردن جام اعتماد ایجاد می کند و باعث می شود وقتی همه با روحیه خوب برایش تلاش می کنند در نهایت اتحاد بین همه ایجاد می شود و خاطرات خوبی به جا می گذارد. بردن جام برای هر باشگاهی خیلی خوب است و وقتی تیم در یک پروسه هست بردن جام مهم‌تر هم می شود. فردا فرصت خیلی خوبی داریم پس می رویم که جام را بگیریم.


بازی فینال در ومبلی خالی از تماشاگر چقدر متفاوت خواهد بود؟


برای من این فینال زیباترین روز در فوتبال انگلیس است. آخرین بازی فصل است و همه آن را تماشا می کنند. جو ومبلی با دو نیمه دو رنگ فوق العاده است. حیف است که نمی توانیم با هواداران از این فضا لذت ببریم.


شخصا برای شما گرفتن این جام در اولین سال مربیگری چقدر مهم است؟


قطعا فوق‌العاده خواهد بود. از وقتی که به اینجا آمدم به سختی تلاش کردیم تا باشگاه را به روزهای جام گیری برگردانیم. پس اگر بتوانیم اینکار را بکنیم خوشحال می شوم اما نه برای خودم بلکه برای بازیکنان و باشگاه چون در در چند فصل گذشته دوران سختی را گذرانده‌اند. البته برای هواداران هم خوشحال می شوم چون لیاقت شادی و لحظات خوب را دارند.


آیا از پیشرفت اولویور ژیرو غافلگیر شدید؟ او چقدر برای شما تهدید به حساب می آید؟


از عملکرد او غافلگیر نشدم چون اُلی را می شناسم. او یک جنگجو است و حتی وقتی برای ما بازی می کرد وقتی به لحظات سختی برمی خورد همیشه واکنش نشان می داد. او همیشه سخت تلاش می کند و همچنان با بهترین بازیکنان مقایسه می شود. بازیکنان بزرگ عملکرد عالی در مدتی طولانی در باشگاه هایشان داشته اند بنابراین مقایسه ژیرو با آنها همیشه سخت خواهد بود. خوشحالم که او دارد خیلی خوب کار می کند اما امیدوارم فردا آن چنان خوب کار نکند!


اختلاف امتیاز دو تیم در جدول بیانگر اختلاف کیفیت دو تیم است؟


من همیشه می گویم جدول لیگ نسبتا واضح است. می توان به تصمیمات حتی در بازی‌های رو در رو نگاه کرد که می توانستیم فاصله را کمتر بکنیم اما آنها راه درازی را طی کرده اند. آنها تصمیمات درستی گرفتند و فکر می کنم فرانک تیمشان را متحول کرده و از نتایجشان می شود این را دید.


کارهای تاکتیکی مشابه بازی با سیتی خواهیم کرد؟


این یک فینال است و بازی متفاوتی خواهد بود. مقابل حریف متفاوت با کیفیت متفاوتی هستیم پس نمی توانیم بازی را با همان تاکتیک پیش ببریم.


فینال لیگ اروپای پارسال را تماشا کردید؟


بله.


چه چیزی به شما این اطمینان را می دهد که این فینال نتیجه متفاوتی خواهد داشت؟


چون یکسال زمان در فوتبال مثل یک عمر است. حتی دو هفته یا سه روز بعد می بینید که تیمی عملکرد متفاوتی از خود نشان می دهد پس از آن فینال نمی توانیم نتیجه خاصی بگیریم.


با بازیکنان درباره فینال پارسال صحبت کردید؟


نه.


بازیکنان چقدر باید روی بردن جام بیشتر از عواقب خارجی آن تمرکز کنند؟باید برای بردن به میدان برویم و در بالاترین سطح بازی کنیم. ما حریف خود را به خوبی می شناسیم و دیگر همه چیز به نتیجه عملکرد و کاری که آن روز انجام می دهیم بستگی دارد.آیا اختلاف بین چلسی و آرسنال زیاد است؟من نمی دانم آنها چه ساختاری در باشگاه دارند اما می توانید ترکیبشان را ببینید که چه بازیکنانی دارند و در چه سطح کیفیتی هستند و چه کار خوبی انجام میدهند. ما هم ترکیب خیلی خوبی داریم و باشگاه فوق العاده ای هستیم پس فکر می کنم در موقعیت خوبی قرار داریم.آیا خانواده تان در ومبلی حضور نخواهند داشت؟هیچکس به بازی نخواهد آمد. هر وقت در این رقابت بودم چه به عنوان بازیکن چه مربی همیشه خانواده ام در ورزشگاه بودند. این به من انرژی می دهد و اینکه م یدانم آنها هم از بازی لذت می برند بازی را خاص تر می کرد.خانواده بعد از فینال جشن می گیرند؟بله حتما در خانه جشن خواهد بود.بازیکنان چطور جشن می گیرند؟ما باید بازی را ببریم، بعد از آن کنار هم لذت می بریم اما اول باید قهرمان شویم.گفت می شود که دنیس برگکمپ به کادر مربیگری اضافه خواهد شد. آیا چیزی در این باره دارید که بگویید؟پایان فصل در این مورد صحبت می کنیم.

لینک کوتاه لینک منبع

Chelsea 1 - 2 Arsenal

Wembley - FA Cup

شنبه ۱۱ مرداد - ۲۱:۰۰

منوی بازی