گابریل مارتینلی، رونالدو جدید

گابریل مارتینلی، رونالدو جدید

مترجم:Moshtagh Laghaei 731

گابریل مارتینلی در حال حاضر از ناحیه زانو دچار مصدومیت شده با این حال در تمام رقابت های این فصل 10 گل به ثمر رسانده همچنین اخیرا قرارداد طولانی مدت با توپچی ها امضا کرده است. عملکرد خوب مارتینلی باعث شده که رونالدینیو اسطوره فوتبال برزیل این بازیکن را با رونالدو دیگر اسطوره برزیلی مقایسه کند. رونالدینیو در مصاحبه با میرور گفت:


ما برزیلی ها برای او[مارتینلی] و آینده اش خیلی هیجان زده ایم. او نه تنها استعداد بلکه با 18 سال سن، اعتماد به نفس بالایی دارد. من را به یاد رونالدو وقتی که برای اولین به اروپا آمد می اندازد. او در اولین فصل 30 گل مردم با خود می گفتند: "این بچه 18 ساله برزیلی کیست؟" بدون هیچ ترسی به سمت بازیکنان می رفت تا توپ را در اختیار بگیرد و برایش مهم نبود که مقابل چه تیم یا بازیکنانی بازی می کند. مارتینلی هم چنین ذهنیت و طرز فکری دارد. او فقط می خواهد توپ را در اختیار بگیرد و گل بزند. رونالدو می خواست که بهترین بازیکن جهان باشد. مارتینلی هم می تواند چنین هدفی داشته باشد.


یورگن کلوپ سرمربی آلمانی لیورپول هم تحت تاثیر مارتینلی قرار گرفته و معتقد است که آرسنال با مارتینلی آینده روشنی خواهد داشت. کلوپ در مصاحبه ای با شبکه اسپورته اینتراتیوو برزیل گفت:


موضوع فقط این بازی نبود. من فوتبال زیاد نگاه می کنم. بازی های لیگ اروپای آرسنال را هم دیدم. او[مارتینلی] 18 ساله است نه؟ استعدادیاب های ما در سراسر دنیا به دنبال چنین بازیکنی می گردند. فکر می کنم که از ادو به خاطر خرید این بازیکن باید قدردانی کنند. او[مارتینلی] از هر جایی که آمده واقعا باور نکردنی است. با وجود سن خیلی کم خیلی بالغ و باتجربه به نظر می رسد همچنین یک تهدید به تمام معنا [برای حریفان] است. بله، بازیکن خیلی خوبی به نظر می آید. البته نمی خواهم با این حرف ها به او فشار بیاورم اما من بازیکنان خوب را دوست دارم و قطعا مارتینلی بازیکن خیلی خوبی است.


مارتینلی بعد از شنیدن تمجیدهای رونالدینیو و مقایسه شدنش با رونالدو، در مصاحبه با آرسنال دیجیتال عنوان کرد که این حرف ها چقدر برای او ارزش دارند. او گفت:


وقتی آن حرف ها را شنیدم، نمی توانستم باور کنم. باور کردنی نیست چون تا همین اواخر در کوپا سائوپائولو که یک رقابت معتبر در سطح جوانان است بازی می کردم اما هیچ شباهتی به لیگ جزیره ندارد. آمدن به اینجا، بازی کردن برای آرسنال که یکی از بهترین باشگاه های جهان است و اینکه یکی از بهترین بازیکنان تاریخ برزیل از من تمجید کرده و با یکی از بهترین مهاجمان تاریخ برزیل مقایسه ام کرده، واقعا باورش سخت است. با خودم می گفتم "واقعا درباره من حرف می زد؟" صادقانه بگویم هنوز هم نمی توانم باور کنم. البته نه فقط این تعریف ها بلکه خیلی چیزهای دیگر هست چون همه این ها خیلی سریع در زندگی‌ام اتفاق افتاد. همانطور که گفتم تلاش می کنم که واقع بین و آرام باشم. از کسانی که از من تعریف و تمجید کردند ممنونم و همیشه سعی می کنم که لایق این تعریف ها باشم اما در درجه اول باید سخت کار کنم که در بازی ها با آرسنال برنده بشوم و به موفقیت برسم.

لینک کوتاه لینک منبع