کیران تیرنی در آرسنال خواهد درخشید

کیران تیرنی در آرسنال خواهد درخشید

مترجم:Moshtagh Laghaei 448

تیرنی تابستان گذشته با 25 میلیون پوند از سلتیک به آرسنال آمد. این مدافع 22 ساله فقط 4 بازی در لیگ جزیره برای آرسنال انجام داده و هنوز موفق نشده زیر نظر آرتتا در تیم بازی کند. تیرنی در ماه دسامبر از ناحیه کتف مصدوم شد اما قبل از متوقف شدن بازی ها به طور کامل ریکاوری کرد. آرتتا افشا می کند که تیرنی را به مبارزه با مصدومیت و سختی های آن ترغیب کرده و معتقد است که با بازگشت به ترکیب تاثیر زیادی در تیم خواهد گذاشت. آرتتا در مصاحبه ای با ایان رایت برای آدیداس می گوید:


" خیلی مشتاقم که با تیرنی کار کنم و به او فرصت بازی بدهم. طرز فکر، تعهد و اراده او فوق‌العاده است.  به نظرم تیرنی در تیم ما خواهد درخشید. متاسفانه مصدومیت اجازه همکاری به ما نداده اما این هم بخشی از پروسه پیشرفت او می باشد. در طول حرفه فوتبال، هر بازیکنی دچار مصدومیت هایی خواهد شد. از کیران(تیرنی) خواستم با مصدومیتش مبارزه کند و از خودش بپرسد که چگونه می خواهد از پس این چالش بر بیاید."


" به او گفتم تو نمی توانی به خاطر مصدومیت خودت را سرزنش کنی. بله سطح انتظارات الان کمی بالاتر است اما باید با آن کنار بیایی. تو در باشگاهی بزرگ با انتظارات بالا بازی می کنی...این موضوع را درک کن. تو همه چیزی که برای موفقیت لازم است را داری. تو بهترین طرز فکری که یک بازیکن می تواند داشته باشد را داری. برو و فوتبالت را ادامه بده و از آن لذت ببر. همین!"


آرتتا همچنین درباره مشکلاتی که بعد از آمدن آرسنال داشت، می گوید:


"بالاخره سرمربی آرسنال شدم. در آن زمان امدن به باشگاه ساده نبود اما شما به یک کلمه کلیدی "انرژی" اشاره کردید. حس می کنم در تمرینات و زمین بازی بازیکنان انرژی کافی برای چنین تیم بزرگی را ندارند. قبلا در این تیم بوده ام و وخوش شانس هستم که توانستم برای این باشگاه بازی کنم بنابراین بازیکنان هم باید در ابتدای کار چنین حسی داشته باشند. ارتباط بین بازیکن ها کم شده بود و من می خواستم آنها را دوباره کنار هم قرار دهم. در ابتدا بازیکن ها باید درک کنند که چقد خوش شانس هستند در آرسنال بازی می کنند سپس باید بدانند دقیقا هدف ما چیست."

لینک کوتاه لینک منبع