کنفرانس مطبوعاتی میکل آرتتا قبل از بازی با استون ویلا

کنفرانس مطبوعاتی میکل آرتتا قبل از بازی با استون ویلا

مترجم:Moshtagh Laghaei 142

آیا استون ویلا برای بقا می جنگد؟


قطعا. آنها احتمالا باید هر دو بازی را ببرند تا شانس ماندن داشته باشند. در این موقعیت تا باید آخرین نفس جنگید. آنها هم همین کار را خواهند کرد. ما هم باید همین ذهنیت را داشته باشیم. ما هم باید هر دو بازی را ببریم تا شانسی برای حضور در لیگ اروپا داشته باشیم و می خواهم چنین ذهنیتی را از همه افراد حاضر در بازی ببینم.


آخرین اخبار درباره ترکیب و ذخیره ها:


موستفی از ناحیه همسترینگ احساس درد می کرد و باید وضعیتش را بررسی کنیم. بقیه خوب هستند. محرومیت ادی انکتیا تمام شد و سدریک را هم در جام حذفی نداریم که در این بازی می توانیم از او استفاده کنیم. بقیه را باید امروز ببینم که چطور از بازی زیاد ریکاوری کرده اند و تیمی را انتخاب خواهم کرد که بتواند استون ویلا را ببرد.


مطمئن هستید که مصدومیت موستفی خفیف است؟


نمی‌دانیم. طبیعتا همه خسته بودند اما او باید تعویض می‌شد. باید امروز ببینیم وضعیتش چطور می‌شود و اخبار را از پزشک تیم بشنویم.


قبل از دو بازی آخر لیگ چه احساسی دارید؟


می‌خواستم با گزینه هایی به این جای لیگ برسیم. البته گزینه داریم. در حال حاضر دست ما نیست و می‌دانستیم شرایط سخت است اما باید تلاش کنیم و دو بازی باقی مانده را ببریم و ببینیم چه پیش می آید. اگر این کار را بکنیم شانس خوبی خواهیم داشت.


بازی فینال در انتخاب ترکیب تاثیر خواهد داشت؟


در چند بازی اخیر بازیکنان زیادی را چرخشی بازی دادیم چون زمان بازی ها نزدیک به هم بود و همه خیلی خوب تمرین می کرده و آماده هستند. آنها نیاز به فرصت دارند و انتخاب را برای من سخت می کنند چون همه عملکرد خیلی خوبی دارند.


آیا مسوت اوزیل مقابل استون ویلا بازی خواهد کرد؟


مسوت در حال تمرین است.

این یعنی در ترکیب هست؟


او مثل بازیکنان دیگر تمرین می کند.


چرا دقیق تر صحبت نمی کنید؟


چون باید بین 23 یا 24 بازیکن ترکیب انتخاب کنم. عصر اینکار را انجام خواهم داد.


درباره عملکرد استون ویلا در شروع مجدد فصل چه نظری دارید؟


به نظر من آنها در خیلی از بازیها بدشانس بودند. آنها می‌خواهند فوتبال بازی کنند و وقتی توپ را در اختیار دارند خطرناک می‌شوند. فکر می‌کنم نبود هواداران بزرگترین ضربه به آنها بوده. باید مراقب باشیم چون در چند بازی آخر می‌شود دید که آنها هنوز زنده هستند. بهتر است آماده باشیم.


بعد از شکست سیتی و لیورپول، آیا معتقد هستید که بازیکنان همین روند را ادامه دهند؟


دلیل همه این پیروزی‌ها فقط بازیکنان بودند چون به کاری که می‌کنیم باور دارند و عملکرد خوبی به نمایش گذاشته‌اند. این یک ماراتون است که زمان زیادی می برد و باید برای 10 ماه ثبات داشته باشیم. اینکه یک هفته اینکار را بکنیم خوب نیست. دو بازی را بردیم که به ما در لیگ برای ما ارزش زیادی داشت و این حس را به ما القاء کرد که اگر همه ما کارمان را درست انجام بدهیم می‌توانیم هر تیمی را ببریم ولی الان باید ثبات داشته باشیم و هر 3 روز اینکار را انجام بدهیم.


مثل چلسی نیاز به حمایت مالی دارید؟


اول از همه فکر می‌کنم فرانک کارش را خیلی خوب انجام می‌دهد. بعد از محرومیتی که داشتند در شرایط سختی بودند وکه با شرایط ما متفاوت بود. خیلی خوشحالم که می‌بینم او خوب کار می‌کند و مشتاقم در فینال با او روبرو شوم و می‌دانم این بازی برای هر دو سخت خواهد بود. از شرایطی که دارم راضی هستم و خوشحالم که می‌توانم با افراد باشگاه ارتباط بگیرم و برنامه ای که دارم را پیاده کنم.


وقتی بازی را از دروازه بان شروع می کنیم نگران می‌شوید؟


نه، وقتی توپ را بلند ارسال می کنیم نگران می شوم. چون توپ هرچه سریع‌تر دور شود سریع‌تر هم برمی‌گردد. ترجیح می‌دهم آن کار را با ابزار درست، در زمان درست و در فضاهای درست بکنیم. باید بیشتر این کار را انجام بدهیم.


آیا نباید بازی استون ویلا برای شما مهم باشد؟


من این ذهنیت را نمی خواهم. برای ما خیلی مهم است و به همان اندازه می خواهیم این بازی را ببریم که آنها می خواهند. می خواهم با همین ذهنیت بازی کنیم.


آیا اوبا لازم است قبل از فینال تمدید کند که بتوانیم برای نقل و انتقالات برنامه ریزی کنیم؟


اوبا یکی از مسائل نامعلوم فعلی باشگاه است. موضوع دیگر جایگاه‌مان در لیگ و حضورمان در اروپاست که روی نقل و انتقالات تاثیر دارد. اینکه درباره اوبا می خواهم چه کار کنم واضح است. به نظر من هرچه سریعتر این کار را انجام بدهیم بهتر است چون بازیکن تمرکز بیشتری خواهد داشت و آرام‌تر خواهد بود. اما باید نیازهای باشگاه و زمان بندی را هم رعایت کنیم.


آیا راهی برای بازگشت گندوزی و اوزیل در صورتی که انگیزه و ثابت داشته باشند، هست؟


انگیزه و ثبات را همه بازیکنان و کارکنان باشگاه باید داشته باشند.  بازیکنان این را می دانند. اگر چیزی که نه فقط برای خودت بلکه برای باشگاه بهتر است را انجام بدهی همه از تو استقبال می کنند. فقط من نیستم که باید چراغ سبز را بدهم بلکه همه باید حمایت کنند. باید این حمایت را از طرف همه احساس کنی چون در غیر این صورت شرایط سخت می شود.


از کار کردن با کیران تیرنی چه حسی دارید؟


از طرف همه اعضای کادر مربیگری می گویم که از او خیلی راضی هستیم. او همیشه می خواهد سنگین تر تمرین کند و بیشتر کار کند. او از وقتی به باشگاه آمده لحظات سختی داشته اما امیدوارم به باشگاه عادت کرده باشد. ما خیلی او را دوست داریم و از او حمایت می کنیم. از کارهایی که او برای باشگاه کرده قدردانی می کنم. از نظر من او الگوی خوبی برای بقیه بازیکنان است.


آیا دوست داشتید ژیرو را در تیم داشته باشید؟


او خیلی خوب بازی می کند. می دانم وقتی توپ در محوطه جریمه است الیویر چقدر خطرناک می شود. او در حال حاضر گل‌های زیادی می زند و جایگاهش را در تیم پیدا کرده. برایش خوشحالم چون او را می شناسم و شخصیتی عالی دارد.

لینک کوتاه لینک منبع

Aston Villa 1 - 0 Arsenal

Villa Park - Premier League

سه شنبه ۳۱ تیر - ۲۳:۴۵

منوی بازی