کنفرانس مطبوعاتی میکل آرتتا قبل از بازی با نورویچ‌

کنفرانس مطبوعاتی میکل آرتتا قبل از بازی با نورویچ‌

مترجم:Moshtagh Laghaei 192

حال و هوای تیم بعد از دو برد پیاپی چگونه است؟


بعد از برد [حال و هوا] همیشه مثبت و شاد است. شروع سختی در بازگشت لیگ داشتیم. چهار بازی خارج از خانه انجام دادیم. همیشه چالش وجود دارد. خوشحالم که بازی قبل را بردیم. الان حال و هوای تیم خیلی بهتر است.


بازیکنان چگونه با چالش بازی در هر سه روز کنار می آیند؟


در تقویمی که برای بازی های لیگ جزیره به ما داده اند خیلی تراکم بازی ها زیاد است. هر سه روز با استراحت کمتر نسبت به تیم های دیگر باید بازی کنیم اما بازیکنان تمام تلاش خود را می کنند. سعی می کنیم شرایطی که برای استراحت و ریکاوری لازم دارند فراهم کنیم. آنها هم همه تلاش خود را می کنند و برای بازی فردا آماده هستند.


بازی در ورزشگاه امارات چه تاثیری خواهد داشت؟


ما واقعا دوست داریم که در خانه بازی کنیم چون در اینجا بیشتر از بازی لذت می بریم. اما نبودن هواداران قطعا کمبود بزرگی است. می خواهیم برای آنها [هواداران] لحظاتی شاد و هیجان انگیز را به وجود بیاوریم اما در حال حاضر نمی توانیم اینکار را انجام دهیم و فقط از تلویزیون می شود بازی ها را نگاه کرد. فعلا شرایط این است.


آیا برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان برد در این بازی حیاتی است؟


در حال حاضر برد در همه بازی ها حیاتی است چون چند تیم جلوتر از ما هستند پس باید کمترین اشتباه را داشته باشیم. اگر بخواهیم شانس حضور در بازی های اروپایی را داشته باشیم باید خیلی قوی باشیم.


مصدومیت داوید لوئیز چقدر بد است؟ کی می تواند دوباره بازی کند؟


هنوز نمی دانیم. همان روز مصدومیتش درد زیادی داشت. او بازیکن قوی است اما دردی که داشت نشان می داد وضعیتش خوب نیست. دیروز مصدومیتش را بررسی کردیم. کمی بهتر بود اما هنوز نمی دانیم. امروز باز هم بررسی کردیم که ببینیم شدت مصدومیتش چقدر است. انگیزه زیادی دارد و می خواهد بازی کند. همیشه چنین روحیه ای دارد اما همچنان باید وضعیتش را بررسی کنیم.


از شروع مجدد بازی ها کیران تیرنی عملکرد خوبی داشته، درباره حرف هایی که به خاطر کیسه تسکو که حمل می کرد، دور و برش بود چه نظری دارید؟


از وقتی که به اینجا آمدم یکی از نکات مثبت تیم بوده است. اگر او را کمی بشناسید، می بینید که شخصیت، نحوه تمرین کردنش و فشاری که به خود می آورد دقیقا چیزی است که نیاز داریم. از آن نوع بازیکنانی است که دوست دارم و خیلی از او راضی هستم. از وقتی که به باشگاه آمد سختی های زیادی را پشت سر گذاشت اما حالا خوشحال است و  به خوبی وفق پیدا کرده است. درباره تسکو باید بگویم کیران خیلی  سر به زیر است. او کاری را می کند که فکر می کند درست است.


آیا مسوت اوزیل و متئو گندوزی در ادامه فصل بازی خواهند کرد؟


کار من این است که از تمام بازیکنانی که در اختیار دارم بهترین بازی را بگیرم، به آنها کمک کرده و حمایتشان کنم. اگر انگیزه داشته باشند، از همه آنها استقبال می کنم.


آیا اوزیل و گندوزی انگیزه دارند؟


امیدوارم بازیکنان همیشه بخواهند که بهترین عملکرد خود را داشته باشند.


آیا می خواهید که سالیبا سریعا به تیم برگرد یا اینکه در فینال جام حذفی برای سن اتین بازی خواهد کرد و بعد به تیم خواهد آمد؟


بنظرم باید در آنجا بماند. ما با سن اتین توافق کرده ایم. او یک سال است که آنجا بازی می کند و شایستگی بازی در آن فینال را دارد البته اگر مربی از او بخواهد که بازی کند. باید به او فرصت بدهیم که این کار را بکند و لذت ببرد. بعد از آن به ما خواهد پیوست.


چه انتظاری از نورویچ دارید؟


تیمی که برای باقی ماندن در لیگ تلاش می کند خطرناک تر است. آنها فرق لیگ جزیره و چمپیونشیپ را می دانند و به سختی می جنگند تا در لیگ باقی بمانند. انتظار تیمی کاملا متعهد را دارم. آنها در زمین بازی شجاع هستند. تیمی هستند که اگر به آنها فرصت بدهید مشکلات زیادی را برایتان درست می کنند. انتظار تیمی با صداقت زیاد را دارم که با جان و دل می جنگد تا بتواند شانس ماندن خود در لیگ جزیره را بالا ببرد.


آیا عملکرد آنها مقابل منچستریونایتد شما را نگران می کند؟


به آنها [آرسنال] نشان می دهم که اگر به نورویچ فرصت بدهند چه کاری می توانند انجام دهند. بازی این تیم گول زننده است. من اول از ریکاوری تیم مطمئن خواهم شد. تیم برای بازی فردا آماده است.


برای بازگشت به ورزشگاه امارات چیز خاصی تدارک دیده اید؟


ما دو بازی دوستانه در شروع مجدد لیگ در خانه داشتیم و حس عجیبی داشت اما آنها [بازیکنان] به آن عادت کرده اند. می دانیم که انتظار چه چیزی را داریم. همه پروتکل های لازم را انجام داده ایم تا بازیکنان بدانند که دقیقا باید چه کاری انجام دهند. امیدواریم که فردا باز هم از بازی در ورزشگاه امارات لذت ببرند.


آیا برای مصدوم نشدن به شانس نیاز دارید؟


سعی می کنیم که با آن کنار بیاییم. هم خودم و هم کادر باشگاه از این وضعیت و شرایطی که در آن هستیم، چیزهای زیادی یاد گرفتیم. از زمانی که به اینجا آمدم اتافاقات غیرمنتظره زیادی افتاده است و تلاش می کنیم که این مشکلات را به بهترین شکل ممکن برطرف کنیم تا به بازیکنان و باشگاه کمک کنیم که در مسیر درست حرکت کنند. یک سری از چیزها را نمی توانیم کنترل کنیم. تلاش می کنیم که برای چیزهایی که می توانیم کنترل کنیم بهترین تصمیمات ممکن را بگیریم.


گواردیولا درباره پیشرفت آرسنال صحبت کرده است. آنها را در نیمه نهایی جام حذفی چگونه می بینید؟


در چند هفته گذشته چند باری با هم صحبت کرده ایم. بازی دوباره با آنها در نیمه نهایی واقعا سخت است اما به سطح تیم هایی که در این مسابقات هستند نگاه کنید. اگر می خواهید که قهرمان شوید، باید بهترین تیم ها را شکست دهید. اگر ما بخواهیم قهرمان شویم باید سیتی را شکست دهیم.


آیا از او [گواردیولا] مشورت می گیرید؟


بله. من احترام زیادی برای او قائلم. درباره خیلی چیزها صحبت کرده ایم. هر وقت که به مشاوره و حمایت نیاز دارم، او همیشه به کمکم می آید. به نظرم داشتن چنین افرادی در اطراف خود عالی است.


خبر جدیدی از قرارداد اوبامیانگ هست؟


ببخشید، خبر جدیدی ندارم.


هدف واقعی شما در این فصل چیست؟


راستش را یخواهم بگویم، فقط می خواهیم بازی فردا را ببریم. باید تیم را تا می توانم آماده کنم که بازی بهتری ارائه بدهند، باید عملکردمان را بهتر کنیم و بازی ها را ببریم همچنین لازم است که بازیکنان را قانع کنم تلاش خودشان را بکنند تا ببینیم در سه یا چهار بازی بعدی چه اتفاقی می افتد و ببینیم که چه چیزی می توانیم به دست آوریم. در حال حاضر این دیدگاه من است.


آیا گندوزی از فرصتی که آرسنال به او داده به خوبی استفاده کرده است؟


نمی دانم. آرسنال او را به خدمت گرفت چون پتانسیل و کیفیت بازی او را دیده بود. بازیکن جوانی است و دارد پیشرفت می کند. مسیر پیشرفت پیچ و خم دارد که خیلی هم ساده نیست. موانعی وجود دارد و باید به آن عادت کرد. در این روند باید مشخص شود چه کارهایی درست و چه کارهایی غلط انجام شده است. همه بازیکنان باید همین کار را بکنند.


آیا اوزیل می توانست در چند سال گذشته بیشتر بازی کند؟


همه بازیکنان می خواهند تا جایی که امکان دارد بازی و تمرین کنند. فوتبال بازی سختی است. بازیکن نیروی بازی کردن را دارد همچنین هم تیمی هایش به او کمک می کنند، البته باید اعتماد به نفس داشته باشد. فقط همین یک معیار نیست اما شک ندارم که بازیکنان می خواهند بهترین عملکرد خود را داشته باشند.


آیا لاکازت اعتماد به نفس بیشتری لازم دارد؟


او مثل بقیه بازیکنان است حتی شاید به خاطر گل هایی که می زند مثل بقیه مهاجم ها است اما در بازی قبل او نقش مهمی داشت و برای ما پنالتی گرفت. سخت تلاش کرد و همکاری‌اش در بازی خیلی خوب بود. از عملکرد او خیلی راضی بودم.


آیا می دانید لوکاس توریرا چه زمانی به تیم بر می‌گردد؟


فکر می کنیم که به زودی بر می‌گردد. قبل از اینکه از او استفاده کنیم، باید یک بار دیگر بررسی کنیم تا ببینیم استخوانش کاملا خوب شده است. با این حال تمرینات خوبی داشته و در بعضی از مواقع با تیم هم تمرین کرده است. لوکاس خیلی انگیزه دارد و تمام تلاش خود را در تمرینات می کند. امیدوارم که بتوانیم هر چه زودتر از او استفاده کنیم.


سدریک سوارز چه چیزی را می تواند به تیم بیاورد؟


او کیفیت تدافعی متفاوتی نسبت به بقیه مدافعان ما دارد. استعداد زیادی دارد، تکنیکی است و احتمالا بهترین گزینه ما برای قلب خط دفاع می باشد. می تواند در سیستم چهار یا پنج دفاعی به خوبی بازی کند. بازیکن خیلی خوبی است و تجربه زیادی در لیگ جزیره دارد که می تواند به ما کمک کند.


آیا وضعیت ساکا و بالوگان شما را برای نگه داشتن آنها نگران نمی کند؟


نگران نیستم چون باشگاه تمام تلاشش را می کند تا آنها [ساکا و بالوگان] را نگه دارد. امیدواریم که به زودی خبرهای خوبی در این باره بشنویم. آنها می دانند که چه نظری درباره‌شان دارم و چقدر دوست دارم با آنها کار کنم همچنین چه برنامه ای برای آینده‌شان دارم. خیلی متعهد هستند و امیدوارم که بتوانیم با هر دو به توافق برسیم چون با این بچه ها آینده خوبی در انتظارمان است.


آیا به طور کلی این را گفتید یا درباره ساکا و بالوگان صحبت می کنید؟

به طور کلی می گویم.


با سالیبا درباره برنامه هایتان صحبت کرده اید؟


بله. چند بار با او صحبت کرده ام. چند بار به اینجا آمده است. در این فصل او را زیر نظر داشته ایم. به عنوان یک بازیکن جوان فصل خیلی سختی را به خاطر مصدومیت هایش پشت سر گذاشته است اما باز هم می گویم این بخشی از روند پیشرفت اوست. می دانم که فصل آینده سطح انتظارت از او بالا خواهد بود اما باید سن او و کاری که در گذشته انجام داده را هم در نظر بگیریم. قطعا محیط مناسبی را برای او ایجاد خواهیم کرد تا بتواند به عنوان یک بازیکن رشد کند.


آیا هافبک های آرسنال باید گل و پاس گل بیشتری داشته باشند؟


قطعا. حتی اگر با دو هافبک هجومی باشیم هم بیشتر باید گل بزنند و پاس گل بدهند. آنها باید [برای حریف] تهدید باشند. در محوطه جریمه باید خطرناک باشند، پاس گل بدهند و موقعیت گل خلق کنند یا خودشان گل بزنند. این یکی از مهمترین کارهایی است که باید انجام دهند.


فکر می کنید که تیم با سه مدافع و دو هافبک متعادل شده است؟


ما با نحوه بازی حریف، داشتن ذهنیت اذیت کردن و مشکل کردن بازی برای حریف، نحوه متعادل کردن تیم برای حمله بهتر و کنترل توپ در انتقال آن به مناطق مختلف بازی، تعادلمان را پیدا کرده ایم. به بازیکنانی که در اختیار داریم بستگی دارد. در نهایت باید همه بازیکنان را در پست درستی قرار دهیم تا اعتماد به نفس بالایی داشته باشند. بعضی وقت ها با 5 مدافع و بعضی وقت ها با 4 مدافع به صورت لوزی بازی می کنیم....به همه چیز بستگی دارد.


اگر دنی سبایوس در لیگ جزیره بماند، دوست دارید که او را نگه دارید؟


از نحوه پیشرفت او راضی هستم. می دانم که چقدر از اسپانیا به اینجا آمدن و در این لیگ بازی کردن سخت است. البته وقتی که به اینجا آمدم مصدومیت بدی هم داشت اما از او در پست های مختلف استفاده کردم. ذهنیت بسیار خوبی دارد. عاشق فوتبال است و برای فوتبال نفس می کشد. می توانید این را در حرکاتش در زمین بازی ببینید. هر بار که تیم گل می زند، وقتی او را نگاه کنید انگار 6 سال است که در تیم بازی می کند. احساسی را که در مواقع برد دارد دوست دارم.

لینک کوتاه لینک منبع

Arsenal 4 - 0 Norwich City

Emirates - Premier League

چهارشنبه ۱۱ تیر - ۲۱:۳۰

منوی بازی