کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پیش از بازی با برایتون

کنفرانس مطبوعاتی آرتتا پیش از بازی با برایتون

مترجم:Moshtagh Laghaei 196

توپچی ها چهارشنبه با سیتی بازی کردند و با نتیجه 0-3 شکست خوردند. ژاکا و ماری اوایل بازی مصدوم شدند که به نظر می آید مصدومیت ماری جدی باشد. محرومیت لوئیز و مصدومیت ماری باعث شده که آرتتا برای بازی فردا در وضعیت بدی قرار بگیرد چون باید سوکراتیس و چمبرز زوج خط دفاع را تشکیل دهند که به نظر می آید کاملا آماده بازی کردن نیستند.


سوالاتی درباره قرارداد لوئیز وجود خواهد داشت همچنین نبودن اوزیل در لیست 20 نفره تیم، همه را متعجب کرد که آرتتا دلیل آن را "تاکتیکی" عنوان کرد. کنفرانس مطبوعاتی آرتتا به شرح زیر می باشد.


آیا بازی با سیتی را ذهن خود پاک کرده اید؟


بله البته. بنظرم از نظر احساسی پاک کردن آن [باخت] سخت باشد اما باید این کار را انجام دهیم. اتفاقات زیادی در این بازی افتاد. همان اول کار گرانیت [ژاکا] و پابلو [ماری] را از دست دادیم و بعد گل اول و دوم را خوردیم. در برابر چنین حریفی اینگونه اتفاقات بازی را غیر ممکن می کند. چیزهایی برای یادگیری وجود دارد. قطعا باید در کاری که انجام می دهیم به پیشرفت خود ادامه دهیم اما باید با خود روراست باشیم و اتفاقات بازی را آنالیز کنیم.
 


این موضوع که بازی بعدی به این زودی است کمکی می کند؟


بله. هر وقت که شکست می خورید می خواهید انتقام بگیرید و این چیزی است که ما می خواهیم. خودم، دستیاران و بازیکنانم این را می خواهیم. باید ببینیم که چند بازیکن برای بازی آماده هستند چون از دست دادن سه بازیکن در ناحیه های کلیدی که در آنها بازیکنان کمی داریم، ضربه سختی بود اما باید با این شرایط کنار بیاییم. باید طبق برنامه ای که امروز به ما داده اند بازی کنیم که این هم یک چالش خواهد بود.


آیا این بازی، آخرین بازی داوید لوئیز در آرسنال خواهد بود؟


نمی دانم. او خیلی رک و یک رهبر است. مطمئن بودم که در برابر همه صحبت خواهد کرد. شنیدید که چه گفت. او خیلی صادقانه صحبت کرد به همین دلیل برای او ارزش قائل هستم. این اخلاقش را دوست دارم اما حداقل کاری که می توانیم بکنیم این است که با او عادلانه رفتار کنیم. شخصا با تمام وجود از داوید دفاع می کنم چون به او ایمان دارم. در این مدت چیز های زیادی به من نشان داده و دوارن فوتبالش گویای همه چیز است.


اگر لوئیز از تیم برود به دلایل مالی خواهد بود؟


نباید شرایط مالی را فراموش کنیم. به طور کلی ویروس کووید 19 و شرایط اقتصادی باعث ضرر مالی شده اند. در حال حاضر باشگاه در حال ارزیابی و بررسی شرایط می باشد و در تلاش است تا بیشتر ابهاماتی که در آینده خواهیم داشت را برطرف کند. باید تصمیمات مهمی بگیریم. از نظر زمانی نمی توانیم اوضاع را آنطور که می خواهیم سامان بدهیم. تمام سعی خود را می کنیم. باشگاه تمام تلاش خود را می کند اما خیلی سخت است چون بازیکنان و ضروریات ورزشی ما را در موقعیت بدی قرار می دهد اما باز هم می گویم باید با این وضعیت کنار بیاییم. شرایط این است به همین دلیل دیروز از داوید دفاع کردم و به همین دلیل او را از اول در ترکیب نگذاشتم اما فوتبال بازی عجیبی است. بعد از 20 دقیقه به داوید نیاز پیدا کردم. او بازیکنی است که در هفته های گذشته ابهامات زیادی در موردش وجود داشت.


چرا اوزیل در ترکیب تیم نبود؟


از همان روز اول با مسوت روراست بودم. زمانی که به اینجا آمدم به نظرم او آماده بود و انگیزه داشت همچنین می خواست تا در بالاترین سطحی که دارد بازی کند. او در همه بازی های زیر نظر من [قبل از بازی با سیتی] حضور داشت. وقتی که ببینم آماده است با او مثل بقیه رفتار خواهم کرد. به نظرم خیلی عادلانه با مسوت برخورد کرده ام و البته او هم همانگونه که می خواستم در بازی ها جوابم را داد.


چرا اوزیل آماده نیست؟


در چند هفته گذشته اتفاقات زیادی برای او افتاد و من باید به بازیکنانی که به زمان احتیاج دارند، احترام بگذارم. آمادگی در دو ماه گذشته برای بازیکنان سخت بوده است. من اولین کسی هستم که می خواهم اوزیل در بهترین شرایطش باشد و هر وقت بدانم که بهترین عملکرد خود را خواهد داشت، او را وارد ترکیب می کنم.


آیا اوزیل پرسیده که چرا بازی نمی کند؟


صحبت های من و اوزیل بین من و خودش باقی می ماند. چیزی که می توانم به شما بگویم این است که صحبت های ما خوب، صادقانه و شفاف بوده است همین.
 


شغل خود را در باشگاه چگونه می بینید؟


درست است که چالش های زیادی در این راه بوده اما خیلی احساس افتخار و غرور می کنم که در این موقعیت هستم. هر تصمیمی که می گیرم در درجه اول برای دفاع از باشگاه به بهترین نحو و بعد استفاده از همه بازیکنان، جلب اعتماد آنها و همراه کردن آنها با خودم برای کاری که می خواهم انجام بدهم، می باشد. در حال حاضر موانع زیادی برای ما وجود دارد، دیشب هم این موانع زیادتر شد اما من بیشتر از قبل اطمینان دارم. در این دوره موانعی داشته ایم. صبر و تحمل در فوتبال سخت است اما [به تیم] اطمینان دارم چون آن [توانایی بازیکنان] را به چشم دیده ام. این روند زمان بر است و وقتی که شروع شود آنها [بازیکنان] اوج خواهند گرفت اما به زمان احتیاج داریم چون اتفاقات زیادی افتاده که انتظار آنها را نداشتیم. پنج ماه است که به اینجا آمده ام و سه ماه گذشته را در خانه بوده ام اما بدست آوردن وقت در فوتبال مشکل است.


برای رسیدن به چهار تیم اول جدول آرسنال چه کاری باید انجام دهد؟ آیا هنوز از این موضوع اطمینان دارید؟


قبلا هم گفته ام که ما بعد از جریان ویروس کرونا، بازی ها را در حالی شروع کرده ایم که تیم های زیادی جلوتر از ما هستند. ما باید بازی به بازی پیش برویم. بازی دیشب تمام شد و باید از اتفاقاتی که افتاد درس بگیریم و بازی را همانگونه که انجام شد آنالیز کنیم و درباره آن منصف باشیم. می توانید تفاوت را در روند بازی بازیکنان ببینید. زمان می برد تا به جایی که می خواهیم برسیم. البته به نظرم در 30 یا 35 دقیقه اول خوب بازی کردیم. ما برای آنها تهدید بودیم اما در مقابل چنین حریفی، آنها در بازی معمولا اشتباه نمی کنند. در بازی دیروز این موضوع کاملا مشخص بود. از الان، در هر بازی با همان انگیزه برد، به میدان می رویم. اتفاقات زیادی بین آنها [تیم هایی که برای رسیدن به چهار تیم اول مبارزه می کنند] افتاده است. باید دید که چه می شود.


درباره گراهام پاتر چه نظری دارید؟


فکر می کنم که او نحوه بازی برایتون را کاملا تغییر داده و به نظر می رسد که از کارش خیلی مطمئن است. فکر می کنم بازیکنانش هم از سبک بازی او تبعیت می کنند. آنها برای ما تهدید خواهند بود و در استادیوم امارات نشان دادند که اگر روز شما نباشد، مشکلات زیادی برایتان درست خواهند کرد. بهتر است که برای بازی با آنها آماده باشیم چون بازی سختی برای ما خواهد بود.
 


درباره پیشرفت انکیتا در این فصل چه نظری دارید؟


می خواهم همینطور به کارش ادامه دهد. طوری که او دیشب در برابر آن بازیکن ها در آن شرایط سخت بازی کرد به نظر من با توجه به سنی که دارد، بسیار عالی بود. او شخصیتی عالی و اعتماد به نفس بالایی برای بازی کردن دارد و قدرتمند است. بنظرم در همه زمینه ها پیشرفت خوبی داشته است. شدیدا او را باور دارم.


آیا شرایط فعلی به بازیکنان جوان کمک خواهد کرد؟


بله. کاری که باید بکنیم این است که آنها را در فضای درست قرار دهیم. نباید زیاد به آنها فشار بیاوریم. تیم خیلی جوان و بی تجربه ای داریم که اگر آنها را در قسمت هایی از زمین و نزدیک به هم قرار دهیم می بینیم که به ضرر تیم خواهند بود و گاهی اوقات تصمیمات درستی نمی گیرند. الان در موقعیتی هستیم که باید بپذیریم در حال حاضر در آنجا احتمالا همه چیز بیشتر از چیزی که دوست داریم، وجود دارد. الان در چنین شرایطی قرار داریم با این حال خیلی خوب است چون داشتن چنین تجربه هایی و بازی کردن مقابل اینگونه حریف ها برای آنها خیلی با ارزش است.


به نظر شما وضعیت فعلی باشگاه روی انتقالات آینده تاثیر خواهد داشت؟


بنظرم در نحوه شکل گیری بازار نقل انتقالات ابهامات زیادی وجود دارد. هر کسی یک چیز می گوید. باشگاه ها تا الان هم خرج های زیادی کرده اند و بقیه ممکن است محافظه کار تر باشند و قبل از هر کاری شرایط را ارزیابی خواهند کرد. در حال حاضر ما باید در موقعیتی که هستیم، احتیاط کنیم. همچنان انگیزه داریم و می دانم که مالکان باشگاه هم هنوز انگیزه دارند. تلاش خواهیم کرد و هر کاری که می توانیم برای تقویت تیم انجام خواهیم داد. بازیکنانی را که می خواهیم نگه می داریم و به جلو حرکت می کنیم.


آیا می توانید که استعدادهای باشگاه را حفظ کنید؟


نمی دانم. متاسفانه الان نمی توانم به این سوال پاسخ بدهم چون ابهامات زیادی وجود دارد.


آیا آرسنال با وجود بازی کردن بدون حضور هواداران نسبت به برایتون برتری دارد؟


بنظرم در حال حاضر صحبت درباره این موضوع خیلی مهم نیست. همه داریم با این شرایط کنار می آییم. چیزی که شب قبل تجربه کردیم عجیب بود. وقتی که سفر [به منچستر] را شروع کردیم، نحوه رسیدن به استادیوم، حسی که قبل از شروع و در حین بازی داشتیم، خیلی متفاوت بود. همه ما داریم عادت می کنیم. ما تجربه دیروز را داشتیم و می توانیم درباره چیزهایی که لازمه بالا بردن انگیزه هستند، صحبت و آن را تقویت کنیم اما فکر نمی کنم که [بازی بدون حضور هوادارها] موضوع مهمی باشد.

لینک کوتاه لینک منبع