GunnersTrust Arsenal Fan Club Website in Iran
کوکو ستاره فاینورد بازیکن مناسبی برای آرسنال است

کوکو ستاره فاینورد بازیکن مناسبی برای آرسنال است

مترجم:Moshtagh Laghaei 43

یاپ استام مربی سابق اورکون کوکو ستاره فاینورد معتقد است که این بازیکن می تواند در آرسنال و لیگ جزیره هم، ستاره شود و بدرخشد. کوکو در لیگ هلند بسیار موفق بوده و در 31 بازی خود آمار 3 گل و 6 پاس گل را ثبت کرده است. باشگاه های زیادی این بازیکن را زیر نظر گرفته اند همچنین استعدادیاب آرسنال از اول فصل جاری مرتبا بازی های کوکو را دنبال و عملکرد او را بررسی کرده است. 


باشگاه فاینورد از علاقه آرسنال به هافبک خود آگاه است. در ماه مارس دیک ادووکت سرمربی فاینورد تایید کرده بود که توپچی ها به دنبال خرید کوکو هستند. البته قمیتی که برای این بازیکن تعیین شده چیزی در حدود 20 میلیون پوند می باشد. ادووکت می گوید:


"به نظر می آید این اخبار حقیقت داشته باشد اما هنوز هیچ تیمی برای خرید کوکو با فاینورد صحبت نکرده است."


استام 18 بازی از فصل جاری را سرمربی فاینورد بود و کوکو در 15 بازی زیر نظر او کار کرد. حالا استام از کوکو حمایت می کند و می گوید این بازیکن 19 ساله می تواند در لیگ جزیره هم بدرخشد و نهایتا باید به این لیگ برود. استام در مصاحبه ای با سایت گل می گوید:


"در لیگ جزیره سرعت، کیفیت و سختی بازی بیشتر است. اما کوکو توانایی بازی در این لیگ را دارد. او بازیکنی است که می خواهد پیشرفت کند و عملکرد بهتری داشته باشد. او هیچ وقت از بازی خود راضی نیست و اگر گل نزد و پاس های درستی ندهد از خودش ناراحت می شود." 


"زمانی که به فاینورد آمدم، کوکو زیاد بازی نکرده بود چون همه می گفتند که خیلی جوان است. او را در تیم اصلی گذاشتم و اجازه دادم که در بیشتر بازی ها حضور داشته باشد. به او اعتماد کردم و توانایی های زیادی در او دیدم. حالا کوکو دارد خودش را در هلند ثابت می کند و به یکی از بهترین هافبک های این کشور تبدیل شده است. او قطعا توانایی بازی در لیگ جزیره را دارد."


کوکو در هلند به دنیا آمده اما در سال 2019 اعلام کرد که می خواهد برای تیم ملی ترکیه بازی کند و البته هنوز موفق به بازی برای ترکیه نشده است. هنوز سه سال  از قراردا این بازیکن با فاینورد باقیمانده اما به نظر می آید که قصد دارد در تابستان این تیم را ترک کند. باشگاه سویا نیز یکی دیگر از تیم هایی است که این بازیکن را زیر نظر دارد.


کوکو بازیکنی است که می تواند در پست های مختلف به عنوان هافبک بازی کند البته بهترین حالت برای او هافبک پشت مهاجم یا وینگ می باشد. استام می گوید:


"وقتی کوکو کنار یک هافبک میانی بازی می کرد همیشه آن بازیکنی بود که یه مقدار جلو تر حرکت می کرد اما می تواند در پست شماره 10 و یا هافبک چپ هم بازی کند. بعضی وقت ها هم می تواند در عمق حرکت کند و توپ را به جلو ببرد تا به مهاجم نوک برساند. او خلاقیت، توانایی گلزنی، انرژی و دوندگی زیادی دارد و خسته نمی شود. من او را بازیکنی متعهد و آینده داری می بینم. تنها چیزی که نیاز دارد این است که باید مقداری روی توانایی دفاعی خود کار کند. قطعا برای عادت کردن به شدت و سختی بازی ها در لیگ های بزرگ تر، ماندن در هلند برای او خوب است همچنین می تواند خود را قوی تر و مقاوم تر کند چون هنوز خیلی جوان است." 

لینک کوتاه لینک منبع
تمدید قرارداد داوید لوئیز با آرسنال تصمیم سخت آرسنال درباره اوبامیانگ اظهار نظر جورابچیان درباره لینک شدن ویلیان به آرسنال و تاتنهام تصمیم لاکازت برای پیوستن به اینتر احتمال بالای تمدید لوئیز با آرسنال کاهش دستمزد لوئیز در صورت پیوستن به بنفیکا اوچیچه بازیکن مدنظر آرسنال در تست پزشکی سن اتین یکم آگوست فینال جام حذفی انگلیس نهایی شدن انتقال جورج لویس به آرسنال استقبال وزیر ورزش بریتانیا از شروع مجدد لیگ جزیره برتری آرسنال نسبت به تاتنهام برای خرید ویلیان مثبت شدن تست کرونا چهار بازیکن و کادر دیگر آینده لوئیز در هاله ای از ابهام سالیبا آماده کار کردن زیر نظر آرتتا برنامه آرتتا برای فاز بعدی تمرینات چراغ سبز باشگاه ها برای فاز دوم پروژه شروع مجدد آینده رویایی بوکایو ساکا در آرسنال در شروع تمرینات اضافه شدن مت اسمیت به تیم اصلی آرسنال پیغام جورابچیان به مالک آرسنال درباره نقل و انتقالات اختلاف نظر آرتتا و گواردیولا درباره کوتینیو